Office 2007 SP1 neler getirebildi?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilkercelik1990

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Microsoft’un güncel Office sürümü Office 2007 geçtiğimiz haftalarda SP1 seviyesine yükseltildi. Bu güncelleme sayesinde Office 2007 özellikle stabilite, güvenlik ve performans konularında iyileşmeler gösterecekti.

Güncelleştirmeyi merak ediyordum ve çıktığını haber aldığımda hemen indirip kurdum. Aslına bakarsanız Office 2007’nin SP’siz halinden de son derece memnundum ama vaat edilenler arasında “performansı” görünce denemekte fayda var dedim. Sonuçta sadece bir “.exe” dosyasını indirip kurduğumda, hız artışı meydana gelecekse neden yüklemeyeyim? : ) Tabi, siz siz siz olun Windows’ta her önünüze gelen exe’ye çift tıklamayın, özellikle de PC’nizde bir anti-virüs kurulu değilse.

İndirme işlemi bittikten sonra kurulumu başlattım ve bekledim. Deneme süreci tam anlamıyla temiz olsun diye üzerine hiçbir yama yüklü olmayan bir Office 2007’ye paketi kurdum. Yamanın boyutu göz önünde bulundurulduğunda kurulum süresinin kabul edilebilir bir aralıkta olduğunu söyleyebilirim. Hatta kısa sürdü bile diyebiliriz. SP1 kurulduktan sonra uzun bir süre boyunca program paketini izlemeye aldım. Önceki deneyimlerimle karşılaştırdım. Önceden başıma gelen çökme sahnelerini hatırlayarak yeniden aynı sahneleri oluşturmaya çalıştım. Kısacası hata çıkarması için programı zorladım. Ama program istikrarını sürdürdü. Anlam veremediğim bir hata dışında Office 2007 SP1 deneyimim son derece stabildi. Aslına bakarsanız ben Office 2007’den zaten memnundum, şimdiyse yazılımı kullanmak daha da keyifli bir hal aldı. Performans konusunda yapılan iyileştirmeler sonuç vermişti. Yazılımın açılma, kapanma süreleri ve tepki süresi kısalmıştı. Çökmeye dair herhangi bir deneme yaşamadım.

Testi iki farklı sistemde yaptım. Birinde Vista Ultimate (en güncel haliyle) diğerinde ise Vista Ultimate SP1 RC1 yüklüydü. Yukarda bahsettiğim ve anlam veremediğim hata ikinci sistemde meydana geldi. Durumu anlatayım yorumunu siz yapın. Word 2007’de art arda kopyala/yapıştır yaptıktan sonra Word’ü kapatmak istediğimde bir hata uyarısı aldım. “Office Word çalışmayı durdurdu. Nedeni araştırılıyor” tarzında tipik bir Vista uyarısı geldi. Daha sonra geçici dosyalarda meydana gelen bir hata mesajı daha çıktı derken, X’lere basmaktan bir hal geldi. Bu süreci her tekrar edişimde aynı uyarı ve hata mesajı çıkıyordu. Aslında çalışmayı durduran bir durum yoktu. Sonuçta benim işim Word’de bittikten sonra programdan çıkmak istediğimde bu durum ortaya çıkıyordu. Yani hata mesajına bir anlam veremedim. İlk sistemde aynı durum ortaya çıkmadı. Yani SP1 RC1 olmayan sistemde aynı durum ve hata meydana gelmedi. Sanırım RC1 den kaynaklanan bir durum vardı ortada ama yine de anlam veremedim hataya.

Office 2007 SP1 ile ilgili nihai yorumum ancak şu olabilir: kendini zaten kanıtlamış olan bir programın sunduğu deneyim bir üst seviyeye çıkarıldı. Office 2007 kullanıcılarının yüklemesi şiddetle tavsiye edilir.

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Ya bişey sorabilirmiyim ?
Ben Office 2007 yi indirdim kurdum yani orjinal değil bunu kursam bir problem cıkartır mı ki ?

ilkercelik1990

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Nmss dedi ki:
Ya bişey sorabilirmiyim ?
Ben Office 2007 yi indirdim kurdum yani orjinal değil bunu kursam bir problem cıkartır mı ki ?

Hayır bir şey olmaz.

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Mesajının üzerinde düzenleme yaparak alıntı adresini ekledim ve uyarı notu yazmıştım. Sonradan tekrar düzenleme yapman herhangi bir sorun içermiyor ancak eklenmiş olan alıntı adresini ve uyarı notunu silmen konunun sonlandırılmasına neden olur.

KİLİT!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...