2016 Eurovision Şarkı Yarışmasına Katılıyoruz

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Darknes$

$
Onursal Üye
Türkiye, 2016 Eurovision Şarkı Yarışmasına katılacak mı?


TRT, 2016 Eurovision Şarkı Yarışması hakkında açıklama yaptı. Türkiye bu sene Eurovision'a katılacak mı? TRT yönetimi ile yarışmanın organizasyonunu yapan Avrupa Yayın Birliği arasında son dönemde yeni görüşmeler yapıldı. İşte detaylar...

Türkiye ’nin 1975 yılından bu yana katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki oylama sistemindeki adaletsizlik gerekçesiyle TRT yönetimi 2013 yılında yarışmaya katılmama kararı almıştı.

Yarışmaya 2014 ve 2015 yıllarında da katılmayan TRT yönetimi ile yarışmanın organizasyonunu yapan Avrupa Yayın Birliği (EBU) arasında son dönemde yeni görüşmeler yapıldı.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Mahmut Lıcalı'nın haberine göre TRT, oylama sistemindeki adaletsizliği eleştirerek 2013 yılından bu yana katılmama kararı aldığı Eurovision Şarkı Yarışması’na organizasyonu gerçekleştiren EBU ile yapılan görüşmelerin ardından 2016 yılında katılma kararı aldı.

http://www.radikal.com.tr/kultur/turkiye_eurovisiona_donuyor-1287510
 

Kurt Cobain

Profesör
Katılsak ne katılmasak ne. Lafta şarkı yarışması ama tüm ülkeler kiminle arası iyiyse, onun şarkısını beğenmese bile ona tam puan veriyor. Bizim ülkemize tabiki herkes düşman olduğu için az puan veriyorlar beğenseler bile.!
 

Parende_N

Asistan
herkesin siyasi kimliğinin sergilendiği bir yarışmadan başka birşey değil,katılıyorsak demek ki siyasi bir mesele var demektir yine...
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki bu yıl da yapılacak eurovision 2015 türkiye de hangi kanalda yayılanacak
 
Üst
stat counter