Sigarayı bırakanların hikayeleri

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben 5 yıl önce Ramazanın ilk günü orucumu açtım ve elim sigaraya gitti doğal olarak ama işte Allahımın yardımı ile o gün aldığım sigarayı''lanet olsun içmiyorum ''dedim. 37 sene siraya içtim öyle ki iftar ile sahur arasında 1 paket içiyordum...ve kesinlikle daha az sigara içerim diye hiç bir Ramazan ayında iftar ile sahur arasında hiç uyumadım..Torunum Asya'm doğduktan sonra SULTANIM ASYAM sigarayı öğrenecek korkularım başladı ve Allahıma bırakmam için hep yalvardım ve o günün geleceğini biliyordum...Ve o gün geldi...37 sene ve en az günde 1.5 paket.....Bırakmak zor değil önce Allahdan yardım dileyin ve bilişnçaltına mesajları gönderin...İnan olsunki daha hiç canım istemedi...

botanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaptan arkadaşın ,ciğer filmi iyi olabilir damarları, gırtlağı ve kalbi ne durumda acaba bunun tek bir organa zararı yok ki bütün vücut nasibini alıyor. daha önce defalarca denememe rağmen tekrar başladım campix ilacını kullanıyorum. bu ilaçla çok daha rahat oluyor birçok yolu denemiş biri olarak söylüyorum. diğerlerinden bu defa ki denememin bir farkı var. yüksek derecede kararlı olmam. en önemlisiyse arkadaşlar bir tane dahi içmeyin peşi emin olun ki gelir. Ben önceleri hep böyle yenildim. Bu hiçbirimize kolay olmayacak yada olmamıştır, Ancak Allahın izniyle gerçekt

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Ben Allen Carr Yöntemiyle sigarakullanmaktan duman ciğerlerine duman çekmekten kurtulmuş 12 milyona yakın insanlardan biriyim.
Kitabı ve birkac saatlik videolarla bunu basardim.Özellikle Emre Üstünuçar beyin videolarını izleyerek.

Cok detaya sizleri bogmadan sunlari soylemek istiyorum.

-Zararlarını anlatmak yok( Saglıga,bütceye gibi)
-Korkutmak yok ( Kutudaki katranli resim gibi)
- Azaltmak yok
- Yerine alternatif koymak yok( Tiksindirici tozlar,nikotin bantları,sakizlar gibi)
-Yaşlı amca nasihatleri yok

Zaten bunları bir sigara bagimlisi da gayet iyi bildigi gibi kurtulamadigi dongu ile bogusurken kendisine hatirlatilmasi da zekasina hakaret oluyor.

Iyi de peki zararlarını anlatmadan nasıl oluyor da bu yöntem bir iddia sunabiliyor.

Şimdi hemen hemen her sigara bağımlısı bilinci yüksek olsun olmasın beyninin bir köşesinde daima ona zararları anlatan " İÇME "diyen bir kısım vardır.

Bu kısım devamlı ZARAR LİSTESİ sunar.
- Bütçeme zarar, saglığıma zarar, çocuğum benden tiksiniyor, birçok sosyal ortamda dışlanıyorum , pis kokuyorum, bacağım kesilecek gibi onlarca madde sıralanıyor.

Diğer bir kısım da devamlı şunu telkin ediyor. " İÇ "

- Bana keyif veriyor
- Saygınlık katıyor
- Zevk alıyorum
- Baş ağrımı gideriyor
- Konsantre olmamda yardımı oluyor
- Stresimi azaltıyor

İşte Allen Carr'ın yöntemin de
size zarar, ziyan listesi sunan " İÇME " kısmı ile değil

size YANLIŞ ama DOĞRU zannetiğiniz veya inandığınız " İÇ " kısmı ile mücadele ettirerek
sigara bağımlılığınıza son verdiriyor.

Kısaca bitmek bilmeyen bir döngü arasına sıkışıp kalmış sigara bağımlısı insan olmaktan, Dünya da milyarlarca hiç sigara kullanmamış NORMAL bir mutlu içmeyen İNSAN olabilmenizi sağlıyor.

Bunları anlayabildiyseniz öğrenerek sigara bağımlılığından kurtulmanız mümkün.

Bana sorsanız iyi güzel öğrenmişsin,başarmışsın peki seni en çok etkileyen ne oldu diye şunu söylerim.
Bir ara her akşam dolu sigara paketimi bıraktım diyerek çöpe atıyordum.
Fakat o kararı ben alan değilmişim gibi sabah yeni bir paket sigara alarak bağımlılığıma kaldığım yerden aciz halde devam ediyordum.
Ne zaman ki Allen Carr'ın kitabında
" Benim için sigara bağımlısı olmanın en üzücü yanı , bağımlılığa devam ettiğim sürece hayatımda ki özgüvene, cesarete ve içhuzura ancak ve ancak sigara kullanarak ulaşabileceğim olmamdır.*"
paragrafı beni etkileyen en önemli kısım olmuştur.

Son düzenleme:

tarantulla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bebek sayılacak yaşlarda cahil bir baba sayesinde pasif içiçi
13 yaşından beri sigara içen biri olarak 32 yaşımda sigarayı bırakma kararı aldım. dün doktora gittim ve bana hiç bişey olmaz derken bir ton sıkıntım olduğunu öğrendim. sigarayı içerken bu kadar acı çekmiyor insan. ha bırakma evresi de çok sancılı. bitmeyen öksürükler,boğazda sürekli bir sey takılmış hissi. o hastanede insanlar boyu kadar tüplerle dolaşıyor. sigara tamamen psikolojikmiş ben o tüpleri gördüğümde bu şekilde bir sonum olmamalı dedim.zaten sigara içmeye devam edersem emin adımlarla tüpe gidiyormuşum.yarın ciğerimden sıvı alınacak. boğazımdan bir hortum sokulacak. çok tedirginim o işlem yapılırken nasıl olacağımı düşünmekten kendimi alamıyorum. Neden yaşıyorum bunları? Sigara yüzünden. Değdi mi?
Asla! Hem yıllarca keseme,hemde vücuduma çok zarar vermişim artık geri dönüşüm yok belki ama daha fazla zarar görmemi engellemek elimde.