Pingim Aşırı Yüksek

Bu konuyu okuyanlar

[AkRePQ]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Oncelıkle selamun aleykum benim şikayetim şu bilgisiyarı 3 hafta once aldım ilk aldığımda 2 gün kullandım sonra internet aşırı yavaşladı anti virüs programıyla taradım internet düzeldi ama ertesi gün yine gitti sonra kabloyu değiştirdim 2 hafta düzeldi ama bu gün aniden yine yükseldi kablolu internetim çok yavaş onlıne oyunları oynuyamıyorum video izliyemiyorum modemin kablosu bilgisiyara takılıyken wi fi den erişimde aşırı yavaşlıyor ama kabloyu bilgisiyardan çıkarınca wi fi düzeliyor bilgisiyarı oyun oynuyayım diye aldım ama oynuyamıyorum bu konuda bana yardım edecek kişilere tekrardan teşekkürler

[AkRePQ]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sorun bilgisiyarlamı yoksa internetlemi kaynaklı cevap verırsenız sevinirim

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
@[AkRePQ] arkaplanda çalışan bir uygulama veya evdeki bağlı bir cihazdan biri sürekli download - upload yapıyor olabilir. Bilgisayarında veri gidiş gelişi olup olmadığına kaynak izleyecisinden bakabilirsin. Windows update ayarlarından birden çok yere güncelleştirmeleri kapatman internet hızını arttırabilir. Onun dışında nvidia sürücüleri de buga girip her açıp kapamada sürücü yüklemesi yapabiliyor , onunda güncelliğini kontrol et. Bunları yaptıktan sonrada bir yavaşlık varsa ya kablolardandır ya da direk santralden bir sorun vardır.

[AkRePQ]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Wi fi ye girşi kappatım kablolu bağlantı sadece ben kullanıyorum dun bılgısıyarı formatladım ınternet duzeldı sonra 2 3 saat sonra gene gıttı gene formatladım son formattan sonra gırmedım bugun girdim baktım gene yavaş ama bilgisiyara şu an hiçbişi indirmedim bomboş yani kaynak izliyicisinde şunlar var

Resim PID Gönder (B/sn) Al (B/sn) Toplam (B/sn)
svchost.exe (netsvcs) 996 660 342.168 342.828
MicrosoftEdgeCP.exe 5268 155 38 193
System 4 54 70 124
MicrosoftEdgeCP.exe 6120 48 14 62
svchost.exe (LocalServiceAndNoImpersonation) 552 0 61 61
svchost.exe (NetworkService) 1328 20 21 41
MicrosoftEdgeCP.exe 3124 20 0 20

Kabloları değiştim bi fayda olmadı
--- Gönderi Güncellendi ---
Nvidia sürücülerinin güncellenip güncellenmediğine nasıl bakabılırım

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Müşteri hizmetlerine durumu bildirdiniz mi?
AKK taşmış olabilir mi?
beta.speedtest.net --> Bu siteden internet hız testi yapıp sonucu paylaşır mısınız?

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Wi fi ye girşi kappatım kablolu bağlantı sadece ben kullanıyorum dun bılgısıyarı formatladım ınternet duzeldı sonra 2 3 saat sonra gene gıttı gene formatladım son formattan sonra gırmedım bugun girdim baktım gene yavaş ama bilgisiyara şu an hiçbişi indirmedim bomboş yani kaynak izliyicisinde şunlar var

Resim PID Gönder (B/sn) Al (B/sn) Toplam (B/sn)
svchost.exe (netsvcs) 996 660 342.168 342.828
MicrosoftEdgeCP.exe 5268 155 38 193
System 4 54 70 124
MicrosoftEdgeCP.exe 6120 48 14 62
svchost.exe (LocalServiceAndNoImpersonation) 552 0 61 61
svchost.exe (NetworkService) 1328 20 21 41
MicrosoftEdgeCP.exe 3124 20 0 20

Kabloları değiştim bi fayda olmadı
Nvidia sürücülerinin güncellenip güncellenmediğine nasıl bakabılırım

nvidia sürücülerinden değil gibi öyle olsa burada gözükürdü , svchost 'un internet kullanımı 1mb civarında gözüküyor. Dediklerimden update ayarını değiştirmeyi yaptın mı? Bunun dışında pcyi yeni formatladıysan windows update mutlaka birşeylerin güncellemelerini yapar onları yaptıktan sonrada bir yavaşlama varsa servis sağlayıcından dolayı bir problem yaşıyorsundur.

[AkRePQ]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Müşteri hizmetlerine durumu bildirdiniz mi?
AKK taşmış olabilir mi?
beta.speedtest.net --> Bu siteden internet hız testi yapıp sonucu paylaşır mısınız?

Selamun aleykum
upload_2017-3-26_7-0-10.png

nvidia sürücülerinden değil gibi öyle olsa burada gözükürdü , svchost 'un internet kullanımı 1mb civarında gözüküyor. Dediklerimden update ayarını değiştirmeyi yaptın mı? Bunun dışında pcyi yeni formatladıysan windows update mutlaka birşeylerin güncellemelerini yapar onları yaptıktan sonrada bir yavaşlama varsa servis sağlayıcından dolayı bir problem yaşıyorsundur.

Kardeşim uptade ayarlarını nasıl değiştiricem kusura bakma yordum senide ama anlatırsan cok sevınırım
1 tane guncelemme varda wındosda nası erteleyebilirim onu

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
1 tane guncelemme varda wındosda nası erteleyebilirim onu
İnternet hızınız yavaş gözüküyor. AKK yani adil kullanım kotanız taşmış olabilir.
Windows update'yi kapatmak için başlat menüsüne services.msc yazın ve çıkan sonuca tıklayın. Karşınıza çıkan pencereden Windows Update'yi bulun.
Üzerine çift tıklayın. Durdura tıklayın ve başlangıç türünü devre dışı olarak seçin.

[AkRePQ]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kardeşim benim akk gidince videoları 360p izleyebiliyorum ama şimdi 144p bile izleyemiyorum akk olduğunu sanmıyorum
Winwods uptadeyi kapadım internet rahatladı azıcık :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kardeşim benim akk gidince videoları 360p izleyebiliyorum ama şimdi 144p bile izleyemiyorum akk olduğunu sanmıyorum
Winwods uptadeyi kapadım internet rahatladı azıcık :)
Windows update'i kapattıktan sonra tekrar hız testi yapıp sonucu paylaşır mısınız?

[AkRePQ]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Buyu r

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    309.7 KB · Görüntüleme: 285

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Modemi yeniden başlatmayı denediniz mi? Eğer ki modemi yeniden başlattıktan sonra sorununuz düzelmiyorsa müşteri hizmetlerine danışın bence.

[AkRePQ]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Tamam deniyiyim sağol bu arada yardımın için