Sitemin içeriğini nasıl koruyabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Yayınlayacağım İnternet sitemde kendime ait olan görsel, ses kayıtlarımı, şiirlerimi ve herkes tarafından bilinen eserleri kendi sesimle kayıt ettiğim kayıtlarım olacak.

Bu medyaların ve yazıların nasıl güvenliğini sağlayabilirim?

Reaksiyon puanı
188
Yarın bir gün bir başkasının almasını istemiyorsan noterde adına kaydettirmelisin. Mesela teyzem vakti zamanında dedemin şiirlerinden birkaçını noterde kaydettirip bir sanatçıya şarkı yapması için göndermişti. Eser'in çalınmasını engellemek istersen yapmak gereken bir şey bu. Diğer türlü zaten bir şekilde o içerik alınır siteden. Çok zor bir şey değil.

Yazılar kopyalanabilir, resimler indirilebilir, video ya da sesler yine aynı şekilde indirilebilir. Kısacası yasal yoldan da korunmasını istiyorsan alacağın en güzel koruma noter tastiği :)

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Benim insanların yazıları kopyalaması görüntüleri indirmesi konusunda bir problemim yok. Tabi ki hoşuna giden bir görüntüyü bilgisayara kaydedebilir. Ancak bunun altına kendi adını yazıp yayınlamasını yada kendi sitesinde altına benim sitemin adresini yazmadan yayınlamasını istemiyorum.

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Video yapıyorsan kendine ait bilgi yada özel bir logo ekleyebilirsin. Resimlere de aynı şeyleri yapabilirsin:)
Ama ses kayıtlarına yapacak bir şey yok. Yani şimdilik insanların vicdanlarına girip dürüst davranmasını sağlayan bir program henüz yok :D :D

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Galiba ben kendimi ifade edemedim. Görsellere logo zaten ekledim. Ben hukuki olarak bu materyallerin bana ait olduğunu nasıl kanıtlayabilirim? Bunu öğrenmek istiyorum ve birileri bu materyalleri kullandığında yasal olarak üstünlük sağlamak için ne yapmam gerekli?