Notebook ekran kartı??

Bu konuyu okuyanlar

selimshn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çoğu forumda bulamadım bi çözüm yardımcı olurmusunuz casper m762su model laptop var ekran kartını değiştirmek istiyorum fakat değişmediğini söylediler çoğu yerde.. değişiyosa ne model bi kart almalıyım değişmiyosa neden bilgilendirirseniz sevinirim..

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Notebook anakartları üzerindeki bazı ekran kartları çıkarılabilir oluyor. Bazıları ise onboard oluyor. Yani onboard olarak mı takılmış ona bakılır.. Yoksa ebay da var ekran kartları notebook için

cagatay.vural

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten istedigin seyi takamazsın..
mesela bende ACER 5920G var 3kere ekran kartı yaktım deiştirmek zorunda kaldım..

Orjinali Nvidia 8600m GS 256 MB 128bit

bu artı ancak şu kartlarla değiştirebilirsin.

Nvidia 8400m -- 8400m gs
Nvidia 8600m GS
Nvidia 8600m GT
Nvidia 8800m GT

başka model kart takamazsın.. Ayrıca bu takacagın kartların Aynı marka notebooktan sökülmüş olması gerekmektedir.
NEDEN?

Ekran kartının çekirdek sürümü uyuşmaz. başka marka PC den söküp takarsan.
Kartın Yapısı (MXM II vs) uymaz.
Çektigi voltaj uymaz.
BIOS ekran kartını tanıyamaz..

yani sistemde ne varsa aşağı yukarı aynısını takmak zorundasın..

kendimden alıntı :))

Bullhammer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üstteki post açıklamış zaten. Eğer düzgün bir yere sorduysan yukardaki nedenler yüzünden değişemiyordur. Zaten değiştirebilsen bile çok pahalı oluyor, 2-3 yıllık notebooklarda değmiyor bile değişmeye. Alırken ortalama üzeri bir teknoloji aldıysan da 2-3 sene götürüyor ekran kartı seni zaten.

selimshn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim arkadaşlar...

alfhonso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı model bilgisayarmda garanti kapsamında anakart değişimi yapıldı ve değişimden sonra ekran kartı sorunu yaşıyorm oynlarda ,internetten video izlerken faln kilitleniyo pc ekran kararıo faln..şu an pc garanti kapsamı dışında ..bi kaç özel servise danıştım her kafadan baska ses çıkıyor kimi ekran kartını yenilemek gerekli diyor kimi anakart değişiminden sonra anakart biosu ekran kartını görmüyordur faln bios güncellemesi yapmak gerek diyor kimiside yeniden anakart değişimi yapmam gerektiğini söylüyor....

speedfan ile ölçtüğüm sıcaklık değerleri

GPU 72 C
TEMP1 47C
CORE 0 46 C
CORE 1 45 C

sizler ne önerirsiniz...

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Güzel bir hortlama olmuş sebepsiz yere zaten Oyun oynayacak insan Laptop almaz bunu neredeyse herkes biliyor...

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Dizüst ile gayet güzel oyun oynanır ancak masaüstünden çok pahalıya gelir.