Windows 7 Format Hakkında yardım ! UEFI Vs.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

İsmailZ1999

Üyecik
Merhabalar, beyler sorunum şu;

Vatan'dan yeni bilgisayar topladım Windows 10 UEFI kurulum yaptım.. Sorunsuz açıldı.
Sistem hakkında bilgi:
- H110M Pro VD Anakart
- 8GB DDR 4 2133Mhz
- G4400 işlemci 3.3Ghz
- GTX 750 Ti GDDR5 2GB O.C'ED 128 BİT
- SSD TRANSACEND 240GB, HDD YOK. CD ROM YOK.

Windows 10'dan memnun değilim ve windows 7 yüklemek istiyorum, Fakat Windows 7 Usb dvd tool ile hazırladığım format usb'si ile kuramıyorum, UEFI windows 7 filan diye araştırdım, kimi destekliyor kimi desteklemiyor dedi, rufus ile denedim, Manual olarak hazırladım, ne yaptıysam kuramadım..

Uefi'yi normal kurulumda LEGACY + UEFİ Yapıyorum bu seferde 20 tane boot option filan yazıyor, USB 1. SSD. 2 ye alıyorum ve save changes diyip reeboot yapıyorum.

Windows yükle diyorum ve

"gerekli bir cd dvd sürücü aygıtı eksik" diye hata veriyor,

Kimi yerde USB Port değiştir tekrar yap diyorlar, denedim olmadı.

ISO Bozuk diyenler oldu, Arkadaşımın pc'sinde sorunsuz boot oluyor, onun uefi değil normal.

DEMEK İSTEDİĞİM.

UEFİ WİNDOWS 10 YÜKLÜ SİSTEME NASIL WİNDOWS 7 KURABİLİRİM ? 64 BİT ISO VAR
LÜTFEN YARDIMCI OLUN, KAFAYI YİYİCEM...

Kaya26

Profesör
Skylake'in resmi olarak Windows 7 desteği bulunmamakta o yüzden o hatayı alıyorsunuz. Tabi yinede üreticiler ekstra araçlarla desteği vermeye çalışıyor. Usb Dvd Tool yerine MSI Win7 Smart Tool'u kullanın. Anakartınızın Windows OS ayarlarından da Windows 7 Installation'ı enabled yapın.

mrtglr55

Üyecik
aynı sorunu bende yaşıyorum sorunu çözebildin mi acaba?

Kemo006

Üyecik
Arkadaşlar Öncelikle Merhaba Aynı Sorun Bendede Vardı Windows 10 İyice Gıcıgıma Gitmeye Başladı Yapmanız Gereken Flaş'a Rufus Veya Başla Uygulama İle Degil İşletim sistemini Msi Smart Tool Uygulamasıyla Yazdırmak

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Merhabalar,
elindeki güncel bileşenler Windows 10 ile tam uyumludur. Ayrıca Skylake işlemciler Windows 10'dan aşağı sürümlere destek vermemektedir...

Kemo006

Üyecik
Alakası yoktur skylake islemci ile win 7 kullaniyorum i5 7500 ilede win7 kullanabiliyorum sadece anakart meselesidir düzgün isletim sistemini kurmak icin usb 2.0 kullanın 3.0 da sıkıntı cıkarabiliyor bilginize

Kemo006

Üyecik
Exe uygulama calıstirmiyo exe uygulamalaar chrome vs cs ve diger cogu oyun vs programlar

Kemo006

Üyecik
Suan 100 bilgisayardan 90 ı windows 50 si windows 7 20 si windows 8.1 20 si windows 10 10 u mack linux vs windows 10 benim gözümde bes para etmez 8.1 de 7 aralarında en iyisi bi yazılımcı olarak vede oyunlarda...

bill uncle 7'yi sildi defterden düştü üreticilere bedava 10 vererek 7 desteğini bitirme derdinde sev yada sevme 10 kullanıcan 2020'ye kadar...
belki daha da uzar...

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar buradaki konu özellikleri verilen bilgisayara Windows 7 kurulabilir mi konusudur.
Lütfen konuyu dağıtmayalım. İşletim sistemi % dağılımını başka bir konuda konuşalım.

Kemo006

Üyecik
Arkadaşlar buradaki konu özellikleri verilen bilgisayara Windows 7 kurulabilir mi konusudur.
Lütfen konuyu dağıtmayalım. İşletim sistemi % dağılımını başka bir konuda konuşalım.
Haklısında yazdıgı lafa bak bu arada ben yöntemi üst satırda söyledim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sanki windows ben yaptım

Son düzenleme:
stat counter