Şifrelerinizi Nasıl Kaydediyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

evil_soul

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Telefon ve bilgisayar kullanımı olan biriyim. Telefonda iPhone parolalar kısmında şifrelerim kayıtlı, bilgisayarda da Google Chorome uygulamasına kayıtlı. Ayrıca hayatı da kolaylaştırdığını düşünüyorum.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
KeyScrambler'ın Windows uygulamasını kullanıyordum. Tarayıcı eklentisi olduğunu bilmiyordum. Teşekür ederim. :)
Evet var, uzun bir süre kullandım.
Yalnız, notpad'teki şifreleri giriş ekranına kopyala/yapıştır olarak girmemek lazım; KeyScrambler ücretsiz sürüm sadece tarayıcı için. :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Evet var, uzun bir süre kullandım.
Yalnız, notpad'teki şifreleri giriş ekranına kopyala/yapıştır olarak girmemek lazım; KeyScrambler ücretsiz sürüm sadece tarayıcı için. :)
Keyscrambler'ın ayriyeten tarayıcı eklentisi var mı? Bulamadım da. Link atarsanız sevinirim. :)

Hazard

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Not Defterine Yazıyorum :p ama genelde şifrelerim aynı

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Not Defterine Yazıyorum :p ama genelde şifrelerim aynı
aynı şifre kullanma benim gibi kategorilere ayır.
Güvenli siteler, orta güvenlikli siteler ve güvensiz siteler.
Gmail'de ise asıl youtube hesabı ve öylesine hesaplar
toplam 5 sınıf oluyor.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Google Chrome'un eklenti mağazasında bulunmayan bir eklentiyi yüklemek sizce ne kadar mantıklı?
Zaten eklenti kaldırılmış. Ama Keyscrambler programı yüklenebiliyor hala.
Programın amacı ise keylogger zararlılarına karşı tuş vuruşlarının güvenliğini sağlamak.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Google Chrome'un eklenti mağazasında bulunmayan bir eklentiyi yüklemek sizce ne kadar mantıklı?
Chrome web mağazasında bile sahte eklentiler oluyorken... bence bu bir kıstas olmamalı :)
Mesela ben Adobe Acrobat Reader da kullanmıyorum.
Alternatifler iyidir.
KeyScrambler'a ilişkin şimdiye kadar olumsuz bir şey okumadım, tabi olmayacak diye de bir iddiam yok.
Eğer;
eklenti/program hakkında olumsuz bir şey duyduysan/okuduysan/tecrübe edindiysen, paylaşır mısın?

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Kullanıcılar da dikkat etmek zorunda ama eklenti mağazasında olmaması kuşkulandırmıyor da değil.

Alternatiflerin iyi olduğuna ben de katılıyorum.
olmaması demek uygun olmayan koşullar kullanıyor demek. şifrenizi kayıt ediyor ya sistemine, ondan dolayı muhtemelen.

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Şifreleme algoritması kullanıyorum. Belli başlı rakamlar, karakterlerden oluşan şifrelerim var ve bunların içerisinde üye olduğum platformun adını anımsatacak şeyler kullanıyorum.
Örneğin; 25D23f_99.sdn? şeklinde.

Böylelikle hem aynı hem de farklı şifreler kullanmış oluyorum. Akılda kalıcı.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Şifreleme algoritması kullanıyorum. Belli başlı rakamlar, karakterlerden oluşan şifrelerim var ve bunların içerisinde üye olduğum platformun adını anımsatacak şeyler kullanıyorum.
Örneğin; 25D23f_99.sdn? şeklinde.

Böylelikle hem aynı hem de farklı şifreler kullanmış oluyorum. Akılda kalıcı.
Güzel yöntemmiş. Peki bu şifreleme algoritmasını kendinize göre mi yapıyorsunuz yoksa bunun belli kriterleri var mı?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kullanıcılar da dikkat etmek zorunda ama eklenti mağazasında olmaması kuşkulandırmıyor da değil.

Alternatiflerin iyi olduğuna ben de katılıyorum.
Şurada bir açıklama yapılmış.

Q: Why did KeyScrambler Personal change from a browser add-on to a standalone program?
A: There are a number of reasons for the change:

Uzunca açıklanmış ama ben kısaca özet geçeyim, dilim döndüğünce:

1) Desteklenen tarayıcı sayısını 3'ten 29'a genişletmek için
2) IE, varsayılan olarak "InPrivate" modunda ve Chrome da "Gizli mod" modunda eklentileri çalıştırmıyor; Firefox bile zaman zaman kendi performansını ve güvenliğini iyileştirmek için eklentileri devre dışı bırakıyor. Dolayısıyla, bir eklentinin KeyScrambler'in kullanıcılarına vermek istediği hizmet zorlaşıyor.
3) Firefox'un yeni "sık yayınlanma" programı sorunlu olmuştur. Firefox eklenti sistemi bu yeni programa iyi bir şekilde uyarlanmadığından, KeyScrambler yeni sürümü Firefox'u desteklemesine rağmen, Firefox KeyScrambler eklentisini sık sık devre dışı bırakmaktaydı.

Ve bence en kritik olanı 3. şıktaki açıklama. :cool:

Mortus

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Güzel yöntemmiş. Peki bu şifreleme algoritmasını kendinize göre mi yapıyorsunuz yoksa bunun belli kriterleri var mı?

Kendime göre yapıyorum. Çocukluğumdan beri sevdiğim rakam, harf ve şekillerden oluşuyor. Hayatımın içerisinde yeri olan şeyler.

wet_willy

Asistan
Reaksiyon puanı
15
O nasıl bir şey? Ücretsiz sürümü var mıdır?

Biraz araştırdım. Şifre yöneticisiymiş.

Ücretsiz sürümünde kısıtlı ( 10 şifre saklayabilme gibi. ) olarak kullanabildiğin için pek tavsiye etmem. Ben genelde 3 yıllık alırım. 150 küsür siteden şifrelerim var ve bunları hatırlama gibi bir sorunum yok. Ayrıca cep telefonundan da aktif olarak şifrelerine ulaşabilmektesin. Herkese tavsiye ederim.
Ayrıca Türkçe desteği vardır.

Son düzenleme:

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
O nasıl bir şey? Ücretsiz sürümü var mıdır?

Biraz araştırdım. Şifre yöneticisiymiş.

Ücretsiz sürümünde kısıtlı ( 10 şifre saklayabilme gibi. ) olarak kullanabildiğin için pek tavsiye etmem. Ben genelde 3 yıllık alırım. 150 küsür siteden şifrelerim var ve bunları hatırlama gibi bir sorunum yok. Ayrıca cep telefonundan da aktif olarak şifrelerine ulaşabilmektesin. Herkese tavsiye ederim.
3 yıllık ücreti ne kadar ?