TeleDünya Hakkında Sizlerden Bilgi Almak İstiyorum???

Bu konuyu okuyanlar

Hedgehog!

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta içerisinde emektar tüplü televizyonumuz iflas etti :D :D

Doğal olarak yeni bir tv alınması gerekti ve bizimkilerde maliyet dolayısı ile HD Ready Lcd Tv aldılar.

Evde var olan kablo Tv yayını var fakat gelen sinyal nedeni ile yayınlar tüplü gibi canlı olmuyor.

Bizde TeleDünya'ya geçelim dedik.

Fakat tam olarak deyatlı bir bilgi alamadım.

Fiyat / Performans / Memnuniyet hakkında kullanan arkadaşlardan bilgi istiyorum.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsin
http://www.teledunya.net

fiyat tarifesi: http://www.teledunya.net/tarifeler.html

Kanallar hakkında bilgi: http://www.teledunya.net/kanallar.html

sıkça sorulan sorular:

Soru: Bulunduğum adreste TELEDÜNYA hizmetinin sunulup sunulmadığını nereden öğrenebilirim?

Yanıt: Bulunduğunuz adreste Teledünya hizmetinin olup olmadığını Türksat online işlem merkezinden öğrenebilirsiniz.

Soru:
Kablo TV abonesi olarak TELEDÜNYA kullanmak istiyorum. Kablo TV için şu an 2 ayda bir 14 TL ödüyorum. TELEDÜNYA için ayrı bir kurulum ücreti ve aylık ücret ödemem gerekir mi?

Yanıt: Evet 35 TL kurulum ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca ayda 7 TL olan Kablo TV ücreti yerine 9,5 TL aylık ücret ödersiniz. Teledünya'ya abone olduktan sonra da mevcut analog Kablo TV aboneliğinizi evinizin diğer odalarında kullanabilir ek bir ücret ödemezsiniz.

Soru: TELEDÜNYA'ya abone olmak istiyorum. Ancak, yayınları izleyebilmek için ek bir cihaza ihtiyaç var mı? Bu konudaki ayrıntılı bilgiyi nereden alabilirim?

Yanıt: Evet vardır. Söz konusu cihazın adı SET TOP BOX'tır. Bu cihazı, sitemizde adresleri verilen anlaşmalı bayilerimizden temin edebilirsiniz. HD SET TOP BOX'ın peşin fiyatı 210 TL, SD SET TOP BOX'ın peşin fiyatı ise 85 TL'dir. İsterseniz 12 veya 24 aylık taksitler halinde de satın alabilirsiniz. Fiyatlara ilişkin ayrıntıları, bu sitenin tarifeler bölümüne tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Soru: Kablo TV'yi aynı anda birkaç odada kullanmaktayım. TELEDÜNYA'ya abone olduğumda tek cihazla birden fazla odada TELEDÜNYA hizmetinden faydalanabilir miyim?

Yanıt: Teledünya hizmetini izlemek istediğiniz her bir televizyon için ayrı bir set top box ve abonelik almanız gerekmektedir. Birinci abonelikten sonraki abonelikler Teledünya Temel Paket'te %50 indirimli olarak sunulmaktadır.

Soru: TELEDÜNYA'ya abone oldum ve SD SET TOP BOX cihazını Türksat'tan talep ettim. Cihazımı nasıl alabilirim?

Yanıt: Cihazınız Teledünya hizmetini aktif hale getirmekle yükümlü personelimiz tarafından size dairenizde kurulum esnasında teslim edilecektir.

Soru: Türksat'tan aldığım SET TOP BOX'ın garanti süresi ne kadardır?

Yanıt:Garanti süresi 2 yıldır.

.Soru: Türksat'tan aldığım set top box cihazı bozulursa ne yapmalıyım?

Yanıt: 4440126 nolu çağrı merkezini aramalı ve arıza kaydı bırakmalısınız. Daha sonra ilgili ekipler ücretsiz olarak gelip cihazınızı sizden teslim alacak ve gerekli işlemleri yapacaklardır.

Soru: Türksat'tan SET TOP BOX almadan abonelik açtırabilir miyim?

Yanıt: Eğer televizyonunuzda DVB-C tuner mevcut ise SET TOP BOX cihazı almadan da abonelik başlatabilirsiniz. Televizyonunuzun tuneri Mpeg-4 ise HD yayınları da izleyebilirsiniz. Eğer Mpeg-2 ise sadece SD yayınları izleyebilirisiniz.

Soru: TELEDÜNYA abonesiyim, sinema paketine nasıl abone olabilirim?

Yanıt: 4440126 nolu çağrı merkezini arayarak ek paket talebinizi iletebilirsiniz.

Soru: TELEDÜNYA abonesiyim, kanal yerlerini isteğime göre değiştirebilir miyim?

Yanıt: Hayır değiştiremezsiniz. Favori kanal listesi oluşturarak kendi isteğinize göre düzenleme yapabilirsiniz.

Soru: Hem TELEDÜNYA, hem de TUYDUNET'e abone olduğumda, ikisine birden ayda ne kadar ücret ödemem gerekecek?

Yanıt: TELEDÜNYA aboneliği için ödeyeceğiniz ücret ayda 9,5 TL'dir. UYDUNET 'te ise ödeyeceğiniz ücret, seçtiğiniz hıza göre değişiklik göstermektedir. Yürürlükteki tarifelere göre, 1 GB'ye kadar limitli 512 Kbps hız tercih ederseniz 9,24 TL' dir. Bu durumda, TELEDÜNYA ile birlikte 512 Kbps 1 GB limitli internete ayda yalnızca 18,74 TL ödemeniz yeterlidir.

Soru: İstanbul Kadıköy'de oturuyorum. TELEDÜNYA yayınlarını çanak antenle alabilir miyim? gerekecek?

Yanıt: Hayır. Kablo TV aboneliği olmadan Teledünya yayınlarını seyredemezsiniz. Uydu yayını için kullandığınız receiver DVB-S uyumludur. Teledünya hizmeti için DVB-C uyumlu receiver'a ihtiyacınız vardır. Ancak bazı firmaların sattığı hem DVB-C hem DVB-S uyumlu combo receiver'lardan alırsanız ve Kablo TV'ye abone olursanız hem Teledünya yayınlarını hem de uydu yayınlarını seyredebilirsiniz. İstanbul Kadıköy'de bulunduğunuz adresteki şebeke durumunu Türksat online işlem merkezinden sorgulayabilirsiniz.

Soru: TELEDÜNYA 'ya nasıl abone olabilirim?

Yanıt: 4440126 çağrı merkezinden, Abone Teledünya yazıp 5126'ya kısa mesaj atarak, Türksat abone merkezlerinden, PTT şubelerinden.

Soru: TELEDÜNYA 'ya abone oldum ne kadar sürede kurulum gerçekleşecektir?

Yanıt: 5 gün içerisinde kurulum gerçekleşecektir. Kurulum için bölgenizdeki Türksat iş ortağından randevu almalısınız.

Soru: TELEDÜNYA ile ilgili problem yaşarsam nasıl çözebilirim?

Yanıt: 4440126 nolu çağrı merkezimizi 7/24 arayarak sorununuzu iletebilirsiniz. Servis taleplerinize en geç 5 saat içerisinde ve herhangi bir ücret talep edilmeden cevap verilecektir.

Soru: TELEDÜNYA üzerinden sunulan HD yayınların çözünürlüğü nedir?

Yanıt: HD yayınlar, 1920 x 1080 çözünürlükte yayın yapmaktadır.

Soru: Bulunduğum yerde Kablo TV altyapısı yok, altyapı gelmesini nasıl talep edebilirim?

Yanıt: http://www.teledunya.tv/satisnoktalari.html adresinden bulunduğunuz şehirdeki Türksat İl Müdürlüğü ile irtibata geçerek talep edebilirisiniz.

candide

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben tavsiye ederim, sinema paketlerine de üye ol.

intelhack

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet çok güzel ve canlı internet 1mb sınırsız 36lira