Okulda Dayak

Bu konuyu okuyanlar

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
öğretmenler göreve alınmadan önce hangi psikolojik testlerden geçiriliyor bilen var mı. uygunmudur değil midir. sadece devlet memuru olayım işim garanti olsun al maaşını yat. düşünün bugün lise ikinci sınıf öğrencisine yörünge kelimesinin manasını soruyorum bilmiyorum diyor... artık eğitim nasıl siz karar verin.

kenan_386

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu Olayı Öğrenince Sınıfta ki değer öğrencilerle konuştum.Zaten Öğretmen agresif davranıyormuş.Sınıfta ki Diğer Öğrencilerede Sert Davranıyormuş.Zaten İlk Olarak Öğretmenle Konuşacağım.Olayı onun ağzından dinleyelim bakalım...

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Peki, sevgili GKHNCKR; bu saatten sonra “artık eğitilemeyeceğine" inandığın ve tek amacının onu “cezalandırmak" olduğunu söylediğin öğretmene karşı bütün bunlara yaparken sende aynı şekilde öğrenciye zarar veriyor olmuyor musun? Öğrenci hatalı davranan birinin şiddetle cezalandırdığını gördüğünde/duyduğunda oda ileride kendisine karşı yâda topluma karşı işlenen her hangi bir hatayı düzeltmek için şiddete başvurmayacak mı? Çocuğa fizikisel şiddet ne kadar kötüyse, aynı oranda aşılanan psikolojik şiddette kötü ve iğrenç değil mi?

Örneğin sorunu şu şeklide çözdüğümüzde daha sağlıklı olmaz mı? : çocuğu alıp öğretmenin yanına götürmek ve öğretmenin ona karşı neden böyle davrandığını öğrenmek, yetişkin birinin çocuktan gerekirse özür dilemesini sağlamak ve çocuğunda öğretmeni bu hatasından dolayı af etmesini isteyerek çocuğa "bağışlama" duygusunu aşılamak/öğretmek...

En azından makul olan bu değil mi?

Unutmamak gerekir ki çocukta hatalara karşı cezalandırıcı tavır takınmasından ziyade, sorunu çözmeyi ve gerekirse af etmeyi de öğretmek gerekecek...

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
2 sene önce bizim ingilizcecinin 5 cümlesinden biri a...... k..yayım dı bizim arkadaşa tahta da bir vurmnuştu şılak diye çocuk bayılmıştı sonra başka okula gitti şikayetle en sonunda şikayetlerden öğretmenliğine son verildi şimdi pavyonda saz çalıyor :D

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Evet bu önerin güzel braveheart.fb. Bu da değerlendirilebilir.
Bununla birlikte dövmek fikrim hala geçerli. Böyle bir hatasının sonucunda kafası gözü kırılan şahıs, başka bir öğrenciyi dövmeye kalkarken durup bir düşünecektir.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Olayı tek taraflı dinleyerek sağlıklı bir yorum yapmak imkansız...
Arkadaşım sana yalancı demiyorum yanlış anlama...

Ancak günümüzde eğitim alanında çalışanlar çok daha iyi bilir öyle bir öğrenci profili ortaya çıktı ki öğretmenler ne yapacağını şaşırdı...

Eskiden Öğretmene bir saygı vardı... Öğretmenden bir korku vardı...

Bu gün ÇOCUĞUNA TAPAN aileler çoğaldı...
Eskiden Öğretmene eti senin kemiği benim bu çocuğu adam et diye öğrenci teslim edilirken
Bu gün bu çocuğun kılına zarar gelirse seni yaşatmam düşüncesi yerleşti...

Çocuklar sınıflarda her pisliği yapıyorlar...
Öğretmene saygı diye bir şey tarihe karışmış...
Eskiden biz öğretmenden dayak yedik demeye utanırdık çünkü öyle bir şey desek ailemiz bizi döverdi ne yaptın da dayak yedin diye...

Bu gün size öğretmenlerin durumunu anlatayım...
Şaka değil...
Abartı değil...

Ders 40 dakika...
Zil çalıyor 10 dakika derse girmiyorlar...
5 dakika defteri imzalama selamlaşma...
10 dakika ders anlatma...
geriye kalan sürede öğrencileri serbest bırakma...
ders bitmeden 5 dakika önce sınıftan kaçma...

Öğretmenler zil çaldığında sınıfa giderken ayakları geri geri gidiyor...
Şu günü atlatayım diye dua ediyorlar...

Yanlış yapan öğrenciyi uyarmak... Ooo büyük cesaret...
Öğretmenler meslekten olmayaım diye her türlü pisliğe göz yumuyorlar...

Öğrenciler de zaten bir birini tutuyor...
Öğrencilerin şahitliği şahitlik sayılmaz...

bir olay anlatayım...
Genç bir öğretmenin başından geçiyor bu olay...
Öğretmen okulun en sevilen öğretmeni çok şakacı öğrencilerle arkadaş gibi geçinen biri...

Sınıfta kızın biri gürültü yapıyor...
Öğretmen uyarıyor...
Kız tınlamıyor...
Öğretmen bir daha uyarıyor...
Kız yine tınlamıyor...
Öğretmen bu kez yanına geliyor set bir dille uyarıyor...

Kız birden kendini yere atıyor...
Çırpınmaya ağzından tükürükler çıkarmaya başlıyor...

Sınıfta bir den öğrenciler öğretmene bağırmaya başlıyorlar arkadaşımızı öldürdün arkadaşımızı öldürdün diye Öğretmen şokta...
Sınıftan bazı öğrenciler koşarak şikayete gidiyorlar...

Müdür geliyor...
Kızın yanına gidiyor...
yerde debelenen ağzından tükürükler çıkaran kıza
Kalk Kız Ors....!!! diyor...
Kız bir anda kalkıyor hazırola geçiyor...

Müdür gerçekten düzgün bir amir...
Öğretmeni tanıyor... Öğrenciyi tanıyor...

Müdür kendisi gelmek yerine ambulans çağırsaydı
o hiç bir şeyi olmayan rol yapan kız yüzünden soruşturma yiyen öğretmenin başı çok büyük belaya girecekti...

Arkadaşlar...
Kimse kusura bakmasın ama böyle giderse insanlar böyle çocuklarına tapmaya devam ederse Çok öğretmenin başı belaya girecek... İşinden gücünden olacak...

Öğrenci milleti istismar edilecek bir şey bulduğu an sonuna kadar istismar eder...
Sınıf arkadaşları da her zaman onun tarafını tutar...

Bunca söz şu anlama gelmiyor...
Dayak atılsın demiyorum...
Ancak Öğretmenlere de bu kadar yüklenmek hata...

Daha geçen gün işte haberlerde çıktı...
Bir polis oğlunun sınıfını değiştirmediği için müdürü vurmaya okulu bastı...

Yaw bu eğitimcileri bu öğretmenleri...
Bu çocuklarına tapan ailelerden kim koruyacak Allah Aşkına...

Her gün duyuyoruz Aşiret olarak okul basanları...