Windows 10 Satın Alım Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,560
Merhaba Arkadaşlar,
Yakında bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Freedos olacağından sistem olarak windows 10 kullanmayı istiyorum. Ancak bu işler nasıl olur bilmiyorum daha öncelerde oem lisans kullandığımdan bilgim hiç yok. Bu sistem işleri nasıl olur işler bilmediğimden eğer sistemi aldıktan sonra bilgisayarıma zarar gelir veya yeni bir bilgisayar daha almak istediğimde yeni bilgisayara bu sistemi kurmam mümkün mü ? Mümkün ise ne yapmam gerekiyor nasıl yapabilirim. Malum fiyatları bin tl üzerinde sistemlerin aldığımda windows 10 bitene kadar benim olsun isterim :D

İşlerimden dolayı cümlelerimde hatalar olabilir kusuruma bakmayın. Şimdiden teşekkürler..

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Windows 10 OEM key aldığınız zaman key anakartınıza kayıt olur ve laptop kullanıyorsanız laptopu değiştirene kadar, masaüstü kullanıyorsanız anakartı değiştirene kadar bu keyi kullanabilirsiniz %100 orijinal olarak. Şuanda OEM Windows 10 kodları 80 TL civarına bulunabiliyor bu önceden daha ucuzdu.

izzet_baku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Windows 10 OEM key aldığınız zaman key anakartınıza kayıt olur ve laptop kullanıyorsanız laptopu değiştirene kadar, masaüstü kullanıyorsanız anakartı değiştirene kadar bu keyi kullanabilirsiniz %100 orijinal olarak. Şuanda OEM Windows 10 kodları 80 TL civarına bulunabiliyor bu önceden daha ucuzdu.
Hangi sitede satılıyor?

Gramton

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Merhabalar izzet hocam,

gittigidiyor,n11 gibi sitelerden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Reaksiyon puanı
10,560
Bu kadar ucuz oldugunu bilmiyordum cok tesekkur ederim. Peki ben kutu halinde alsam oem olmayan. Diyelim bilgisayara kurdum sonra tekrar yeni bilgisayar aldim bu aldigim kutu windows u nasil tekrar orijinal olarak kurabilir miyim ? Eskiden cd lerde format atip cd ustune yazdigimiz kodlari girerek orijinal halede getirirdik bunun gibi mi olacak

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bu kadar ucuz oldugunu bilmiyordum cok tesekkur ederim. Peki ben kutu halinde alsam oem olmayan. Diyelim bilgisayara kurdum sonra tekrar yeni bilgisayar aldim bu aldigim kutu windows u nasil tekrar orijinal olarak kurabilir miyim ? Eskiden cd lerde format atip cd ustune yazdigimiz kodlari girerek orijinal halede getirirdik bunun gibi mi olacak
600-700 TL fiyat etiketine sahip olanları daha sonrada kullanabilirsiniz fakat gerek olacağını sanmıyorum. Bilgisayar veya anakart değiştirince yeni key almak daha mantıklı.

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Bi ara ucretsizdi windows 7 starter keyi ile masaustu bilgisayarimi etkinlestirdim, arizali veya etikette yazan sürümü kullanmadigin leptop pc filan varsa onla deneyebilirsin

Reaksiyon puanı
10,560
600-700 TL fiyat etiketine sahip olanları daha sonrada kullanabilirsiniz fakat gerek olacağını sanmıyorum. Bilgisayar veya anakart değiştirince yeni key almak daha mantıklı.
Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Peki o 600 700 fazla fiyatli kutu windosu aldim kurdum 2. Pc ye gecerken nasil deaktif edebilirim. Iceriginde 1 pc için gecerli ibaresi varda. Kafanizi sisirdim kusuruma bakmayin ?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Aynı anda birden fazla cihazda aynı ürün anahtarını kullanamazsınız. Ürün anahtarı kanalının OEM mi Retail mi olmasına göre de Windows 10 lisansınızı yeni bir bilgisayara taşıma işlemi değişkenlik gösterir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Peki o 600 700 fazla fiyatli kutu windosu aldim kurdum 2. Pc ye gecerken nasil deaktif edebilirim. Iceriginde 1 pc için gecerli ibaresi varda. Kafanizi sisirdim kusuruma bakmayin ?
Yeni bilgisayara geçince yeni key alırsınız hocam bence daha mantıklı böyle.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Lütfen böyle kodları almayınız. Bu kodlar KMSpico dan farksız.Ve sadece bir makinede kullanabilirsiniz en iyisi Windows 10 - Microsoft Store Türkiye
KMS'den farksız mı :D Bu kodlar Dell, HP gibi firmalara sunuluyor, kodlar elde kalınca bu firmalarda piyasaya sürüyor ucuz olmasının nedeni bu. KMS ile karşılaştırılamaz bile orada crack işlemi varken burada sadece kodu giriyorsunuz ve %100 orijinal oluyor. Kendim dahil birçok yakınıma ve forum üyesine aldırdım memnun olmayan 1 kişi yok. O kadar para vermek gereksiz.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
KMS'den farksız mı :D Bu kodlar Dell, HP gibi firmalara sunuluyor, kodlar elde kalınca bu firmalarda piyasaya sürüyor ucuz olmasının nedeni bu. KMS ile karşılaştırılamaz bile orada crack işlemi varken burada sadece kodu giriyorsunuz ve %100 orijinal oluyor. Kendim dahil birçok yakınıma ve forum üyesine aldırdım memnun olmayan 1 kişi yok. O kadar para vermek gereksiz.
Ben onları demiyorum. Hepsiburada vs siteleri diyorum

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ben onları demiyorum. Hepsiburada vs siteleri diyorum
Onlar içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Bu tarz kodlar mümkünse ürünün resmi satıcısından alınmasın çünkü çok pahalıya satıyorlar aynı burada da gördüğümüz gibi.

Ekli dosyalar

• Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    148.2 KB · Görüntüleme: 347
  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    171.2 KB · Görüntüleme: 344