Soru Ekran Kartı %0 kullanıyor

who0ze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bende monster laptop var gtx 1650 ekran kartı var ve ıntel(r) uhd graphics kartı var gösteriyor görev yöneticisinde ve gtx 1650 ekran kartı %0 kullanıyor normalde uygulamaları fln kullanırken onun yerine ıntel(r) uhd graphics kartını kullanıyor uygulamalarda vs. oyunlara girince max %8 i görüyor gtx 1650 ekran kartım ıntel ekran kartını devre dışı bırakmayı denedim fakat ekran hz düşüyor fakat ayarlarda 1000hz gözüküyor ne olduğunu anlamadım yardımcı olabilirmisiniz? masaüstünde max %1 kullanıyor ıntel kart lütfen cevap yazarsanız sevinirim :)
1693523414902.png

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
NVIDIA Denetim Masası > 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Genel Ayarlar > Tercih edilen grafik işlemci > Yüksek Performanslı NVIDIA İşlemcisi

NVIDIA Denetim Masası > PhysX Yapılandırması > PhysX işlemcisi > GTX 1650

who0ze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
NVIDIA Denetim Masası > 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Genel Ayarlar > Tercih edilen grafik işlemci > Yüksek Performanslı NVIDIA İşlemcisi

NVIDIA Denetim Masası > PhysX Yapılandırması > PhysX işlemcisi > GTX 1650
ne işime yarayacak bu onuda söylermisiniz lütfen

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
ne işime yarayacak bu onuda söylermisiniz lütfen
Kusura bakmayın uyku sersemi olarak uyumadan hemen önce yazmışım. 3D ayarları uygulamaları harici ekran kartı ile açar. PhysX ayarı ise ekranını harici ekran kartı ile çalıştırır. Ekstra olarak bios üzerinden iGpu devre dışı bırakabilirsiniz.

who0ze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kusura bakmayın uyku sersemi olarak uyumadan hemen önce yazmışım. 3D ayarları uygulamaları harici ekran kartı ile açar. PhysX ayarı ise ekranını harici ekran kartı ile çalıştırır. Ekstra olarak bios üzerinden iGpu devre dışı bırakabilirsiniz.
dahamı iyi olcak, şimdi dahamı fazla fps alırım? akıcılık?

Son mesajlar