Son zamlardan sonra İphone tercih edilmeli mi? NEDEN?

iphone tercih edilmeli mi?

• EVET

• HAYIR

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Sadece fiyatına bakarak değerlendirmek yanlış olur. Farklarını araştırıp bütçen de uygunsa alınıp alınmayacağına kendin karar verebilirsin. Kararını vermene yardımcı olabilecek içerik : Neden iPhone Tercih Ediliyor

İphone ile resim çekip "baskı" yapanlar kimler mesela bir örnek verir misin? Ayrıca X da tamamen çuvalaldılar kame
Kurumsal ortamlarda iPhone daha çok kullanılıyor bunu biliyorsundur. Teklif dosyalarına iliştirilen görseller, iş sahasından personelin mail ile sıkıştırmadan göndermiş olduğu görseller ve diğer iş ekleri ofise gelindiği anda wifi üzerinden çıktı alınıyor. A4 ve A3 boyutlarında kalite kaybı olmadan basılıyor. Aynı ortamda daha üst segment android cihazlar ile aynı kalite alınamıyor. (Huawei bu konuda oldukça iyidir) Özetle kurumsal ortamlarda iş yükünü hafifletecek özellikler hoşunuza gitmese de iPhone tarafında biraz daha ciddi yapılıyor. Mesela o fotoğrafı yazdırmak için yazıcıya otomatik olarak bağlanabiliyorsunuz HP, Canon ve diğer büyük yazıcı markaları için gerekli aplikasyonları gömülü olarak içeriyor. Android tarafında genelde HP desteği var diğerleri için play store üzerinden uygulama indirmeniz gerekiyor. Çekilen klipler de bu yanıtın bonusu olacaktır.

Görüşlerinizi belirtebilirsiniz bu en doğal hakkınız fakat ben iki tarafın artıları ve eksilerini "kendi gözlemlediğim kadarı ile" belirttim. İkisini de uzun zamandır kullanan biriyim. Kurumsal bir firmada bilgi işlem sorumlusu olarak çalışıyorum ve çalışma ortamımda gözlemlediklerimden yola çıkarak bu cevapları yazıyorum. İki taraf ta alınıp kullanılabilir. Modlarınızı inceledim gayet başarılılar. Android ortamındaki özgürlüğünüzden kaynaklanan bi android düşkünlüğünüz var anladığım kadarı ile. Android modlarken de öğrenmiş olduğunuz üzere yaptığınız iyileştirmeler kısıtlanmış donanımın kısıtlamalarını kaldırmak. Kamera 12mp diye satılırken gerçek anlamada bu kaliteyi vermemesi sizi bunu geliştirmeye zorlayabilir. Ram yetmiyor diyip ext4 depolama biriminden destek almaya çalışırsınız. Arayüzü beğenmez tema yüklersiniz olmadı rom editlersiniz. Bunlar evet güzel şeyler ve bunları seven insanlar android tercih ediyor. Bunlarla işim yok diyenler daha farklı düşünenler iphone tercih ediyor. Yani "iPhone kullananları anlamıyorum, gereksiz bir telefon, görgüsüzlük" demekle "Android kullananları anlamıyorum, gereksiz bir telefon, çok yavaş, şurası şöyle burası böyle" demek aynı hata olacaktır. Teknik verileri tarafsız olarak sunup arkadaşlara yardımcı olmak en güzeli.

Baskı kalitesi anlamında son 2 yıl içinde ki premium android ile özürlü öyle mi? Ya bir git işine.