Xiaomi & OnePlus ?

Bu konuyu okuyanlar

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Biraz zorlayıp Mate 10 Pro alabilirsiniz çok çok iyi cihaz(3200tl idi 3 gün önce:sweatsmile:)
Fakat sizin cihazınız 600 serisi bir işlemci kullanıyor ve işlemci anlamında önerdiğim cihazların hepsi 835-845 rakibi işlemciler ve bence olaya sadece Ram açısından yaklaşmayın yeni gelecek Pixel 3 dahi 4Gb Ram ile gelecek ama ortalığı kasıp kavuracak zam gelmeden DE V30+ çok iyi tercih olur 3000 liraya.ZenFone 5Z önermiyorum çünkü ZenFone 5'ten tek farkı Ram ve İşlemci yani batarya,kamera ve çok fazla özellik ZenFone 5 ile aynı ve bana göre amiral gemisi niteliği taşımıyor.O fiyattaki cihazların da hep fiyattı arttı maalesef.
Hayır yanlış anladınız sadece ram olayından yaklaşmıyorum tabii ki de ancak söylediğiniz cihazlar android ve ram bölümünde boşluğa ihtiyaç duyacak cihazlar pixel ise android sisteminin geliştiricisi Google'ın kendi ürünü stok android ile geliyor fazla ram e ihtiyaç duymadan gerekli güce ulaşabiliyor ios'un android versiyonu gibi , söylediğiniz cihazlara asla kötü demiyorum özellikle v30+ gerçekten çok beğendim ama geçen senenin işlemcisini almak ve 4 gb ram ile birlikte beni ne kadar idare edebilir bunun şüphesindeyim .. Hazır almışken güncel bir cihaz alayım seneye tekrar tekrar değişmek zorunda kalmıyım diye düşünüyorum , c9 da 600 sınıfı işlemci var doğru bu sene değişeceğimi bildiğim için aldım zaten :) mate 10 pro v30+ arasında hangisini önerirsiniz ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu arada an itibariyle mate 10 pro hepsiburada da 4.300 lira oldu :/

ayrıca v30+ da 3.200 oldu hb'de diğerinde şimdilik 3.000 :(

https://www.hepsiburada.com/lg-v30-plus-128-gb-lg-turkiye-garantili-p-HBV00000A8IAK?magaza=Reyontek&wt_gl=gdn.rt.genel.advancedlists-highengaged&gclid=EAIaIQobChMIiMrh-JLr3AIVRsPeCh1qfg3oEAEYASADEgKS6vD_BwE
bunu koyayım dedim normal aratınca indirimlisi çıkmıyor :D

Son düzenleme:

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Hayır yanlış anladınız sadece ram olayından yaklaşmıyorum tabii ki de ancak söylediğiniz cihazlar android ve ram bölümünde boşluğa ihtiyaç duyacak cihazlar pixel ise android sisteminin geliştiricisi Google'ın kendi ürünü stok android ile geliyor fazla ram e ihtiyaç duymadan gerekli güce ulaşabiliyor ios'un android versiyonu gibi , söylediğiniz cihazlara asla kötü demiyorum özellikle v30+ gerçekten çok beğendim ama geçen senenin işlemcisini almak ve 4 gb ram ile birlikte beni ne kadar idare edebilir bunun şüphesindeyim .. Hazır almışken güncel bir cihaz alayım seneye tekrar tekrar değişmek zorunda kalmıyım diye düşünüyorum , c9 da 600 sınıfı işlemci var doğru bu sene değişeceğimi bildiğim için aldım zaten :) mate 10 pro v30+ arasında hangisini önerirsiniz ?

Bu arada an itibariyle mate 10 pro hepsiburada da 4.300 lira oldu :/

ayrıca v30+ da 3.200 oldu hb'de diğerinde şimdilik 3.000 :(

LG V30 Plus 128 GB (LG Türkiye Garantili) Fiyatı
bunu koyayım dedim normal aratınca indirimlisi çıkmıyor :D
Mate 10 Pro 4300 ne ya 4-5 gün önce 3200tl idi:sweatsmile:
Hocam geçen senenin işlemcisi dediğiniz işlemciler şu anda hala en tepeye oynayan performansa sahipler zaten şu anda TR piyasasında da çok fazla SD845li cihaz yok.Mi 8 evet o performans 3600tl'ye çok uygun fakat çeşitli nedenlerden dolayı sıcak bakmıyorum ben o cihaza.Bir de ZenFone 5z var işte onu da belirttim zaten.Belirttiğim cihazlar da bir senede eskiyecek cihazlar değil 3 sene net akıcı bir şekilde götürür o konuda sıkıntı yok:).Mate 10 Pro'nun Leice lensleri gerçekten güzel işler çıkarıyor fakat V30+'ın da kamerasını ıncelerseniz çok çok iyi olduğunu görürsünüz.Ön kamerada V30+ daha iyi bu arada Mate 10 Pro pastel boya gibi çıkarıyor.Artı V30+'ın videoda dahi Manuel kontrol özellikleri ve ikinci kamera sayesinde getirdiği Ekstra geniş açı olayı gerçekten çok iyi.LG'nin QHD çözünürlüğündeki P-OLED ekranı da çok iyi.Mate 10 Pro'nun pili kağıt üstünde daha iyi görünüyor fakat LG'nin P-OLED ekrandaki güç tüketimi harika gerçekten daha iyi performans alırsınız yani fiyatları da göz önünde tutarsak ben kesinlikle V30+ derim.Performans ya da uzun ömürlülük açısından bence kuşkunuz olmamalı:)

Son düzenleme:

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam geçen senenin işlemcisi dediğiniz işlemciler şu anda hala en tepeye oynayan performansa sahipler zaten şu anda TR piyasasında da çok fazla SD845li cihaz yok.Mi 8 evet o performans 3600tl'ye çok uygun fakat çeşitli nedenlerden dolayı sıcak bakmıyorum ben o cihaza.Bir de ZenFone 5z var işte onu da belirttim zaten.Belirttiğim cihazlar da bir senede eskiyecek cihazlar değil 3 sene net akıcı bir şekilde götürür o konuda sıkıntı yok:).Mate 10 Pro'nun Leice lensleri gerçekten güzel işler çıkarıyor fakat V30+'ın da kamerasını ıncelerseniz çok çok iyi olduğunu görürsünüz.Ön kamerada V30+ daha iyi bu arada Mate 10 Pro pastel boya gibi çıkarıyor.Artı V30+'ın videoda dahi Manuel kontrol özellikleri ve ikinci kamera sayesinde getirdiği Ekstra geniş açı olayı gerçekten çok iyi.LG'nin QHD çözünürlüğündeki P-OLED ekranı da çok iyi.Mate 10 Pro'nun pili kağıt üstünde daha iyi görünüyor fakat LG'nin P-OLED ekrandaki güç tüketimi harika gerçekten daha iyi performans alırsınız yani fiyatları da göz önünde tutarsak ben kesinlikle V30+ derim.Performans ya da uzun ömürlülük açısından bence kuşkunuz olmamalı:)

Evet gerçekten v30+ incelediğimde ekranı gözüme çarptı çok beğendim ekranı kamerasıda fena gözükmüyor ama bilmiyorum bu f/p ürünleri çok aklımı karıştırıyor v30+ alıcam ama büyük ihtimalle 537 ppi olması gerçekten çok iyi özellikle f/p ürünleri ekrandan kısıyor 407 ppi genelde v30+ bu keskinlik hoşuma gitti üstelik qhd+ ekranı var yüksek çözünürlüklü , g7 thinq'i çok sevdim de bütçemi biraz aşıyor mate 10 proyuda çok beğenmiştim alıcaktım mi 8 ve oneplus 6 yı görünce vazgeçmiştim :/

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Hocam geçen senenin işlemcisi dediğiniz işlemciler şu anda hala en tepeye oynayan performansa sahipler zaten şu anda TR piyasasında da çok fazla SD845li cihaz yok.Mi 8 evet o performans 3600tl'ye çok uygun fakat çeşitli nedenlerden dolayı sıcak bakmıyorum ben o cihaza.Bir de ZenFone 5z var işte onu da belirttim zaten.Belirttiğim cihazlar da bir senede eskiyecek cihazlar değil 3 sene net akıcı bir şekilde götürür o konuda sıkıntı yok:).Mate 10 Pro'nun Leice lensleri gerçekten güzel işler çıkarıyor fakat V30+'ın da kamerasını ıncelerseniz çok çok iyi olduğunu görürsünüz.Ön kamerada V30+ daha iyi bu arada Mate 10 Pro pastel boya gibi çıkarıyor.Artı V30+'ın videoda dahi Manuel kontrol özellikleri ve ikinci kamera sayesinde getirdiği Ekstra geniş açı olayı gerçekten çok iyi.LG'nin QHD çözünürlüğündeki P-OLED ekranı da çok iyi.Mate 10 Pro'nun pili kağıt üstünde daha iyi görünüyor fakat LG'nin P-OLED ekrandaki güç tüketimi harika gerçekten daha iyi performans alırsınız yani fiyatları da göz önünde tutarsak ben kesinlikle V30+ derim.
Evet gerçekten v30+ incelediğimde ekranı gözüme çarptı çok beğendim ekranı kamerasıda fena gözükmüyor ama bilmiyorum bu f/p ürünleri çok aklımı karıştırıyor v30+ alıcam ama büyük ihtimalle 537 ppi olması gerçekten çok iyi özellikle f/p ürünleri ekrandan kısıyor 407 ppi genelde v30+ bu keskinlik hoşuma gitti üstelik qhd+ ekranı var yüksek çözünürlüklü , g7 thinq'i çok sevdim de bütçemi biraz aşıyor mate 10 proyuda çok beğenmiştim alıcaktım mi 8 ve oneplus 6 yı görünce vazgeçmiştim :/
LG'nin ekranları her sürümde hep en tepeye oynuyor zaten hocam geçekten çok iyi.Ve P-OLED ekran teknolojisi sayedinde 3200Mah Batarya ile bile Mate 10 Pro'yu geçiyor pil performansı anlamında öyle söyleyeyim.OnePlus 6 internet genelinde şu an 4200-4500 seviyeleride satılıyor,Mi 8'e de sıcak bakmıyorum açıkçası.LG V30+,G6 ve G7 ThinQ segmentlerinde de çok iyi F/P cihazları:)

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
LG'nin ekranları her sürümde hep en tepeye oynuyor zaten hocam geçekten çok iyi.Ve P-OLED ekran teknolojisi sayedinde 3200Mah Batarya ile bile Mate 10 Pro'yu geçiyor pil performansı anlamında öyle söyleyeyim.OnePlus 6 internet genelinde şu an 4200-4500 seviyeleride satılıyor,Mi 8'e de sıcak bakmıyorum açıkçası.LG V30+,G6 ve G7 ThinQ segmentlerinde de çok iyi F/P cihazları:)
Oneplus garantisiz modeli çok daha uygun fiyatlı ama internette birsürü şikayet açılmış bu siteler hakkında bende bu yüzden güvenemedim doğrusu avengers edition gerçekten beğendim , lg de hızlı şarjı nasıl huawei supercharge gerçekten hızlı dash chargeda öyle

ovovov düzeltme izmir iletişimde oneplus 6 gördüm 3.100 lira ithalatçı garantili 128 gb depolamalı

Son düzenleme:

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Oneplus garantisiz modeli çok daha uygun fiyatlı ama internette birsürü şikayet açılmış bu siteler hakkında bende bu yüzden güvenemedim doğrusu avengers edition gerçekten beğendim , lg de hızlı şarjı nasıl huawei supercharge gerçekten hızlı dash chargeda öyle

ovovov düzeltme izmir iletişimde oneplus 6 gördüm 3.100 lira ithalatçı garantili 128 gb depolamalı
OP6 sıfır mı hocam?
Eğer öyleyse gerçekten uygun
V30+'da Quick Charge 3.0 desteklediği için 35 dakikada %50 gibi bir ibare belirtiliyor gayet hızlı yani

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
OP6 sıfır mı hocam?
Eğer öyleyse gerçekten uygun
V30+'da Quick Charge 3.0 desteklediği için 35 dakikada %50 gibi bir ibare belirtiliyor gayet hızlı yani
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...fir-yeni-urun-izmir-iletisim-590886849/detay/
SIFIR yazıyor hocam

düzeltiyorum aradım 4.300 odu zam geldi dediler :/

Son düzenleme:

Dishonored

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öyleyse bu fiyata OnePlus 6'yı gerçekten kaçırmayın derim.
dediğim gibi aradım zam geldi dediler :( xiaomi çok arıza çıkarıyor diyende var kaç yıl oldu bir kere garantiye göndermedim diyende .. çok kararsız kaldım