Öneri Bilgisayarıma soğutucu yardımı

Bu konuyu okuyanlar

MehmetYılmaz 111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba , bu forumda ilk defa konu açtım bi hatam olursa kusura bakmayın şimdiden. Ben bi ay öncesinde bir bilgisayar aldım (malum siteden). Bir süre kullanamadım işlerimin yoğunluğundan , ekran kartını ve hdd mi takıp oyun oynamaya 1 hafta önce başladım ve bilgisayar ağır mı desem bazı gelişmiş oyunlarda bilgisayar kapanıyor. MSI'in bi uygulamasını indirdim işlemci sıcaklığı 90-95 derecelere çıkıyor. Galiba 95 derecede de bilgisayar kapanıyor. Araştırdım biraz AMD-AMD ekran kartı işlemci serilerinde çok ısınma oluyormuş. Stok fan yetersiz kalıyor açıkcası.
Arkadaşlar sizden bir soğutucu önerisi istiyorum. Kullanan daha önce kullanmış olan varsa ve memnunsa bana önerebilirseniz sevinirim , sıvı soğutucu almak istiyorum. Soğutucu seçerken neye dikkat etmem lazım anakarta nasıl uyumlu oluyor biraz açarsanız da sevinirim. (İşlemciye gelen voltajı BIOS'dan düşürmek başka bir çözüm ama bu yola girmek istemiyorum)
Bilgisayarı ekte bırakıyorum belki bu bilgisayara uygun bi soğutucu önerirsiniz. Çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-11-27 082620.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-27 082620.png
    75.3 KB · Görüntüleme: 38

Son mesajlar