MSN Messenger Neden Kapanmadı?

Bu konuyu okuyanlar

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar sözde MSN Messenger dün sona erecekti. Fakat ben hala girebiliyorum. Araştırdım yabancı sitelerde Çin haricinde dünya genelinde dün kapatıldığı yönünde haberler var. Acaba Türkiye'de yoğun MSN kullanıcısı olduğundan bizi liste dışı mı bıraktılar?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu gün benimde aklımdan geçiyordu acaba ne oldu msnler diye. Çevre esnaflardan ses çıkmadı henüz. kapatılsaydı büyük bir feryat yükselirdi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
altın yumurtlayan tavuğu keserlerse kendileri bilirler alternatif biriler çıkar skpde kim verilerinin kayıt altına alınmasını ister,şimdiden alternatif var yahoo msn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Zorlu bir süreç sanırım hala neden kapanmadığını bende anlamadım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Msn ekibine ulaşan şikayet mailleri sonucu Türkiye'de de MSN devam edecek, kapanmayacakmış.

kuyuduzu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kapanır elbet bir ara. gittikçe daha fazla rahatsız eder hadi skype geç diye.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende bunu merak ediyorum 8 nisan dediler dediler ama hala giriş yapabiliyoruz.. Sanırım serverleri kapatmadan önce bi kaç gün kadar kullanıcılara geçiş hakkı tanımışlar yada alıştıra alıştıra yavaş yavaş serverleri kapatıyorlar :)

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Msn programını kaldırırsanız tekrar yüklenemiyor.

blaqckers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Msn programını kaldırırsanız tekrar yüklenemiyor.

Ben denedim. Tekrar yüklendi ve giriş yapılabiliyor.

Birçok sitede yapılan haberde bu şekilde söyleniyor:

''Microsoft, İngilizce konuşan ülkelerle başlayacak ve taşıma işlemi 30 Nisan itibariyle Brezilya Portekizcesi ile tamamlanmış olacak.'' deniyor. Öncelik İngilizce konuşan ülkelermiş. Bu da demek oluyor ki Türkiye en son kapananlardan biri olacak :)

levent26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
skype a geç geç diye başımın etini yedi msn..nalet olsun diyip geçtim bende..noolcak şimdi? :)

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
peki skype mı msn mi ? size göre

alpc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabiki MSN , MSN Windows xp gibi Windows 7 gibi senelerce gelişmiş stabil çalışan en iyi uygulamalardan biri. Bu böyle olmasaydı, Microsoft'un bu ürünü yerine diğer ürünler tercih edilirdi. Tabiki Facebook mesajlaşma çıkınca yoğunluk azaldı, azalınca ücretsiz olan bu hizmeti ücretli yapmak yerine Skpe firmasını alarak farklı bir strateji belirlediler. Doğru olan tek şey MSN Kapanmacak , Skpe ile Birleştirilmeyecek , herkes eskisi gibi yoluna devam edecek olmasıdır. Herşeyi seven farklı. Alışkanlıklardan vazgeçilmiyor. Ama herşeyinde bi sonu var. Kısaca Eğer Skpe yüklediğimde MSN tüm özellikleri + Skpye Tüm özellikleri arabirimi ve kullanışlı olması durumu yaşansaydı sorun yoktu. Ama Skpe'nin çok eksiği var. Sesli görüşme teknolojisinin kaliteside 10 numara. Demek ki her programı farklı özellikleri yüzünden seçiyoruz.

tugce80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani ben boşuna mı gectım skype ye?tekrar msn yükleyemem mi?

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
bugün işte msn acim edim veeeee yeni versiyonu yüklemeden açamazsıınz dedi... yeni versiyon yükle dediğimde skype yüklüyor... galiba bugün fişi tamamen çekilde msn'in....

muhsin42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben de kurmaya çalıştım.Skype ye yönlendirdi.Kurulumu reddettim.Ondan sonra Windows sitesine bağlanarak "wlsetup-web" i indirerek kurdum.Şu an MSN çalışıyor.