Yabancı dilimi geliştirmek istiyorum. (İngilizce)

Bu konuyu okuyanlar

Eray Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Selamun Aleyküm,
Belirli bir seviyede İngilizcem var ve kendimi geliştirmek istiyorum.
İşe temelden başlayan, adam gibi anlatan, kaliteli bir bildiğiniz ingilizce öğretim seti varsa söylerseniz sevinirim.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Selamun Aleyküm,
Belirli bir seviyede İngilizcem var ve kendimi geliştirmek istiyorum.
İşe temelden başlayan, adam gibi anlatan, kaliteli bir bildiğiniz ingilizce öğretim seti varsa söylerseniz sevinirim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Birde benim kullandığım bir teknik var ama o biraz beyin yakan türden istersen onuda anlatabilirim

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Anlatır mısın? :D
İngilizcen başlangıcın biraz ilerisinde ise şunu yapmalısın
Önce bilmediğin 20 kelimeyi kağıda yaz türkçe anlamları ile ilgili. Aklından bir olay örgüsü gecir ve bunları kağıda yaz en az 7 10 cümle olsun en fazla 15
Daha sonra aynanın karşısına geç. Kendini 2 kişi olarak gör. Gözünü kapattığında olayı anlattığın kişiye dönüş gözünü açtığında sen ol ve olayı dinlediğin kişiye karşı cevap ver. Ama bu süre zarfında sadece ingilizce konuş.
Bu teknik biraz zordur ve bazı insanlara çok ters gelir. Ama bir arkadasım var benim Alanyada bu teknik ile yaklasık 6 dili akıcı bir şekilde konuşabiliyor

Eray Akyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Önce bilmediğin 20 kelimeyi kağıda yaz türkçe anlamları ile ilgili. Aklından bir olay örgüsü gecir ve bunları kağıda yaz en az 7 10 cümle olsun en fazla 15
Daha sonra aynanın karşısına geç. Kendini 2 kişi olarak gör. Gözünü kapattığında olayı anlattığın kişiye dönüş gözünü açtığında sen ol ve olayı dinlediğin kişiye karşı cevap ver. Ama bu süre zarfında sadece ingilizce konuş.
Bu teknik biraz zordur ve bazı insanlara çok ters gelir. Ama bir arkadasım var benim Alanyada bu teknik ile yaklasık 6 dili akıcı bir şekilde konuşabiliyor
Teşekkür ederim :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Güzel yöntemmiş. :)