Bu konuyu okuyanlar

OwerLord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
biliyor musun bu tam bir paradoks... kaç gündür benimde aklımda aynı soru...
ios 3 nesil kullandım + olarak birşey koymamışlar 8 e x malumunuz zaten ama note 8 de kaliteli görünüyor üzermi uzun vade kullanımda

Alpyakut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

herhangi bir soğuk sıcak durumu veya sert zemine yüksekten düşme durumu yaşanmadı, 30 cm den yere düşmüşlüğü oldu fakat camda veya ker yangi bir yerinde bir sıkıntı yoktu. pazartesi ön cam çatladı, salı arka cam bende bir türlü anlam veremiyorum.

düşme durumlarında parçalanma gibi bir çok kırık oluşuyor ki, bir önceki note 5 cihazımda defalarca düşmesine rağmen her hangi bir kırık oluşmadı, ve hep kapsız kullandım cihazı.

linki iletiyorum;

Note 8 sudden cracked screen - not dropped or dama... - Samsung Community - 170491

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
2160p'de 30 FPS? Hiç ummazdım...
Bu arada bir böbrek yeter mi? :D Böbrekçileri görelim arkadaşlar...

Reaksiyon puanı
113
Geldi gönlümün efendisi, herkese tavsiye ediyorum yok böyle bir şey :) ( Hayırlı olsun alırım )

Reaksiyon puanı
113
Öncelikle fark ettiklerimi söyleyeyim,

Parmak izine ulaşımda sıkıntı yok,
Bixby tuşuna yanlışıkla basma olmuyor hatta unutuyorsunuz bile böyle bir tuş olduğunu , ( İngilizceniz varsa çok iyi )(
Telefonun uzunluğu kullanıma eksi bir yönü yok,
Ekran süper

1 ,2 hafta içinde genel bir kullanıcı yazısı yazacağım

:)

Alpyakut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Bu sabah telefonu Samsung servisine bıraktım, 2 saat sonra mesaj gönderdiler 1031 tl masrafı var diye, garantidışı kullanım kaynaklı gibi bahaneler söylediler.

Tam üzerine samsung aradı, anlattım durumu dönüş yapacaklarını ilettiler bekliyorum şu an kırıklar ile alakalı.

Reaksiyon puanı
113
Arkadaşlar Bu sabah telefonu Samsung servisine bıraktım, 2 saat sonra mesaj gönderdiler 1031 tl masrafı var diye, garantidışı kullanım kaynaklı gibi bahaneler söylediler.

Tam üzerine samsung aradı, anlattım durumu dönüş yapacaklarını ilettiler bekliyorum şu an kırıklar ile alakalı.
çok geçmiş olsun dostum umarım cihazını bedavaya değiştirirler veya yenisini verirler.

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Merhaba,

herhangi bir soğuk sıcak durumu veya sert zemine yüksekten düşme durumu yaşanmadı, 30 cm den yere düşmüşlüğü oldu fakat camda veya ker yangi bir yerinde bir sıkıntı yoktu. pazartesi ön cam çatladı, salı arka cam bende bir türlü anlam veremiyorum.

düşme durumlarında parçalanma gibi bir çok kırık oluşuyor ki, bir önceki note 5 cihazımda defalarca düşmesine rağmen her hangi bir kırık oluşmadı, ve hep kapsız kullandım cihazı.

linki iletiyorum;

Note 8 sudden cracked screen - not dropped or dama... - Samsung Community - 170491
Samsung Türkiyeye mail attınız mı acaba gelişmelerden haberdar eder misiniz ?

Reaksiyon puanı
113
Kullanım tecrübelerime dayanarak, Powerbank lazım.

Haberiniz olsun.

EDİT: Ekran ayarlarını filan kısmadan kullanmak istiyorum veya güç tasarrufuna almadan kullanacağım diyorsanız.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir S7 kullanıcısı olarak söylüyorum.
Note 8 ön kamerası açı olarak S7'den dar

Arka kamerasından etkilenmedim.
Note 8 planlarımı askıya aldım gibi duruyor. Seneye için bile
Belki adam gibi incelemedigım için bir gün E maar squarede çalışan baskısı olmadan adam gibi incelersem belki

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Dikkatimi çeken bir şeyi sizlerle paylaşmak isterim . Samsung kendi tarayıcısında gezerken bir özellik olduğunu gördüm . İllaki bilenler vardır android ile yeni yeni içli dışlı olmaya başladığım için ben yeni gördüm.
Tarayıcıda izlediğimiz bir film , video geçmiş kısmında reklam vermeden izlenebiliyor bu çok hoşuma gitti.
Screenshot_20171008-031548.jpg

Reaksiyon puanı
5,171
Dikkatimi çeken bir şeyi sizlerle paylaşmak isterim . Samsung kendi tarayıcısında gezerken bir özellik olduğunu gördüm . İllaki bilenler vardır android ile yeni yeni içli dışlı olmaya başladığım için ben yeni gördüm.
Tarayıcıda izlediğimiz bir film , video geçmiş kısmında reklam vermeden izlenebiliyor bu çok hoşuma gitti.
Ekli dosyayı görüntüle 28389
Ayrıca izlediğin filmin üzerine basılı tutarak filmi indirebilirsin ve indirirken izleyebilirsin

Reaksiyon puanı
113
Arkadaşlar biri bana yardımcı olsun lütfen, konu ekran koruyucu

Spigen den kılıf ile beraber Neo Flex adlı ekran koruyucusunu aldım. Kurulumunu bir güzel yaptım. Sonrasında kalem ile telefonu kullandığımda neo flex ' in ekran koruyucusu kalem baskılarına karşılık maddesi cam olmadığından içe doğru çöktüğünü gördüm, kalem izleri bariz bir şekilde görünüyordu. ( Bu durum kalem ucunuzun diğer kullanımda o çukura girip takılmasına sebebiyet veriyor )

Bende yine Spigenden Liquid Sıvı korumasını almayı planlıyorum. aranızda hiç kullanan var mı yada buna benzer sadece kaplama sıvı ekran koruyucuları ?

Kozmetik açıdan takıntılı olduğum için kılcal çizik bile olsa telefondan soğutur beni. Biri yardımcı olsun lütfen.

EDİT: Bir gün önce neo flex ' i telefondan söktüm kalemin kullanımı değişti.
Edit 2 : Burada markayı kötülemek değil amacım, bütün çevreme kılıf lazım olunca spigen aldırırım. Ve şuanda zaten Spigen kullanıyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar biri bana yardımcı olsun lütfen, konu ekran koruyucu

Spigen den kılıf ile beraber Neo Flex adlı ekran koruyucusunu aldım. Kurulumunu bir güzel yaptım. Sonrasında kalem ile telefonu kullandığımda neo flex ' in ekran koruyucusu kalem baskılarına karşılık maddesi cam olmadığından içe doğru çöktüğünü gördüm, kalem izleri bariz bir şekilde görünüyordu. ( Bu durum kalem ucunuzun diğer kullanımda o çukura girip takılmasına sebebiyet veriyor )

Bende yine Spigenden Liquid Sıvı korumasını almayı planlıyorum. aranızda hiç kullanan var mı yada buna benzer sadece kaplama sıvı ekran koruyucuları ?

Kozmetik açıdan takıntılı olduğum için kılcal çizik bile olsa telefondan soğutur beni. Biri yardımcı olsun lütfen.

EDİT: Bir gün önce neo flex ' i telefondan söktüm kalemin kullanımı değişti.
Edit 2 : Burada markayı kötülemek değil amacım, bütün çevreme kılıf lazım olunca spigen aldırırım. Ve şuanda zaten Spigen kullanıyorum.
İstanbulda olsan Emaar Samsung'a git orda 100 Tl'ye adam gibi kaplattır derdim de diyemiyorum. Truzimcisin belki işin düşerse kaplattırırsın oradan

Ar0505

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Ekli dosyayı görüntüle 28389
samsungun kendi taraıcısında ablclock var

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Yav he he .
Face ID işlemcisi imiş bak sen süründürüyormuş. Yahu kim kim süründürüyor? Boş boş konuşup durma

Göreceğiz a11 3 gb ramlık bir sistemde coşuyor Face İd zaten iddealı güncellemeler ile düzeltilir hataları

M

Murat Burç

SDN Okuru
:D 6 gb ram olduğu için darboğaz yapmıyor note 8 ama iphone 8 plus ta 3 gb ram olduğu için arada geri kalması normal eğer o note 8 3 gb ram kullansaydı telefon çöküş yaşardı
BANANE
15 tane cihaz için yıllardır korkunç bir deneyime sahip olan bir yazılım ekibinin yazdığı bir yazılıma sahip.
Ben verdiğim paraya aldığım şeye bakarım. İçinde 6 veya 18 olsun beni alakadar etmez.
Samsung o paraya 6 koymuş Apple 3 koymuş ihtimallerden varsayımlardan konuşma olsaydı veya olmasaydı değil konu.
Süründüren A11'i de gördük.
Ha ayrıca yıllardır 2GB RAM darboğaz yapmıyordu da şimdi mi dar boğaz yapıyordu.
6S Plus niye çalışıyor şuan çöp mü o?

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
BANANE
15 tane cihaz için yıllardır korkunç bir deneyime sahip olan bir yazılım ekibinin yazdığı bir yazılıma sahip.
Ben verdiğim paraya aldığım şeye bakarım. İçinde 6 veya 18 olsun beni alakadar etmez.
Samsung o paraya 6 koymuş Apple 3 koymuş ihtimallerden varsayımlardan konuşma olsaydı veya olmasaydı değil konu.
Süründüren A11'i de gördük.
Ha ayrıca yıllardır 2GB RAM darboğaz yapmıyordu da şimdi mi dar boğaz yapıyordu.
6S Plus niye çalışıyor şuan çöp mü o?

Ben telefon çok iyi diye bir şey izah etmedim işlemcisini Samsung yaptığı için harika oluyor İos 11 in boyutu arttı ramda daha fazla yer harcıyor ayrıca uygulamalarda öyle Zaten İphone alınmalı diyede bir şey demedim ben ne kadar apple in ürünü iyi olursa olsun o fiyatları hakketmediğinden dolayı hatta beleşe verseler bile gider satarım Bu arada Uber İos a saldırmış

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben telefon çok iyi diye bir şey izah etmedim işlemcisini İntel yaptığı için harika oluyor İos 11 in boyutu arttı ramda daha fazla yer harcıyor ayrıca uygulamalarda öyle Zaten İphone alınmalı diyede bir şey demedim ben ne kadar apple in ürünü iyi olursa olsun o fiyatları hakketmediğinden dolayı hatta beleşe verseler bile gider satarım Bu arada Uber İos a saldırmış
İşlemcisini intel yapıyor? Apple'ın işlemcisini mi intel yapıyor ciddi misin?

Reaksiyon puanı
113
Merhabalar,

4 gün önce elime ulaşan Note 8 ile ilgili olarak kullanıcı deneyimleri sizler ile paylaşmak istiyorum.

Kasa

Öncelikle cihazın kasasından bahsetmek gerekirse cihaz gerçekten muhteşem bir görünüme sahip, bu görünüm sizi ister istemez çizilecek şüphesine düşürüyor. Güzel bir ekran koruyucu ve kılıf ile bu işten kurtulabilirsiniz.
Öneri: Telefonu kalınlaştırmamasına ve yüksek derece korumasına önem vermelisiniz. Bildiğiniz üzere cihaz uzun ( 7 plus dan daha uzun )
Galaxy Note 8 Kılıf, Spigen Liquid Air Armor

Performans

Cihazın performansına denilecek hiç bir şey yok, gerçekten işini çok iyi yapıyor. Ayrıca cihazda 4 adet performans modu bulunuyor,
Bunlar; Opt. edilmiş, Oyun, Eğlence ve yüksek performans. İstediğiniz duruma göre Örnk: Oyun veya video izlemeye göre modlar arasında geçiş yapabilir daha üst bir performans alabilirsiniz.

Ben modlar arası geçişi sadece oyuna gireceğim zaman kullanıyorum. Game launcher dan oyunları başlattığım için oradaki sabit oyun modum direk uygulanıyor, çıktığımda ise direk olarak en üst performansa geçiyor. Uğraşmanıza gerek yok yani, güzel bir özellik. Durmadan hangi moddaydım hangisine geçeyim derdi yok.

Kamera

Kamerasının gündüz performansı çok iyi, ancak akşamları çekim yapacağınız zaman ışık yetersiz gelebilir, bu durumu da " pro " modu üzerinden uzun pozlama ile yapabilirsiniz.

Ses

Hoparlörlerden çıkan ses seviyesi iyi ancak kalite olarak aynı şeyi söylemeyeceğim. Telefondan müzik dinlemek istemeyebilirsiniz. ( Kalite takıntınız yoksa problem yok. ) Örnek: Spotify ( yüksek ses kalitesi açık ) yinede rahatsız oluyorum. ( Kişiye göre değişebilir )

Kulaklık ile dinlemede ise herhangi bir problem yok hatta sesi iyi aktarıyor. Kulaklıklarını denemedim, Bluetooth jbl kulaklığım da iphone 7 plus ' a göre daha iyi bir deneyim sağladım.

Pil

Performans başlığında bahsettiğim gibi cihazı son performans da kullanıyorum ( WQHD+ ekran , ekran parlaklığı full , mobil veri açık ) bu da oyun vs. oynarsam pilin birazcık hızlı bitmesine sebebiyet veriyor. Kullanıcıya göre değişebilir.

Unutmayın ki cihazda hızlı şarj var ve gerçekten çok hızlı şarj ediyor 0-100 1 saat 15 - 20 dakika, 30 dakikada % 50 ' e çok rahat ulaşıyor. Buda sadece sosyal medyada dolaşırsanız mesajlaşırsanız yarım gün demek.

Kısacası kocaman ekranda oyun oynayacağım, video izleyeceğim full performans da derseniz 4-5 saatte şarjınız biter. Ama üzülmeyin yarım saatte % 50 oluyor dediğim gibi.

Kalem

Kalemi anlatmama gerek yok sanırım, ben telefonu kalemsiz kullanmıyorum. Mesajlarımı bile utanmasam kalem vasıtası ile atacağım. Kağıda yazmaktan farkı yok.

Kullanılabilirlik & İşlevselik

Öncelikle cep telefonu tecrübem şöyle , Note 2 , Note 3 , Note 4 , Iphone 7 Plus ( Note 7 reis yüzünden ) / Ara telefonlar ( s3, S5 )

Kullanılabilirliği gerçekten hatsafa da şöyle bir örnek veriyim, biri sizi arıyor ama meşgulsünüz arama ekranından mesaj at deyip mesajınızı gönderdiniz. ( Meşgulüm vs. diye ) sonrasında yine aynı ekranda hatırlatıcıdan " reminder " programına gönder diyorsunuz. ( Bu 2 sini tek tıkla yapıyorsunuz 2 cümle olduğuna bakmayın ). Sonrasında anasayfaya koyduğunuz reminder widget ında şu numarayı meşgule attınız diye bir uyarı oluşuyor işiniz bitince uyarıya tıklayıp, meşgule attığınız kişiyle görüşebiliyorsunuz.

Yani ulan beni kim aramıştı, kardeşim meşgule atmıştım yoğundum aramayı unuttum sonra diye bir şey yok.

Yine reminder programı üzerinden uyarılar atayabililiyor, görev listeleri oluşturup " Always on display " ' e sabitleyebiliyorsunuz. Ayrıca " Always on display , Note uygulaması ve reminder programı arasında tek tıkla geçiş yapabiliyorsunuz.

Örnek vermek gerekirse note uygulamasında birşeyleri not aldınız, sonrasında reminder ' a gönder diyebiliyorsunuz. Burada reminder üzerinden alarm kurabiliyor, Always on display ' e sabitleyebiliryosunuz.

Ayarlara girmeden panelden neredeyse herşeyi yapabiliyorsunuz.

Ayrıca kalem de ayrı bir işlevsellik katıyor.

Bahsedemediğim çok şey var, kullanarak işinize yarayacak şekilde cihazın kısayol ayarlarını vs. siz yaparsınız ama şunu bilin sınır yok. Şu da şöyle olsaydı dediğim bir şey yok. Hele ıphone 7 plustan buna geçince bir rahatlama oldu anlatamam,

Güvenlik

Güvenlik seçenekleri olarak,

Parmak izine erişimde hiç bir sıkıntı yok, El boyutum baş parmaktan serçe parmağına açık vaziyette 17 cm.

İris tarayıcı, sabah,gece,az ışık veya gün ışığı altından 1 kere bile olsun çalışmamazlık yapmadı.

Yüz tanıma kullanmadım,

Güvenli klasör, gerçekten işini iyi yapıyor ancak kullanılabilirlik olarak biraz sıkıntı,

Örnek vermek gerekirse whatsapp ı güvenli klasöre kurdunuz. ama numaralarınız normal cihazda kayıtlı mesaj geldiğinde kimin attığı çıkmıyor, aynı numaraları güvenli klasör içinede kaydetmeniz gerekiyor.

Resim atacaksınız, normal galeridekileri göstermiyor ( yada ben göremedim ) , fotoları güvenli klasöre taşımanız gerekiyor.

Ancak özel resimler , dosyalar, rehberinizde gözükmesini istemediğiniz numaraları, tinder gibi özel uygulamaları güvenli klasöre atıp gizliliğinizi sağlayabilirsiniz.

İşinize yaradıysa ne mutlu bana,
Bana sorarsanız muhteşem bir cihaz, en az 3 yıl değiştirmem.

İyi forumlar.