Oyun Oynamak İçin Laptop

Bu konuyu okuyanlar

Shampion26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bütçem 2300-2500 TL aralığında. Bimeks | Acer Aspire F5-572G-52AQ İ5 (W10) arkadaslar ürün bu bunu öneriyolarlar oyun için alicam zaten oyun oynadiktan sonra diğer islemleride yapariz diye düşünüyorum bana acerin bu laptopu hakkinda bilgi verirmisiniz eğer varsa baska önerilerinizi de bekliyorum..

Son düzenleyen moderatör:

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Bimeks | Acer Aspire F5-572G-52AQ İ5 (W10) arkadaslar ürün bu bunu öneriyolarlar oyun için alicam zaten oyun oynadiktan sonra diğer islemleride yapariz diye düşünüyorum bana acerin bu laptopu hakkinda bilgi verirmisiniz eğer varsa baska önerilerinizi de bekliyorum..
Acer'ın bu pc güzel ancak bundan daha iyisi var. Asus K555Ub. Asus K555UB-XO099D 12GB Notebook burada 1800-1900 lira . Asus bu şekil f/p dediğimiz ürünler çıkarıyor ve çok satıyor. Kesinlikle önerdiğim cihazı almalısınız.

Shampion26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Acer'ın bu pc güzel ancak bundan daha iyisi var. Asus K555Ub. Asus K555UB-XO099D 12GB Notebook burada 1800-1900 lira . Asus bu şekil f/p dediğimiz ürünler çıkarıyor ve çok satıyor. Kesinlikle önerdiğim cihazı almalısınız.
İlerisi icin arttirilabilirlik ve ssd acisindan nasil olur? Malesef gtx ekran kartlari olan laptoplar 3bin civarinda oldugu için alamiyacağım bu laptopta gtx serilerinden sonra verim alabilecegim en iyilerden midir? Yeni çıkacak ve suam mevcut olan oyunlari rahat bi sekilde oynamak istiyorum uzun süredir masaustunun sorunlariyla ugrasirken 2-3senedir dogru düzgün oynayamadim malesef

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
İlerisi icin arttirilabilirlik ve ssd acisindan nasil olur? Malesef gtx ekran kartlari olan laptoplar 3bin civarinda oldugu için alamiyacağım bu laptopta gtx serilerinden sonra verim alabilecegim en iyilerden midir? Yeni çıkacak ve suam mevcut olan oyunlari rahat bi sekilde oynamak istiyorum uzun süredir masaustunun sorunlariyla ugrasirken 2-3senedir dogru düzgün oynayamadim malesef
Eğer masaüstü alma gibi düşünceğiniz varsa 2500 liraya çok güzel bir toplama yapılabilir. Ayrıca K555ub yerine X550Jx'e bakabilirsin. Gtx karta sahip 2500 lira fiyatlara bulamazsanız K555ub en iyi seçenek. Ayrıca ssd için ayrı bir boş slot bulunmamaktadır. Dvd sürücüsünü çıkarıp oraya normal hardiski hardiskin yerine ssd takan birçok kişi mevcut. Gt940m ekran kartı ilerisi için uygun bir kart değil ancak günümüz oyunları düşük-orta ayarlarda oynatabilir. İlerisi için bişey söylemek zor. Laptop'da oyun oynamak için minumu Gtx850m-Gtx950m bunlarda giriş seviyesi oyuncu kartları.

Shampion26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Masaustu malesef ogrencilik geregi ise yaramiyor. Normalde de bu kadar bütçe yok ancak zorlayarak alacağım. Media markt bimeks tarzi bir yerden kredili alacağım için fazla seçenek yok arastirdigim kadariyla dedigin gibi acerle asusta takılı kalmistim asus daha cazip geldi şuan teşekkürler iyi forumlar..

Shampion26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229

Shampion26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Lenovo kesinlikle daha iyi. 2000-2500 arası bütçesi olanlar için artık bunuda önerebiliriz.
Bu isten anlayan bi abimizle arastirma yaptığımızda bu lenovo da karar kıldık. ayrıca i7 16gb ramli Bimeks | Casper Nirvana CN.BMK6500C i7 (W10) bu pc yi bulduk ancak casper olması korkuttu.

Lenovo hakkında bilgi alabilir miyim ısınma yada genel olarak sıkıntı çıkarır mi pek yorum bulamadim bu ürün hakkında

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Bu isten anlayan bi abimle arastirma yaptığımızda bunda karar kıldık. ayrıca i7 16gb ramli Bimeks | Casper Nirvana CN.BMK6500C i7 (W10) bu pc yi bulduk ancak casper olması korkuttu. Lenovo hakkında bilgi alabilir miyim ısınma yada genel olarak sıkıntı çıkarır mi pek yorum bulamadim bu ürün hakkında
Casper'e bulaşma derim. Ayrıca Lenovo iyi cihazlar üretiyor bu sene Asus X550Jx ,jk ve k555 x555 serileri öne çıkınca ideapad serisi geri kaldı ancak güzel cihazlar. Asus mu Lenovo mu dersen bu iki cihaz için Lenovo derim. Ips panel ve full hd zaten bu alınma sebebi. Ayrıca 940mx var 940m'in bi tık güçlü versiyonu ve 802.11 ac desteği mevcut.

kadirildeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lenovoyu tavsiye ederim ben de sağlam ürünleri var , ve bir öneri daha Hp ve Casperı gördüğün yerde kaçmalısın. En avantajlısı lenovonun bilgisayarları gibi şuan için (Asusdan sonra :D )

Shampion26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Casper'e bulaşma derim. Ayrıca Lenovo iyi cihazlar üretiyor bu sene Asus X550Jx ,jk ve k555 x555 serileri öne çıkınca ideapad serisi geri kaldı ancak güzel cihazlar. Asus mu Lenovo mu dersen bu iki cihaz için Lenovo derim. Ips panel ve full hd zaten bu alınma sebebi. Ayrıca 940mx var 940m'in bi tık güçlü versiyonu ve 802.11 ac desteği mevcut.
Tam düşündüğüm durum ayrica eklemek istedigimde 8gb ddr4 ramler de alinma sebeplerinden biri :) ileride ssd takma yada ram olsun ekran karti olsun arttirma şansımız mevcut dimi ?

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Tam düşündüğüm durum ayrica eklemek istedigimde 8gb ddr4 ramler de alinma sebeplerinden biri :) ileride ssd takma yada ram olsun ekran karti olsun arttirma şansımız mevcut dimi ?
Ekran kartı değiştirme şansın yok ancak ssd ve ram takılabilir.

Shampion26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Lenovoyu tavsiye ederim ben de sağlam ürünleri var , ve bir öneri daha Hp ve Casperı gördüğün yerde kaçmalısın. En avantajlısı lenovonun bilgisayarları gibi şuan için (Asusdan sonra :D )
İ7 islemci ve 16gb ram olmasina rağmen aklımı karistirmadi bile :)) zamanında da masaüstü alırken casper mi pro 2000 mi tercihine girmeden pro 2000i secmistim tam asusa karar vermistim ki lenovoyu bulduk. 2400tl laptop media mark anlasmasi deniz bank uzerinden kredili alacagim için taksit fln 2800u buluyor malesef bunu göze alabilirsem yarın gidip lenovoyu alicam :)

Shampion26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran kartı değiştirme şansın yok ancak ssd ve ram takılabilir.
Biraz fazla oldum ancak ekran kartini niye degistiremiyoruz peki ilerde taksitleri bittiğinde performans düştüğünde gtx ekran karti alırım diye dusunuyodum..

kadirildeniz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Media Marktan göze alabilirsen kasko olayları vardı sanırım onların gecen aldığım laptopa sormuşlardı +200 lıra felan daha ekleyıp 1 yıl kasko yapıyorlardı bence mantıklı olur :D hayırlı olsun o zaman alıyorsan güzel günlerde kullan :)

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Biraz fazla oldum ancak ekran kartini niye degistiremiyoruz peki ilerde taksitleri bittiğinde performans düştüğünde gtx ekran karti alırım diye dusunuyodum..
Ekran kartı degisebilen laptoplar var ancak 4000+ lira gibi bütcen olmalı ki bu ileride o zamanin en iyisinintakacan diye bisey yok. Laptopların çoğunda ekran kartı gömülüdür ancak degistirilebilenlerde mxm portu dedigimiz bi slot var ekran kartlari buraya yerlestiriliyor.

Shampion26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran kartı degisebilen laptoplar var ancak 4000+ lira gibi bütcen olmalı ki bu ileride o zamanin en iyisinintakacan diye bisey yok. Laptopların çoğunda ekran kartı gömülüdür ancak degistirilebilenlerde mxm portu dedigimiz bi slot var ekran kartlari buraya yerlestiriliyor.
Anladım teşekkürler :)

Media Marktan göze alabilirsen kasko olayları vardı sanırım onların gecen aldığım laptopa sormuşlardı +200 lıra felan daha ekleyıp 1 yıl kasko yapıyorlardı bence mantıklı olur :D hayırlı olsun o zaman alıyorsan güzel günlerde kullan :)

İlk bir sene içinde hatta genelde garanti dahilinde iki senelik süreçte çoğu üründe sıkıntı cikmiyo diye düşünüyorum bu yüzden ve bütçeyi daha fazla sarsma şansım da malesef yok güzel yorumun için teşekkürler insallah dediğin gibi güzel günlerde sıkıntısız dertsiz çilesiz kullanmak nasip olur :)