Soru Tüm zamanların en iyi araba oyunu hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

AdnanV99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Belki bir iki yıl önce Assetto Corsa diyebilirdim fakat artık Forza Horizon 5 beni bir çok konuda beni fazlasıyla cezbediyor.

Son düzenleyen moderatör:

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,654
Buna cevap veremem ya. Her oyun belli bir noktada kaybediyor. Forza'da değil NFS'te değil The Crew'de değil. Bu konuda en iyi cevabım Assetto Corsa olurdu sanırım.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Simülasyon bazında Assetto Corsa.
Ancak hikaye, oynanış vs tamamını baz aldığımızda son serilerinin kötülüğünü rağmen bir bütün olarak NFS tek geçerim.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Soru yanlış hocam. AC araba oyun türleri arasında farklı bir kısımdayken Forza yada NFS gibi seriler farklı konumdalar.

Eğer ki pist odaklı seviyorum derseniz AC Competizone, R Factor ve iRacing öneririm.
Açık dünya yarış oyunlarda bariz bir şekilde The Crew 2 en güzel ve geniş açık dünyaya sahip oyunken en kötü mekaniklere sahip olan oyun oluyor. NFS oyunlarında görselleştirme daha ön plandayken Forza serisi en orta yeri koruyarak herkese hitap ediyor ve alanının başını çekiyor.

AdnanV99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Soru yanlış hocam. AC araba oyun türleri arasında farklı bir kısımdayken Forza yada NFS gibi seriler farklı konumdalar.

Eğer ki pist odaklı seviyorum derseniz AC Competizone, R Factor ve iRacing öneririm.
Açık dünya yarış oyunlarda bariz bir şekilde The Crew 2 en güzel ve geniş açık dünyaya sahip oyunken en kötü mekaniklere sahip olan oyun oluyor. NFS oyunlarında görselleştirme daha ön plandayken Forza serisi en orta yeri koruyarak herkese hitap ediyor ve alanının başını çekiyor.
Yok ben daha genel olarak sormak istedim yoksa yani crew forza falan daha çok arcade oyunlar zaten

AdnanV99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
FH6 yapılırsa artık gerçekten en iyisi olacağını düşünüyorum. Oyunda görmek istediğim arabalar daha çok Rolls Royce tarzı lüks araçlar fakat RR lisans vermiyor sanırım çünkü hiçbir FH oyununda görmedim, bunun dışında bazı arabalar var yine forza motorsport serisine koydukları için getirmek istemedikleri. Sanıyorum ki oyunda 600 700 civarı araç olmasına rağmen bir yerde eksikliği hissedilen araçlar oluyor mesela bir Mercedes S-400 isterdim tadından yenmezdi?

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
FH6 yapılırsa artık gerçekten en iyisi olacağını düşünüyorum. Oyunda görmek istediğim arabalar daha çok Rolls Royce tarzı lüks araçlar fakat RR lisans vermiyor sanırım çünkü hiçbir FH oyununda görmedim, bunun dışında bazı arabalar var yine forza motorsport serisine koydukları için getirmek istemedikleri. Sanıyorum ki oyunda 600 700 civarı araç olmasına rağmen bir yerde eksikliği hissedilen araçlar oluyor mesela bir Mercedes S-400 isterdim tadından yenmezdi?
Rolls Royce ile nasıl yarışmayı düşünüyorsunuz :D

Kerem834

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Forza 5 birçok konuda daha genele hitap eden bir oyun ve horizon yaşamı(online) da insanların böyle rastgele gezerken birirlerinin peşine takılıp konvoy oluşması çok iyi olay ? kısacası ortamı güzel + arkadaşlarınla oynuyorsan yapacak çok şey bulursun

mehmethakir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şu an araba oyunu olarak yorum yapabileceğim sadece Asetto ve fh5 var ben biraz daha açık dünya seviyorum diye forza diyeceğim buna ama tüm zamanlar olunca kalbimde nfs mw vardır

AdnanV99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Forza 5 birçok konuda daha genele hitap eden bir oyun ve horizon yaşamı(online) da insanların böyle rastgele gezerken birirlerinin peşine takılıp konvoy oluşması çok iyi olay ? kısacası ortamı güzel + arkadaşlarınla oynuyorsan yapacak çok şey bulursun
Evet, oyun ilk çıktığında haritayı çok övmüşlerdi ama belli bir zaman sonra aslında küçükmüş gibi hissettiriyor. PGG yeni bölgeleri 200 300'lük DLCyle koyunca da biraz soğuyorum oyundan. Tek eksisi bu diyebilirim

Kerem834

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet, oyun ilk çıktığında haritayı çok övmüşlerdi ama belli bir zaman sonra aslında küçükmüş gibi hissettiriyor. PGG yeni bölgeleri 200 300'lük DLCyle koyunca da biraz soğuyorum oyundan. Tek eksisi bu diyebilirim
Bence mapten yana bir sorun yok eeğr çok oynadıysan map yetersiz gelmeye başlamıştır dlc konusunda en sinir bozan iş arabalar.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,654
Forza Horizon 5 o kadar da güzel bir oyun değil. Benim düşüncem serideki top nokta 3'tedir. 4 ve 5'ın çıkması pek mantıklı değildi. En azından iyi çıksaydı mantıklı diyebilirim. Sadece düzeltilemeyen sunucu problemleri bile oynamamak için bir sebep.