Speedtest G sonunda İOS’a geldi!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


TheTruthHurts

Wait so I can type anything I want here?
Katılım
5 Kas 2018
Mesajlar
2,216
Puanları
113
Bir mobil cihazın performansını nasıl ölçersiniz? Bazıları uygulamanın açma hızına bakar,bazıları arayüz hızına bakar ve bazıları ise antutu yada geekbench gibi bir sentetik benchmark kullanır. Fakat burada birkaç sorun var:

Sentetik benchmarklar puan vererek sonuç veriyor ve maalesef bu işlemleri gözümüzle rahat göremiyoruz. Uygulama açma hızlarıyla (speedtest) ise işlemleri gözümüzle rahatça görebiliyoruz ama onlar işlemcinin performansını ölçmüyor(onlar genel olarak cpu/gpu yerine daha çok i/o ile alakalı)

İşte burada Speedtest G öne çıkıyor! Android Authority’den Gary Sims,gözümüzle görülebilecek ve aynı zamanda telefonun CPU ve GPU performansını ölçen bir benchmark yaptı. Bu benchmark androidde uzun süredir vardı ama artık iosa da geldi.

Çapraz platform özelliğine sahip olan speedtest gx 2.0’da ilk test ise iphone 11 pro(a13) ile iphone xs max(a12) arasında yapıldı.


Özet olarak a13 ile a12 arasında çok az bir performans farkı var. A12 hala güçlü bir şekilde işine devam ediyor. Bu sene apple,performans yerine daha çok işlemcinin batarya verimliliğine ve yapay zekasına odaklandı.
 
Üst
stat counter