Öneri S20 FE - SE2 - XR - A33 - K40 Gaming - Mi11T - Xiaomi 13 Lite Hangisi Alınır?

Bu konuyu okuyanlar

applefanboy?

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
47
Merhaba bu cihazlardan hangisi alinir oyun oynamam bundan önce SE2 vs XR konusu açmıştım burda ki asil sorum iOS olan mi daha iyidir Andoid mi?

Son düzenleme:

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Merhaba bu cihazlardan hangisi alinir oyun oynamam bundan önce se2 vs xr konuşu açmıştım burdaki asil sorum ios olan mi daha iyidir Andoid mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Niye cevap verimiyorusnux
K40 Gaming veya SE2

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
Dostum, öncelikle Xiaomi 13 Lite'ı ele. İçerisinde Samsung üretimi 7 Gen 1 var ve geçen sene çıkan Xiaomi 12 Lite gibi Android 12 ile çıktı, yani güncelleme desteği Xiaomi 12 Lite ile aynı anda kesilecek.

Eğer kamera önemliyse S20 FE'nin Snapdragon varyantını, kamera önemsizse kullanım amacı oyunsa K40 Gaming öneririm.

applefanboy?

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
47
Dostum, öncelikle Xiaomi 13 Lite'ı ele. İçerisinde Samsung üretimi 7 Gen 1 var ve geçen sene çıkan Xiaomi 12 Lite gibi Android 12 ile çıktı, yani güncelleme destekleri Xiaomi 12 Lite ile aynı anda kesilecek.

Eğer kamera önemliyse S20 FE'nin Snapdragon varyantını, kamera önemsizse kullanım amacı oyunsa K40 Gaming öneririm.
Oyun önemsiz ama uzun ömürlü olması önemli o yuzden SE2 ile S20 FE arasında kalmıştım.

applefanboy?

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
47
Aralarında ömür olarak pek fark olmayacak ama Se2'nin ekranı ciddi anlamda leş gibi.
Şimdi SE'yi 5 yıl güncelleme 2 yıl güncellemesiz 7 yıl S20 FE'yi 3 yıl güncelleme 2 yıl güncellemesiz 5 yıl bide ekran sorun olmaz J7 prime ve iPhone 6 kullanıyorum onların ekranlarından memnunum da uzun ömürlü olması lazım, kamerası iyi olması lazım, hafif oyunlari oynatması lazım.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
Şimdi SE'yi 5 yıl güncelleme 2 yıl güncellemesiz 7 yıl S20 FE'yi 3 yıl güncelleme 2 yıl güncellemesiz 5 yıl bide ekran sorun olmaz J7 prime ve iPhone 6 kullanıyorum onların ekranlarından memnunum da uzun ömürlü olması lazım, kamerası iyi olması lazım, hafif oyunlari oynatması lazım.
Dostum, ikisi de uzun seneler memnun eder. Bu konu hakkında kesin konuşamayız. iPhone SE2'nin paneli berbat, pil performansı berbat, kamerası ortalamanın altında, tek espirisi yonga seti. S20 FE ise SE2'ye göre çok daha iyi bir panele sahip, pil performansı tatminkar, kamerası tatminkar ve yonga seti A13 Bionic ile benzer. S20 FE Snapdragon al geç, model numarası SM-G780G.

applefanboy?

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
47
Dostum, ikisi de uzun seneler memnun eder. Bu konu hakkında kesin konuşamayız. iPhone SE2'nin paneli berbat, pil performansı berbat, kamerası ortalamanın altında, tek espirisi yonga seti. S20 FE ise SE2'ye göre çok daha iyi bir panele sahip, pil performansı tatminkar, kamerası tatminkar ve yonga seti A13 Bionic ile benzer. S20 FE Snapdragon al geç, model numarası SM-G780G.
Tm teşekürler herkese.

Son düzenleyen moderatör:

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
S20 FE ama SD865 versiyonu öneririm Xiaomi asla bulaşma önermiyorum Mİ9T kullanmış biri olarak söylüyorum bu saatten sonra Xiaomi alınmaz illa Android alacaksan Samsung öneririm.

applefanboy?

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
47
S20 FE ama SD865 versiyonu öneririm Xiaomi asla bulaşma önermiyorum Mİ9T kullanmış biri olarak söylüyorum bu saatten sonra Xiaomi alınmaz illa Android alacaksan Samsung öneririm.
Zaten xioami sicak bakmıyordum ben se2 s20 fe sd ve xr arasindaydim

Zaten xioami sicak bakmıyordum ben se2 s20 fe sd ve xr arasindaydim
Ilk defa Andoid kullanıcam

applefanboy?

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
47
Hocam geç sordum yine kusura bakmayın S20 256 GB mı, XS 64 GB mı, SE 2020 256 GB mı?

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,003
Hocam geç sordum yine kusura bakmayın S20 256 GB mı, XS 64 GB mı, SE 2020 256 GB mı?
Galaxy S20 aralarından en iyi kameraya, panele ve premium malzemeye sahip, pil performansı XS ve SE2'den çok farklı değil, aşırı bir kayıp yok.

applefanboy?

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
47
Reaksiyon puanı
4,384
Hocam bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama Xiaomi 2019'da sanki daha başarılıydı o zamanlar ilgimi çekiyordu ama şimdi gram ilgimi çekmiyor
Bizim eski firmada sevdiğimiz bir abimiz vardı, onada almıştık aynı cihazı hala kullanıyor. Ben xioami firmasını pek başarılı bulmuyorum aslında. Sadece Mi9T güzel cihazdı.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bizim eski firmada sevdiğimiz bir abimiz vardı, onada almıştık aynı cihazı hala kullanıyor. Ben xioami firmasını pek başarılı bulmuyorum aslında. Sadece Mi9T güzel cihazdı.
Mİ9T 2019'un en başarılı f/p cihazı bence gerek tasarımı, malzeme kalitesi, donanımı, ekran gövde oranı ile beni çok etkilemişti zamanında RN8 Pro da aklımı az çelmedi özellikle orman yeşili rengi çok güzeldi hocam bu arada Xiaomi'yi artık bende başarılı bulmuyorum sadece MI Band serisini başarılı buluyorum onun haricinde gram ilgimi çekmiyor.

Reaksiyon puanı
4,384
Mİ9T 2019'un en başarılı f/p cihazı bence gerek tasarımı, malzeme kalitesi, donanımı, ekran gövde oranı ile beni çok etkilemişti zamanında RN8 Pro da aklımı az çelmedi özellikle orman yeşili rengi çok güzeldi hocam bu arada Xiaomi'yi artık bende başarılı bulmuyorum sadece MI Band serisini başarılı buluyorum onun haricinde gram ilgimi çekmiyor.
Benim de şuan hiç bir modeli ilgimi çekmiyor :D

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Güncelleme desteği bitmiş olmasına rağmen eski S20 FE kullanıcısı olarak önerebileceğim güzel bir cihazdır. Tabii Snapdragon versiyonu tavsiye ederim. Xiaomi modelleri de oldukça güzel seçenekler ancak güncelleme olsun olmasın yazılım sıkıntıları gereksiz baş ağrıtıyor.

applefanboy?

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
47
Güncelleme desteği bitmiş olmasına rağmen eski S20 FE kullanıcısı olarak önerebileceğim güzel bir cihazdır. Tabii Snapdragon versiyonu tavsiye ederim. Xiaomi modelleri de oldukça güzel seçenekler ancak güncelleme olsun olmasın yazılım sıkıntıları gereksiz baş ağrıtıyor.
Peki xr mı se2 mi note 10 lite mi 1 den 3 e kadar sıralar misiniz uzun omurluk hariç

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Peki xr mı se2 mi note 10 lite mi 1 den 3 e kadar sıralar misiniz uzun omurluk hariç
sıfır ürünler üzerinden değerlendirme yapayım. XR> Mi Note 10 Lite> SE2. Ancak bu cihazları 2. elde alacağınız fiyata daha yeni orta segment bir modelli tercih etmenizi tavsiye ederim.

applefanboy?

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
47
sıfır ürünler üzerinden değerlendirme yapayım. XR> Mi Note 10 Lite> SE2. Ancak bu cihazları 2. elde alacağınız fiyata daha yeni orta segment bir modelli tercih etmenizi tavsiye ederim.
Hocam mi note 10 lite değil samsung nite 10 lite ama fikriniz benim için çözüm oldu bide dr 2 3 yil götürür mü orta segment olarak butcemde en iyisi bunlar diye düşündüm cunku 9 bine en iyi bunlar var heralde

Hocam mi note 10 lite değil samsung nite 10 lite ama fikriniz benim için çözüm oldu bide dr 2 3 yil götürür mü orta segment olarak butcemde en iyisi bunlar diye düşündüm cunku 9 bine en iyi bunlar var heralde
A34 aklima geldi ama o cihazı da beğenmiyorum oyuzden bunlar arasınd skslmistim

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66

A34 aklima geldi ama o cihazı da beğenmiyorum oyuzden bunlar arasınd skslmistim
Samsung note 10 lite da güzel telefon. Orta segment ama daha fazlasını beklememek lazım. Yine de stabil güzel performans sunuyor. Ama 2-3 yıl götürecek çözüm temiz XR olacaktır.