S7 Edge mi ZenFone5(2018) mi?

Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Ya işte arkadaşıma sattım biliyorsunuz malum okul da bitti çok nadir göreceğim ama doğrudur 7.0 ile zaten çok iyi bir cihazdı ki S7 edge :D. 2 telefon arasında gerçekten gece çekimi dışında bir fark göremedim hocam ben. Ha bir de batarya Zenfone 5 de kötü S7 edge'ye göre bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yani 2 yön tarafı dışında fark yok hatta hoparlör olarak Zenfone 5 daha iyi bunu da söyleyebilirim. Şey diyeceksiniz performans olarak ne yaşadın sonuçta biri 636 diğeri SD 820 ( Exynos 8890 ). Günlük kullanımda zaten bir fark yok ama PUBG de ben yüksek ayarlarda oynuyorum Zen 5'imde, O texture pack var ya işte Renkli, gerçekçi yazan oradan da gerçekçi seçeneğini işaretledim. Gerçekten ne bir kasma ne bir şey yaşadım belki de S7 edge deki o akıcılık fazla yok ama Zenfone 5 de gerçekten bir kasma, ne sıkıntı gördüm. O yüzden bu 2 telefon gözümde biraz eşit kaldı ve tasarımı bana göre daha tatlı durduğu için Zenfone 5 tarafına geçtim hocam. Başta çok korkuyordum 'la şimdi oyun oynatmak SD 636' diye ama gerçekten çok rahat oyunlar oynatıyor. Bu arada sadece PUBG değil tabi ki oynadığım oyunları hemen yazıyorum hocam: GTA Vice City, PUBG, MKX, Marvel Future Fight, Şampiyonlar Turnuvası, Asphalt 8, Mobile Legends ve Hitman. (64 GB olunca her şeyi yükledim insanın gerçekten 32'den 64'e yükselmesi bir rahat hissettiriyor ne geçtiyse yükledim :D. Bu arada bu oyunlar dediğim gibi en yüksek grafik ayarlarında hocam)
Başlarda stabil çalışır 2. 3. yaşına geldiği zaman havlu atmaya başlar. :)

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
bende note fe ile zenfone arasında kaldım ve ikiside birbirinden çook farklı telefonlar yani çok kararsızım ve merak ettiiğim birşey var.
DxOmark dan arka kamera performans puanlarında s7 edge 89 zenfone 5 90 puan yani senin de dediğin gibi nerdeyese aynı , peki ön kamera ?
ön kamerada nasıl s7 edge ile aynımı yoksa arada fark varmı çok merak ediyorum. zenfone 5 arka kameraya güveniyorum ama ön kameraya dair bi fikrim yok hangisi daha iyi ?
Hangisi daha iyi diyemem. Biri çok fazla makyaj yaparken diğeri normale biraz daha yakın çekim yapıyor. Ama düşük ışıkta yine rezalet ya ön kamera açıkcası çok önemli olmadığından benim için test etmedim pek hocam.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Başlarda stabil çalışır 2. 3. yaşına geldiği zaman havlu atmaya başlar. :)
2. yaşına kadar elimde durursa helal olsun zaten :D. O konuda biraz açlık yapıyorum açıkcası bir telefonu aldıktan 1-1.5 sene sonra satıp yenisini alıyorum ki yeni model çıkıp fiyatını indirmesin benim cihazımı.

---- Mesajlar birleştirildi ----

İlginç. Ben 820 ile 835 arasında bile PUBG'de fark olduğunu düşünüyorum hatta 835 bile yetmiyor gibi geliyordu bazen (ama ilk sürümde )
Hocam ona bir şey yazamadım açıkcası ama gerçekten ben bir fark hissetmedim oyunlarda.

Son düzenleme: