Robot asistan işten kovuldu!

Bu konuyu okuyanlar

Kesayak

Asistan
Editor
Reaksiyon puanı
21
https://shiftdelete.net/robot-asistan-isten-kovuldu

Fabio isimli robot asistan, bir süpermarkette işe başladıktan çok kısa bir süre sonra işten çıkarıldı. Çalışma macerası kısa süren robot asistan, robot çalışanların insan çalışanların yerine geçmesi için henüz zamana ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor.

Robot çalışanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
https://shiftdelete.net/robot-asistan-isten-kovuldu

Fabio isimli robot asistan, bir süpermarkette işe başladıktan çok kısa bir süre sonra işten çıkarıldı. Çalışma macerası kısa süren robot asistan, robot çalışanların insan çalışanların yerine geçmesi için henüz zamana ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor.

Robot çalışanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Robotlaşan insanlar daha hizli gelişiyor.
Dünya ya insan gerek, robottan geçilmiyor ortalik zaten..
Yil 2050; ve Makineler insanlasmaya çalışıyor du...

Reaksiyon puanı
10,324
Robotları insan yerine ikame etme fikri son yüzyılda yaygınlaşsa da tam olarak uygulama şansı asgari bir asır daha sürecek çalışmalarla mümkün olabilir belki ama yine de tam olarak insan yerine geçmesi çok zor diye düşünüyorum.

Mahperi

Asistan
Reaksiyon puanı
410
Robotları insan yerine ikame etme fikri son yüzyılda yaygınlaşsa da tam olarak uygulama şansı asgari bir asır daha sürecek çalışmalarla mümkün olabilir belki ama yine de tam olarak insan yerine geçmesi çok zor diye düşünüyorum.
Şu an ki insan standartları düşünülürse evet, en azından herzaman Güler yüzlü olmasa da gerçek insanlarla muhatap olunuyor.
Lakin zamanla tahammülsüzlük ve saygısızlık kavramlari arttıkça, duygusuz ve yapmacik güzel davranış biçimiyle robotlar aranirnmi aranır diye düşünüyorum.
İş ve işçi masrafları yönünden de tercih sebebi olmasi muhtemeldir.
Arz talep meselesi zamanla daha iyi anlaşılır.
Allah sonumuzu hayr etsin.. :)

Reaksiyon puanı
10,324
Şu an ki insan standartları düşünülürse evet, en azından herzaman Güler yüzlü olmasa da gerçek insanlarla muhatap olunuyor.
Lakin zamanla tahammülsüzlük ve saygısızlık kavramlari arttıkça, duygusuz ve yapmacik güzel davranış biçimiyle robotlar aranirnmi aranır diye düşünüyorum.
İş ve işçi masrafları yönünden de tercih sebebi olmasi muhtemeldir.
Arz talep meselesi zamanla daha iyi anlaşılır.
Allah sonumuzu hayr etsin.. :)

Doğru ama bunun sosyolojik sonuçları bayağı yıkıcı olabilir; Çünkü işsizlik çok büyük toplumsal bunalımlara, anarşi ve kaosa sebep olabilir. Devletlerin öyle kolay bunu göze alabileceğini sanmıyorum. Gerçi biz o günleri göremeyiz, belki bizim torunlarımızın torunları o günleri görebilir ama bunun neden olacağı toplumsal sorunlar robotların önündeki en büyük engel.

Reaksiyon puanı
16,118
sokak müziği yapın gitarı alınca yapıcam...

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,369
Ve yok edildi o robotlar :D daha erken başlamışlar