Türkiye ve Eurovision 2014 - Yarışmaya Katılmalı Mıyız?

2014 Eurovision Şarkı Yarışması'na Katılmalı Mıyız?

• Katılmalıyız.

Kullanılan: 31 21.8%
  • Katılmamalıyız.

Kullanılan: 76 53.5%
  • Katılsak da olur, katılmasak da olur.

Kullanılan: 35 24.6%

• Kullanılan toplam oy
    142

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Bu sene boş geçmek çok iyi oldu. Hiç katılmamak en iyisi.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
örovizyona harcanan parayla işsizlere istihdam sağlasak daha güzel olmaz mı?
milli davba gözüyle bakılıyor örovizyona maalesef...

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Katılsak bile bizi seven ülkeler belli olaya objektif bakamıyorlar türkiye 3,2 likten öteye geçemiyor.

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
daha bu gün haberleden öğrendim kimin birinci geldiğini haberlerde de çıkmasa hiç aramam :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
gerçekten şarkı güzel olduğu zaman puan veriyorlar saçma sapan şarkıyla katılırsan tabi kimse puan vermez politik sebepler de var ama avrupa şarkının niteliğine de bakıyor bence onun için azerbaycan hep zirvelerde:) azerbaycanı çoook tebrik ediyorum ona söylenecek laf yok türkiye de kendi milli motiflerimizle güzel şarkı ve sesi olan bir sanatçıyla katılsın eminim daha iyi sonuçlar alırız yeter ki 'biz' olalım avrupa özentisi değil..

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Daha önce dediğim gibi.
Madem bir tepki vereceksiniz bu yarışmadan çekilmek değil onların layık olduğu bir ismi sahneye çıkarmakla olur.
Bu isimde bence hiperötesi starımız Ajdar.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Daha önce dediğim gibi.
Madem bir tepki vereceksiniz bu yarışmadan çekilmek değil onların layık olduğu bir ismi sahneye çıkarmakla olur.
Bu isimde bence hiperötesi starımız Ajdar.

yo bence ali rahvali

[video=youtube;iXZChq2H6Eo]http://www.youtube.com/watch?v=iXZChq2H6Eo[/video]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence 2014 te katılmalıyız. Ben çok büyük bir heyecanla izliyordum . Ama bu sene katılmayınca gerçekten bir eksiklik hissettim. TRT lütfen katılalım.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bak bu sene nasıl geçti? kostümdü iniglizce mi türkçe mi derdi oldu mu? rahat rahat geçirdik :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1-Eurovision dünyanın en büyük organizasyonlarından birisi
2-kesinlikle ve kesinlikle her yıl hak edenler kazanıyor (daha 1 tane bile aa bu nasıl kazanır dediğim olmadı)
3-kuzey komşular oylarını birbirine veriorlar diyenler her yıl türkiye-azerbaycan arasında 12 puanın karşılıklı veriştiğimizi görmüyorlar mı?
4-trt düzgün sanatçı ve şarkı çıkarıyor da biz mi 1. olamıyoruz? (can bonomo, yüksek sadakat nedir yaa!)
5-bu yıl katılmadık bir eksiklik de hissetmedik diyenler cumartesi yani eurovisionun final akşamı survivor izleyeceğinize gürcistan azerbaycan kanallarını karıştırsaydınız malmö arenadaki onlarca türk bayrağının dalgalandığını görünce bence bir eksiklik hissederdiniz...
6- trtnin eurovision komitesini çok merak ediyorum!

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Ajdar katılıcaksa katılalım katılmayacaksa ben yok diyorum :D

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Can bonomo yada Ajdar Fark etmez katılmalıyız.

DeJong

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Katılsak da olur katılmasak da ama katılırsak kesinlikle amatör şarkıcı göndermeliyiz. Örneğin : Arsız Bela, Dj Karizma ve türevleri.

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
katılamlıyız diyenler katılmadıkta ne oldu ülkemizin reklamımı olmadı yani bilmeyen var mı da adımızı bu yarışma duyuracak bizi al gülüm ver gülüm yarışması kimin kime oy vereceği belli zaten (nasıl 1. olduk diyenlere cevap ilk defa yabancı bir şarkı ile katıldığımız için 1. olduk)

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Amatör ruhlu yarışmada ne işimiz var.

Rufat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Biz 9 milyonluk Azerbaycan kazana biliyorsak ki warkilarimiz hep iyiydi.75 milyonluk kardew Turkiye de iyi bir sarkici ve iyi bir muzik gonderirse kazanir

TheDestroyer35

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben neden katılmadığımızı hala çözemedim.Herkes komşusuna oy veriyor siyasi diyeyse neden 30 küsur yıldır katıldık.Neden birinci olduğumuzda sevindik?

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aşağıdaki şarkı vaktinde 1. olamamışsa katılmanın pek bir anlamı yok bana göre...Tamamen siyasi...

[video=youtube;XFV4QtNhNDA]http://www.youtube.com/watch?v=XFV4QtNhNDA[/video]

[video=youtube;WUqL2gD9L90]http://www.youtube.com/watch?v=WUqL2gD9L90[/video]
Evrim geçirmiş resmen :D

61trabzon61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hiçbir mantığı olmayan bir yarışma. her zaman spekülasyonlara sebep oluyor. katılmayıp dışardan izleyici konumunda olmak en mantıklısı bence.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Oylamada haksızlık yapılıo diosunuzda bu zamana kadar kazanan sarkılar kaksızmı kazandı eger güzel bir şarkı cıkarsanız neden olmsın trt nın suçu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kesinlikle katilmaliyiz. Sonuc ne olursa olsun, Turkiye her uluslararasi organizasyona katilan olmalidir. Saygilarimla,

emre50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ülkemizi kutluyorum, avrupa'nın en zengin ülkeri bazı bahanelerle her sene finale direk gidiyorlardı ayrıca gereksiz bir yarışma.
Medeniyetlerimiz farklı böyle güzeliz biz, uzak olsunlar.

leonfrt

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Farketmez aga zaten 1. yaptıkları yok katılsakta olur katılmazsakta :)

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu şarkıcıyı hiç görmedim sonradan ünlü oldu...cok değerli şarkıcılarımız geçmişi olan sanatcılarımızın orda olması bizi dahada tüylerimizi diken edecektir.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Bu zaten neyin yarışması senelerdir bir anlam veremiyorum. Müzik, tamamen bir zevk meselesi bir kere çok kaliteli dediğimiz şarkıların sonlarda yer aldığına hepiniz tanık olmuşsunuzdur. Yani bu 'yarışmada' tam olarak müziğin kazanmadığı açık. Politik, siyasi faktörler de işin içinde amacından uzak bir organizasyon olarak görüyorum. Ancak iyi vakit geçirmek için tavsiye edebilirim. Oslo'da yapıldığı sene gidip canlı izlemiştik arkadaşlarla ve güzeldi, heyecanlıydı iyi vakit geçirmiştik. Türkiye'ye bir kazancı var mı dersek, yok bence hatta götürüsü var bildiğim kadarıyla her sene devlet buraya giden sanatçılara para ödüyor cebinden ama bir şey kazanmıyor. Bu yarışmanın tek faydası oraya giden şarkıcılara çünkü bütün sene boyunca iyi reklamları oluyor medyada, konuşuluyorlar. Ekstralara gidiyorlar, konserler veriyorlar, ceplerini dolduruyorlar. Özetlemek gerekirse ülkeye hiçbir getirisi yok, götürüsü çok bir şarkıyla ülke falan tanıtılmaz. Yarışma bitiminden 10 gün sonra bir daha kimse hatırlamıyor zaten kimin kazandığını.

Amanda

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Birinciliğin hak edilmediğini söylediğiniz dönemlerde kazanması gereken şarkıları da yazar mısınız? 2004 yılında Sertap Erener hakkıyla kazandı, Ruslana hakkıyla kazandı, Helena Paparizou, Dima Bilan, Alexander Rybak birinciliği hak etmedi mi şimdi?
Aynen çok doğru ve Loreen'i de ekliyorum. Bunlar çok kaliteli şarkıcılar ve çok kaliteli işlere imza attılar.Manga'da gayet iyiydi.Ve evet,elbette katılmalıyız sonuçta nasılsa katılmamak bir artı getirmiyorsa katılmakta bir eksi getirmez diye düşünüyorum.Kazananların bir çoğu hakkıyla kazandı ayrıca Can çokta kötü değildi benim açımdan en azından bir Hadise gibi tv maymunluğu yapmadı. Saçmalık abidesi olan genelde şudur; bayan vokaller çoğunlukla dansa ve performansa daha çok önem verir sesde böylece 2. planda kalır.Bu sadece bizim ülkemizdede olmuyor aslında birçok ülke bu hatayı yapıyor. Ülkenin tanınması kültürümüzün yayılması gerek diye düşünüyorum ve boşverilecek bir şey de değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...