Windows Vista'mın Durumu Çok Kötü!!! :'(

Bu konuyu okuyanlar

Kaan614

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SDN'den bir çok yazılım indirdim, kurdum sonra bazılarını sildim ve bilgisayarımı yeniden açtığımda

programlar sadece sağ tıklayıp aç deyince açılıyor (bunun bi sorun olduğunu sanmıyorum)

Müzik, vs ses kalitesi o kadar düşük ki... Counter-strike oyununa giriyorum bazı sesler çıkıyor bazıları çıkmıyor çıkanlarda garip garip...

Sistem geri yükleme yapmak istedim yapamıyor :

Birim gölge kopyası hizmeti'nde(VSS) bir hata algılandı. Sorun VSS yazıcılarına bağlanmaya çalışırken oldu. Lütfen Olay Sistemi hizmetinin ve VSS hizmetinin çalıştığını doğrulayın ve olay günlüklerindeki ilişkili hataları denetleyin. (0x80042318)

Sistem geri yüklemeyi yeniden deneyebilir ve farklı geri yükleme noktası seçebilirsiniz.

Kaç kere yeniden denedim başka noktalarıda hep denedim aynı hata... !!

ShiftDelete.net sitesinden indirip kurduğum bazı programlardan ve yaptıklarımdan bahsedeyim belki o zaman bir çözüm getirebilirsiniz!

Öncelikle ayrıca yaptığım iki üç şey :
Windows welcome center ın açılışta çalışmasını kapadım. zaten gereksiz birşey bu... Vista kullananlar bilir.

Bir ara aygıt yöneticisine girdim bir şey yapmadım ama belkide istemeden yaptım!! kapatırken bişeler gostermişti ben direk geçmiştim ! ... ses sorunu ordan geliyodur belkide..

Pc böyle olmadan once yuklediim programlar(tam olmayabilir):
Win Patrol 2008 (pcyi yeniden açmadan silmiştim)
Java yı update ettim
filehippo güncelleme aracını indirdim
babylon sözlük indirdim
adobe reader 9 (güncelledim)
oppenoffice.org (yükleyemedim bunu sorun cıkardı)
ccleaner yeni sürüm yükledim.
ccleanerla beraber toolbar yuklemiştim onu sildim
sophos anti-rootkit 1.3.1 indirdim yükledim galiba ama vistayı desteklemiyor dedi.
NE OLDUĞUNDAN HİÇ HABERİM OLMAYAN BİRŞEY DAHA :
Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable ... bunu yükledim bir programla beraber...!
Enhance my vista yükledim. free versiyon.. bişeler yaptım açıkcası !! sildim bişeler !! gereksiz dosyalar diyordu ama onlar için... !!

Galeri Sitenin foto-ders bölümünden vistaya ince ayar, vista hızlansın gibi konulardan gorduklerimi uyguladım. Mesela : tema olarak aerodan klasik temaya geçtim. Takas bilmemnesi diyordu ondan anlamadım zaten girmedim o işe...

NE OLMUŞ OLABİLİR ??? :'(

Birde cs bilenler için bir şey ekliyim... oyunda ayak sesleri var ama silahı aldığımda hani silahın şeyini çeker... onun sesi yok bazı şeylerin sesi yok.... bazı sesler yok olanlarda garip sadece oyunda değil şarkılarda öyle !!!

MehmetMiri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses Sorunun sürücüden kaynaklanmış olabilir kaldırıp yeniden yüklemeni tavsiye ederim
Sağ tıklayıp açma problemine gelince zannedersem dosyaları etkileyecen bir program yada programcık(Virüs, Spy vb.) olabilir. Bilgisayarın Başlangıc programlarını gözden geçirmeni tavsiye ederim

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Enhance my vista yada benzeri bazı Tweak programları Windows'un bazı gerekli dosyalarını siler ,değiştirir yada kayıt defterinden bazı kayıtları kaldırır , bunlarda bu ve benzer sorunlar oluşturuyor ne yazıkki , Çözüm Çoğu zaman Windows'u tekrar kurmak oluyor ne yazıkki :(

Kaan614

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nasıl kurabilirim. bilgisayarı aldığımızda açtığımızda kurulmuştu. cd yok yani... ? baştan nasıl kurabilirim herşeyi silip...

Kaan614

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nasıl format atılacağını lütfen biri açıklasın elimde cd yok zaten bilgisayarı alırken cd de vermediler ve pc zaten cok yeni !!

Kaan614

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lütfen yardım edin sinirimden kafayı yemek üzereyim !! internet explorer da çalışmıyor. sayfa kullanılamıyor diyor ve açılınca kapattan kapatılmıyor!! bu ne ya!! geri yüklemeyi çözsem de yeter format yerine !!

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Öncelikle bilgisayarını nereden aldın ? , Yazılım garanti kapsamı içindemi ? Bilgisayarını aldığın yerden CD'lerinide alman gerekliydi ve Windows'un Orjinal mi ? .

Kaan614

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ares açılmıyor yardım ve destek açılmıyor ie de sayfa açılmıyor ie kapattan kapanmıyor .. dosyalarımı dvd ye çekmeyi deneyeceğim !.. format nasıl atarım arkadaşlar offff

Kaan614

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle bilgisayarını nereden aldın ? , Yazılım garanti kapsamı içindemi ? Bilgisayarını aldığın yerden CD'lerinide alman gerekliydi ve Windows'un Orjinal mi ? .

Vatan computer dan aldım. garantisi var evet. windows orjinal. bilgisayar daha 1 aylık.... sadece monitor le alakalı cd vardı kendimiz yerleştirdik bilgisayarı zaten açma düğmesine basında kendisi kurmaya başladı ve monitor kurma cd side gereksiz oldu o durumda....

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Ozaman Sistemin Yeniden Kurulumu için Vatan Computer'a başvurman gerekli Windows'un orjinal ise DVD'sini istemeye hakkın var ve Bilgisayarının Driver'larını en kısa zamanda onlarla irtibata geç

talatcaner

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım sisteminde kurtarma bölüntüsü varsa bilgisayarı kapat, tekrar aç ekran gelmeden f9 tuşuna bas,sabit diskindeki kurtarma bölüntüsü(recovery)devreye girer tekrar format atmış olursun.