Yardım Performans Sorunları

sadekullanıcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monster Abra A5 V15.8 dizüstü bilgisayara sahibim. Son zamanlarda bir takım performans sorunları yaşıyormuşum gibi hissediyorum bu tamamiyle benim düşüncem, yaşadığım sorunlara gelirsek sıkça oynadığım 2 oyun var assetto corsa ve euro truck simulator 2 bu iki oyunda da fps düşüşleri oluyor ets2 oynarken oyunun en yüksek ayarlarında 75-85 fps arası fps değerlerine sahibim aynı şekilde assetto corsa için de geçerli (trafik modlu oynuyorum fakat ekstra olarak 7 veya 8 araç ekliyorum) 70 fps civarlarında değerlere sahibim bu değerler bana çok düşük ve anlamsız geliyor çünkü daha yüksek değerler aldığım zamanları biliyorum. Bilgisayarımın bakımları biraz gecikti(çalıştığım için müsait olamıyorum) ama fan temizliği ve termal macun değişikliğinin yüksek oranda bir artışa sebep olacağından emin değilim bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Ekstra olarak coreldraw ve fusion 360 programlarını kullanıyorum render veya yüksek çözünürlükte çalışmadığım sürece performans kaybına sahip olmuyorum bunun dışında normal zamanlarda monster bilgisayarların hepsinde olduğu gibi gürültücü bir fan ara ara çalışarak rahatsız ediyor o kadar.

Bilgisayarımın özellikleri şu şekilde
i7 10750h cpu
4gb gtx 1650 ti
16 gb ram
ssd sahibiyim ama oyunları harddiskte tutuyorum bir faydası olur mu emin değilim.