Samsung Amiral Gemileri Neden Tutmuyor?

Bu konuyu okuyanlar

Thebow

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
Satış rakamlarına baktığımda Samsung amiral gemilerini göremiyorum sizce sebebi nedir ?
Ben ilk çıktığı zamanlarda s8 Plus kullanmıştım o zamana göre iyiydi ama muadili iPhone telefona kıyasla esamesi okunmuyor ayrıca diğer bütün markaların birkaç sene sonra nedense iPhone hariç adı geçmiyor neden böyle?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
Telefonlar birbirini tekrar ediyor olduğundan olabilir mi ? Aynı amiral sınıfında çok benzer telefon modelleri mevcut farklı markalarda. Bu da rekabetle birlikte satış adetlerini düşürmüş oluyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
İnsanlarda Iphone dışındaki Amiral gemisi telefonlara para vermeme hastalığı var bizim ülkede.

Mesela birine 9 bin TL verip Samsung'un amirel gemisini al desen abi 2 bin TL daha veririm Iphone alırım der.

Veya 6 bin TL ye Samsun'un şu modeli var çok iyi fiyat çok iyi donanım desen abi 1500 TL daha veririm Iphone 11 alırım der.

4 bin TL ye Samsung şu telefon var desen 1000 TL daha verip Iphone SE alırım derler. ( Çoğu arada ki donanım farkı özellik farkı ekran hızlı şarj farkı hiçbirini bilmez bakmaz bile Iphone mu ıphone elma var mı var al geç kafasında. )

Thebow

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
İnsanlarda Iphone dışındaki Amiral gemisi telefonlara para vermeme hastalığı var bizim ülkede.

Mesela birine 9 bin TL verip Samsung'un amirel gemisini al desen abi 2 bin TL daha veririm Iphone alırım der.

Veya 6 bin TL ye Samsun'un şu modeli var çok iyi fiyat çok iyi donanım desen abi 1500 TL daha veririm Iphone 11 alırım der.

4 bin TL ye Samsung şu telefon var desen 1000 TL daha verip Iphone SE alırım derler. ( Çoğu arada ki donanım farkı özellik farkı ekran hızlı şarj farkı hiçbirini bilmez bakmaz bile Iphone mu ıphone elma var mı var al geç kafasında. )
Haksızlar mı ?

Reaksiyon puanı
6,997
Satış rakamlarına baktığımda Samsung amiral gemilerini göremiyorum sizce sebebi nedir ?
Ben ilk çıktığı zamanlarda s8 Plus kullanmıştım o zamana göre iyiydi ama muadili iPhone telefona kıyasla esamesi okunmuyor ayrıca diğer bütün markaların birkaç sene sonra nedense iPhone hariç adı geçmiyor neden böyle?
Iphone telefonları eskimiyor ve gücınü kolay kaybetmiyor. Mesela Iphone 7 Plus hala bazı amiral gemileri telefonlarla yarışıyor. O zaman çıkan S8 ve Note 8 maalesef şu anda çok kullanılmayan ve tercih edilmeyen telefonlar. Iphone 6S Plus güncelliğini kaybeden bir telefon ama hala bütün ayarları yüksek ayarlarda açar. Yani sonuç olarak android telefonlar eskise bile Apple telefonlar kolay eskiyip gücünü kaybetmiyor. Sarj durumu farkli tabi.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bunun tek bir açıklaması var oda Exynos işlemci.Samsung bizim ülkemiz dahil dünyanın bir çok noktasında bu işlemciyi kullandığı için ve bu işlemcinin geçmiş dönemdeki Exynoslara göre bazı noktalarda beklentilerin altında kalmasından dolayı çok satamıyor.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,335
Amiral Gemisi Adı Üstünde Amiral Gemisi Dedidiğin Tepe Model Pahalı Bir Cep Telefonu Modelidir Haliyle Herkes Bu Paraları Vermez Ve Veren İnsanlar J,A Serisine Durmadan Para Akıtan Bilinçsiz İnsanlar Gibi Olmaz Daha Bilgili Ve Araştırmacı Tipler Olurlar Çünkü Bir Telefona O Kadar Parayı Vericekseniz Onu Araştırırsınız Olay Sadece Bu Haliyle J Ve A Serisinde Fiyatlar Ucuz Diye Kullanıcının Gözüne Çarpmayan Exynos İşlemci Vasatlığı Cihazların Satılmasında Rol Oynuyor Fakat Amiral Gemisinde Durum Öyle Değil Mesela Adam S20 Ultra Alıcak 10.000 TL Gibi Yüksek Bir Ücret Bayılıcak Araştırmaya Başlıyor Ve Bi Bakıyor 120hz Ekranda Isınma Problemi Olan Mangal Gibi Yanan Bir İşlemci Ve Kronik Sorunlar Haliyle O Kullanıcı Direk Elini O Cihazdan Çekiyor Samsung'ta Amiral Gemisi Satamıyor Yani Sorun Başlıca Exynos Ve Pazarlama Stratejisidir Sen 300 Trilyon Model Cikartirsan İnsanlar Hangisinin Ne Oldugunu Bilmezse Bilende İşlemci Yüzünden Almazsa Olan Bu Oluyor Şöyle Düşüm İphone Sahibi Birini Gördüğümüzde Günlük Hayatta Uzaktan Çok Rahat Kullandığı Telefonun Modelini Bilebilirsiniz Mesela Bu Iphone 7 Kullanıyor Gibisinden. Ama Samsung Cihaz Gördüğümüzde İster İstemez Biz Teknoloji Tutkunları Bile Model Soruyoruz Çünkü Trilyon Tane Model Var Samsung Bu Sorunları Çözmeli Model Sayısını Azaltmalı Segmentleri Bölmeli A Serisinin Orta Segment Oldugunu Kullaniciya Göstermeli Mesela Adam 4000 TL A71 Görüyor Diyor Bu Parayı Veriyorsam Amiral Gemisidir En Iyisidir Aliyor Bu Tamamen Model Karmaşası İyi Bir Durum Değil Ve Son Olaraj Exynos Düzeltilirse Yada Snapdragon İle Değiştirilirse Dünya Genelinde Peynir Ekmek Gibi Satıcaktır Cihazlar Benim Fikrim Bu Efenim

Thebow

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
Amiral Gemisi Adı Üstünde Amiral Gemisi Dedidiğin Tepe Model Pahalı Bir Cep Telefonu Modelidir Haliyle Herkes Bu Paraları Vermez Ve Veren İnsanlar J,A Serisine Durmadan Para Akıtan Bilinçsiz İnsanlar Gibi Olmaz Daha Bilgili Ve Araştırmacı Tipler Olurlar Çünkü Bir Telefona O Kadar Parayı Vericekseniz Onu Araştırırsınız Olay Sadece Bu Haliyle J Ve A Serisinde Fiyatlar Ucuz Diye Kullanıcının Gözüne Çarpmayan Exynos İşlemci Vasatlığı Cihazların Satılmasında Rol Oynuyor Fakat Amiral Gemisinde Durum Öyle Değil Mesela Adam S20 Ultra Alıcak 10.000 TL Gibi Yüksek Bir Ücret Bayılıcak Araştırmaya Başlıyor Ve Bi Bakıyor 120hz Ekranda Isınma Problemi Olan Mangal Gibi Yanan Bir İşlemci Ve Kronik Sorunlar Haliyle O Kullanıcı Direk Elini O Cihazdan Çekiyor Samsung'ta Amiral Gemisi Satamıyor Yani Sorun Başlıca Exynos Ve Pazarlama Stratejisidir Sen 300 Trilyon Model Cikartirsan İnsanlar Hangisinin Ne Oldugunu Bilmezse Bilende İşlemci Yüzünden Almazsa Olan Bu Oluyor Şöyle Düşüm İphone Sahibi Birini Gördüğümüzde Günlük Hayatta Uzaktan Çok Rahat Kullandığı Telefonun Modelini Bilebilirsiniz Mesela Bu Iphone 7 Kullanıyor Gibisinden. Ama Samsung Cihaz Gördüğümüzde İster İstemez Biz Teknoloji Tutkunları Bile Model Soruyoruz Çünkü Trilyon Tane Model Var Samsung Bu Sorunları Çözmeli Model Sayısını Azaltmalı Segmentleri Bölmeli A Serisinin Orta Segment Oldugunu Kullaniciya Göstermeli Mesela Adam 4000 TL A71 Görüyor Diyor Bu Parayı Veriyorsam Amiral Gemisidir En Iyisidir Aliyor Bu Tamamen Model Karmaşası İyi Bir Durum Değil Ve Son Olaraj Exynos Düzeltilirse Yada Snapdragon İle Değiştirilirse Dünya Genelinde Peynir Ekmek Gibi Satıcaktır Cihazlar Benim Fikrim Bu Efenim
Çok haklısın yorumun için teşekkür ederim ayrıca Samsung cihazlarının fiyatları tüketiciyi mağdur edecek derecede ucuzluyor ve zarar ettiriyor.

Reaksiyon puanı
6,381
Çok basit bir nedeni var.

S20 ve Note 20 serisindeki işlemcinin mongoose çekirdekleri yüzünden ufak işlemlerde bile çok ısınması, throttle yemesi. Rakiplerinden daha pahalı olup daha kötü deneyim vermesi.

Bakın 2020'de en çok satan telefonlara Samsung ilk 10'a sadece A51 ile girebilmiş ve A51 ile diğer Samsung cihazlar arasında büyük bir fark var satış anlamında. Çünkü A51 ucuz. Rakiplerine göre bir artısı da yok zaten. Xaiomi ve Realme'nin çıkardığı yeni telefonlar 2021'de çok rahat geçecektir A51'i.

Eğer Samsung'un yeni exynos işlemcileri 1080 ve 2100 ısınmadan stabil deneyim verebilirse Samsung eski şanına kavuşacaktır zaten. Ama exynos 990 gibi işlemci üreticilerine resmen hakaret olan bir işlemcinin kullanılmasına devam edildikçe, çift işlemci politikası uygulanılmaya devam edildikçe Samsung'un fan boyları hariç başka alanı olmamaya devam edecek.

Reaksiyon puanı
646

iphone xiominin çakmasıdır xiomi 8 light ın iphone 10 dan bir farkı yok ben arkadaşımla iddaya girip ben onun iphone 10 unu aldım bende xiomi 8 light i ona verdim ben de bir fark göremedim o da

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
iphone xiominin çakmasıdır xiomi 8 light ın iphone 10 dan bir farkı yok ben arkadaşımla iddaya girip ben onun iphone 10 unu aldım bende xiomi 8 light i ona verdim ben de bir fark göremedim o da
mi 8 lite kullanıyorum hayvan gibi fark var. sadece sdn foruma girmek için kullanıyorsanız o başka. o zaman akıllı olan her telefon yeter size onunla onun arasındaki farkı göremiyorsanız

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Gerçekten Mi 8 Lite'ın (adı da light değil o aydınlık demek) iPhone X ile eş değer mi görüyorsunuz? Kim kimin çakması olduğu da çok belli. Bir bakın bakalım çentik nereden gelmiş MIUI neden iOS gibi diye :)

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Gerçekten Mi 8 Lite'ın (adı da light değil o aydınlık demek) iPhone X ile eş değer mi görüyorsunuz? Kim kimin çakması olduğu da çok belli. Bir bakın bakalım çentik nereden gelmiş MIUI neden iOS gibi diye :)
s3 mini versen ona da aynı der muhtrmelen

Thebow

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
Şaka mısın kardeşim sen ? ? Yaşın küçüktür ona veriyorum.

Reaksiyon puanı
646
acaba iphone 10 daki düğme neden gitti
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şaka mısın kardeşim sen ? ? Yaşın küçüktür ona veriyorum.
verme de iphone 10 kusura bakma ama 1-2 yıl sonra modası geçicek bir telefon birde o yönden bakın iphone 12 çıkıcak ve ondan sonra iphone 10 un bir değeri kalmayacak xiomi ye karşı iphone daha güçlü derseniz saygı duyarım tabi

Thebow

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
acaba iphone 10 daki düğme neden gitti
Mesaj otomatik birleştirildi:

verme de iphone 10 kusura bakma ama 1-2 yıl sonra modası geçicek bir telefon birde o yönden bakın iphone 12 çıkıcak ve ondan sonra iphone 10 un bir değeri kalmayacak xiomi ye karşı iphone daha güçlü derseniz saygı duyarım tabi
iPhone 10 çıkalı 3 yıl civarı oldu öyle düşün.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Galaxy S7 den Sonra Samsung Amiral Sınıfında düşüşe gecti s7 harbi cihazdı ama cok sattı baaya bnde kullandım 4 sene

Reaksiyon puanı
6,381
Sonuna parantez içinde ünlem koyun ki ironi olduğu belli olsun. Yoksa bunu normal birinin bile yazacağını sanmıyorum.

iProduct

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

acaba neden hangi telefon iphone kadar güncelleme alıyor kasmadan kullanılıyor?