Turknet vdsl sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Cevdet Özek

Üyecik
Katılım
3 Nis 2017
Mesajlar
6
Puanları
1
Konum
Üsküdar,İstanbul
Merhaba Arkadaşlar Dsl ışığı yanıp yanıp sönüyor bazen sabitleniyor yarım saat sonra yine gidiyor Türknete destek kaydı oluşturdum 1 gün sonra telekom'dan ekip geldi sorunun hat kablosuna çakılan rj11 den dolayı olduğunu söyledi hat kablosuna telefon kablosu ile ek yaptı internet geldi yarım saat sonra yine gitti binadan evime kadar gelen kablo cat6 kablo sağlamdır diye düşünüyorum hat değerlerimde de download da hiç sıkıntı yok uploaddaki snr margin değeri ve receive power değeri çok düşük receive power hatta - oluyor modemim TTNET zyxel vmg 3312 b10b bazen hat değerleri çok iyi olmasına rağmen yine kopuyor modemi komşuda denedim bir de ama onlar adsl kullanıyor benim modemi takınca dsl ve internet ışıkları yanmadı spliter takıp telefonla baktım telefonda çevir sesi düzgün sorunun modemden dolayı olduğunu düşünüyorum ama modemi değiştirip eğer modemden değilse boşuna masraf yapmaktan korkuyorum ne yapmam gerekli yardımlarınızı bekliyorum.
 

abrooke139

Asistan
Katılım
14 Eyl 2017
Mesajlar
106
Puanları
18
ZYXEL VMG3312 B10B hem adsl hem de vdsl uyumludur.Adsl de yeşil vdsl de turuncu ışık yanar.Eğer komşunun adsl hattını takıp kurulumunu yapmanıza rağmen internet gelmediyse modeminde sorun vardır.Aksi halde sorun senin kablo sistemindedir.Ayrıca her seferinde modeme reset atıp tekrar kurulum yapmayı da unutma...
 

Cevdet Özek

Üyecik
Katılım
3 Nis 2017
Mesajlar
6
Puanları
1
Konum
Üsküdar,İstanbul
Bir de şöyle bir şey oluyor modemi belli bir süre kapatıp sonra açınca geliyor en fazla 30 dk,sonra tekrar geliyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Upload değeleri hep çok düşük gözüküyor
 
Son düzenleme:

abrooke139

Asistan
Katılım
14 Eyl 2017
Mesajlar
106
Puanları
18
Modem hat değerlerini atabilir misin..Snr falan kaç senin.
 

abrooke139

Asistan
Katılım
14 Eyl 2017
Mesajlar
106
Puanları
18
Modeme ne kadar bütçe ayırabilirsin? Eğer 2. el de olur dersen sahibinden'den bulunduğun şehirden satan birinden elden alabilirsin veya GET açan birinden alır denersin ödemeyi sonra onaylarsın.Airties 5650 iyidir 2.elde..
 
Üst
stat counter