Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Güncellemeden sonra telefonun ses çıkışında azalma oldu. Ayrıcz bluetooth hoparlöre bağladım onda da ses az çıkıyor daha bas ağırlıklı bir ses. Sizde nasıl?

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
apk uygulamaları her zaman uyku moduna alın ben google camera var onu alıyorum.

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
67870

cmlsn

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Tek ben mi bu kadar düşük ekran süresi alıyorum? Konum, ekran döndürme gibi şeyler açık. Ama bende yaklaşık 178 tane uygulama yüklü buda sebeb olabilir mi? Ekli dosyayı görüntüle 67860
ben de bu kadar alabiliyorum ve 6 7 saat alanlara şaşırıyorum gerçekten
kullanım şeklimi de yazayım bir de ordan karşılaştıralım
hiç güç tasarrufuna almıyorum
gece modu akşamları açık otomatikte
oyun pek oynamıyorum ya da daha basit oyunlar
bluetooth konum senk. hep açık
sanırım spotify da çok şarj harcıyor
sonuç şu ki sabah (7 gibi) %100 alsam duruma göre öğleden sonra(4 gibi) % 15-20 civarı kalıyor

Emre Kux351

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar pie sonrası torrent tan indirdiğim filmler hiç bir yerde gözükmüyor. Ne dosyalarımda nede galeride. Sadece VLC de görebiliyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Arkadaşlar pie sonrası torrent tan indirdiğim filmler hiç bir yerde gözükmüyor. Ne dosyalarımda nede galeride. Sadece VLC de görebiliyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Nereye kaydedildiğini torerentten kontrol edin. ayrıca gizli dosya olarak kaydediyor olabilir. dosyalarım ve galariden seçeneklerden gizli dosyaları gösteri açıp öyle kontrol edin

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Bu tam olarak ne ise yarıyor gece 3te ekran kissa bile ekran acik değilki nasil tasarruf yapcak

EL TURQA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bixby tuşunu özelleştirme olayını nereden yapıyoruz bilen var mı?

EL TURQA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En büyük sorun googledan tam ekran video izlenmemesi eskiden navigasyon çubuğunu yanındaki ki noktaya tıklayınca gtam ekran oluyordu ancak nokta güncellemeyle kaldırıldı

yavuz2424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
En büyük sorun googledan tam ekran video izlenmemesi eskiden navigasyon çubuğunu yanındaki ki noktaya tıklayınca gtam ekran oluyordu ancak nokta güncellemeyle kaldırıldı
Onun yerine navigasyon çubuğunu komple kapatıp açma getirmişler

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Bu Pie'ın tek artısı Dolby Atmos oldu ses farkedilir düzeyde gelişti. Batarya hafif kötüleşti.

afurkann24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar batarya performansı için daha çok ekran süresi almak için fabrika ayarlarına döndürüp sıfırlamak kesin çözüm elde ediyormu ona göre sıfırlama yapayım, daha önceden düşük ekran süresi alıp da fabrika sıfırlamasından sonra düzelen oldumı

Emre Kux351

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Ben kaç def
Arkadaşlar batarya performansı için daha çok ekran süresi almak için fabrika ayarlarına döndürüp sıfırlamak kesin çözüm elde ediyormu ona göre sıfırlama yapayım, daha önceden düşük ekran süresi alıp da fabrika sıfırlamasından sonra düzelen oldumı
Ben kaç defa hard reset attım hiç bir etkisi falan olmuyor yalan onlar. Tamamen uygulama çokluğu ve ekran parlaklığı ile alakalı. Onun dışında pili zorlayan başka bisi yok.

Emre Kux351

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Android 7.0 a düşmenin yolu var mi? Bide o zaman pil i deneyimlemek istiyorum.

cmlsn

Asistan
Reaksiyon puanı
12
ekran süresine fazla takılmamalı diye düşünüyorum sonuçta gündelik kullanım var
ekran süresi arttıkça toplam kullanım süreniz düşmüyor mu sizin ???

afurkann24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam oyun oynamadan sadece instagram ve whatsapp kullanıyorum ve bu halde bile 3-4 saat max ekran süresi alıyorum günde 2 defa şarja takıyorum ve cihaz 7 aylık ilk günden beri böyle devam ediyor , hard reset atsam düzelirmi bazı arkadaşlar değişmedi bazılarıda diyorki kesinlikle atmalısın bende kararsız kaldım.

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Hard reset değil de odin ile yazılımı tekrar flashla. Ben öyle yaptım telefon oreo ya göre çok daha seri hızlı çalışıyor arayüz takılmaları vardı hepsi gitti batarya ise oreo da nasıl ise aynı değişen bir şey yok. Bu tür büyük güncellemelerde OTA yı kullanmak pek sağlıklı değil maalesef.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
One ui güncellemesinde en çok hoşuma giden şey gece modu oldu. daha öncesinde siyah tema kullanıyordum şimdi gerek kalmadı. s8'i ilk çıktığında almıştım o zamanlar bu fiyata (3600tl. gear vr hediyesiyle) iphone niye almadın güncelleme 1 sene gelir gelmez sorun olur diyen çok oldu. fakat benim bu güne kadar hiçbir sorunum olmadı belkide şanslıyım. ilk sene gear s3 frontier aldım oda sorunsuz çalışıyor. bu yeni güncelleme batarya konusunda sanki biraz fazla tüketiyor gibi en azından şunu söyleyim bu gün sabah 7 de şarjdan çektim. an itibariyle şarjım %76 çok kullanmadım 1 saat sosyal medya ve en fazla 10 dk lık görüşme yapmışımdır. şimdi güncelleme konusuna gelirsek telefon aldığımdan beridir kendi işletim sisteminide sayarsak 3 android sürümünü aldı ve bununla beraber birçok kezde yazılım iyileştirme güncellemeleri aldı. neredeyse 3 sene önce 3600 tl. ye satın aldığım ve o zamanın inanılmaz özelliklerini taşıyan amiral gemisi samsung s8 in bu günkü yeni modeli s10'a gelirsek, ülkemizde malesef doların ithal ürünlerde ne kadar etkili olduğunun göstergesidir. fiyat olarak s10 malesef çok yüksek ayrıca yıllardır apple nin uyguladığı ekran büyüyünce daha fazla özellik ve donanım olayına s6-s7-s8 'de girmeyen samsung malesef s9 ve s10 modelinde girdi ve plus modellerine daha fazla özellik getirdi. oysaki ben s8'i tercih ederken 5.8 inç bir telefonum olsun (küçük değil ideal) hemde cebime koyduğumda şişlik kabartı yapmasın, hemde en dolu model olsun demiştim. uzun lafın kısası s8 in plus modelinden anlamlı tek farkı ekran boyutuydu ve bu mantıklı bir yaklaşımdı. ama yeni stratejileri olan plus modellerde donanımsal farklılık beni üzdü açıkçası. gerçi ön kameranın tek olması s10 modelinde ekranda daha az kayba neden oluyor oda bir artı durum. değiştirecek olsam s10 modelini tercih ederim. sonuç olarak diyeceğim s8 son yılların telefon piyasasına önderlik yapmış bir cihazdır. samsung un yeni cihazları dahil olmak üzere, tüm üreticiler ekran oranlarını adam akıllı yapmaya başladı. apple çentik olayına girdi mecburdu bence çünkü samsung gibi telefounun üst tarafındaki donanımları sığdırmaya kalksa samsung tan çalmış denecekti oda ne yaptı çentik yaptı. açıkçası samsung s10 modelinde daha ne yapabilir diye düşünüyordum adamlar ekranın içine kamerayı gömdü. Telefonu s9 a güncellemek hata olurdu benim için fakat s10'u gördükten sonra ve fiyatını duyduktan sonra an itibari ile s8'e devam kararı aldım. zaten hızlı ve en son işletim sistemini kullanıyor. kamerada canavar gibi çekiyor. yahu bu bixby'yi yanlışlıkla açtım. hem tuşuna basınca hemde hi bixby diyince devreye giriyor nasıl kapatacaz bu saçmalığı bilen varsa yeşillendiriversin.

Son düzenleme:

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
One ui güncellemesinde en çok hoşuma giden şey gece modu oldu. daha öncesinde siyah tema kullanıyordum şimdi gerek kalmadı. s8'i ilk çıktığında almıştım o zamanlar bu fiyata (3600tl. gear vr hediyesiyle) iphone niye almadın güncelleme 1 sene gelir gelmez sorun olur diyen çok oldu. fakat benim bu güne kadar hiçbir sorunum olmadı belkide şanslıyım. ilk sene gear s3 frontier aldım oda sorunsuz çalışıyor. bu yeni güncelleme batarya konusunda sanki biraz fazla tüketiyor gibi en azından şunu söyleyim bu gün sabah 7 de şarjdan çektim. an itibariyle şarjım %76 çok kullanmadım 1 saat sosyal medya ve en fazla 10 dk lık görüşme yapmışımdır. şimdi güncelleme konusuna gelirsek telefon aldığımdan beridir kendi işletim sisteminide sayarsak 3 android sürümünü aldı ve bununla beraber birçok kezde yazılım iyileştirme güncellemeleri aldı. neredeyse 3 sene önce 3600 tl. ye satın aldığım ve o zamanın inanılmaz özelliklerini taşıyan amiral gemisi samsung s8 in bu günkü yeni modeli s10'a gelirsek, ülkemizde malesef doların ithal ürünlerde ne kadar etkili olduğunun göstergesidir. fiyat olarak s10 malesef çok yüksek ayrıca yıllardır apple nin uyguladığı ekran büyüyünce daha fazla özellik ve donanım olayına s6-s7-s8 'de girmeyen samsung malesef s9 ve s10 modelinde girdi ve plus modellerine daha fazla özellik getirdi. oysaki ben s8'i tercih ederken 5.8 inç bir telefonum olsun (küçük değil ideal) hemde cebime koyduğumda şişlik kabartı yapmasın, hemde en dolu model olsun demiştim. uzun lafın kısası s8 in plus modelinden anlamlı tek farkı ekran boyutuydu ve bu mantıklı bir yaklaşımdı. ama yeni stratejileri olan plus modellerde donanımsal farklılık beni üzdü açıkçası. gerçi ön kameranın tek olması s10 modelinde ekranda daha az kayba neden oluyor oda bir artı durum. değiştirecek olsam s10 modelini tercih ederim. sonuç olarak diyeceğim s8 son yılların telefon piyasasına önderlik yapmış bir cihazdır. samsung un yeni cihazları dahil olmak üzere, tüm üreticiler ekran oranlarını adam akıllı yapmaya başladı. apple çentik olayına girdi mecburdu bence çünkü samsung gibi telefounun üst tarafındaki donanımları sığdırmaya kalksa samsung tan çalmış denecekti oda ne yaptı çentik yaptı. açıkçası samsung s10 modelinde daha ne yapabilir diye düşünüyordum adamlar ekranın içine kamerayı gömdü. Telefonu s9 a güncellemek hata olurdu benim için fakat s10'u gördükten sonra ve fiyatını duyduktan sonra an itibari ile s8'e devam kararı aldım. zaten hızlı ve en son işletim sistemini kullanıyor. kamerada canavar gibi çekiyor. yahu bu bixby'yi yanlışlıkla açtım. hem tuşuna basınca hemde hi bixby diyince devreye giriyor nasıl kapatacaz bu saçmalığı bilen varsa yeşillendiriversin.

++ Hi Bixby deyince açılmaması için.
bixby'yi açın. Seçeneklerden ''Settings'' e ''ordan ''Voice wake-up'' a tıklayıp ''Hi Bixby'yi devre dışı bırakın.

Şuan için Tuşa basınca Bixby'yi kapatmak mümkün görünmüyor. Günceleme ile gelebilir. Belki :).
Ama bir tavsiye.
++ Ayarlar -- Gelişmiş özellikler --- Bixby Tuşu -- ordan Bixby'yi açmak için çift dokunun seçeneğini seçin. Tek basma kullan'ı işaretleyip Kamera, Galeri yada pubg bile olur istediğin uygulamayı seç. Böylece bir defa basınca bixby açılmayıp istediğin uygulama açılır. ben kamera yaptım.
ama iki defa üst üstte basarsan bixby açılır.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
öncelikle cevabınız için teşekkürler. hi bixby olayı tamam kapattım, fakat ayarlar/gelişmiş özellikler/ bundan sonra bixby tuşu diye birşey bulamadım.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
tamamdır onuda hallettim. bixpy'nin kendi menüsünde mevcutmuş. ben telefon ayarlarında arıyordum.

Son mesajlar