Yardım Msi anakart vga ışığı yanıyor pc açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Rapportakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba MSI B350M Bazooka ana kartım da VGA ışığı yanıyor BIOS pilini çıkarttım taktım tekrar denedim RAM'leri mavi silgi ile sildim temizledim tekrar denedim fakat hiçbir şekilde bir tepki alamadım fanlar RAM ışıkları ekran kartı ışıkları her şey çalışıyor fakat VGA ışığı yanıyor elimde iki adet 1080 Ti farklı marka kart var iki farklı ekran kartı ile denememe rağmen aynı hatayı veriyor BIOS sürümünün eski olduğundan şüpheleniyorum çünkü hiç Update yapilmamis 1 saat öncesinde sorunsuz bir şekilde kullanıyordum bilgisayarı normal bir şekilde kapattıktan sonra tekrar açtığımda bu hata çıkmaya başladı PC şu an acilmiyor isikalr yanip duruyor sadece PC acilmadan BIOS Update yapilir ise duzelecegini dusunuyorum fakat nasıl yapildigini bilmiyorum yardimlarinizi bekliyorum simdiden teşekkürler.
Sistem ozelliklerim:
MSI B350M Bazooka
Ryzen 5 1600
XPG 8x2 2400MHz RAM
240GB SSD
Everest 600W PSU.
ASUS Turbo GTX 1080 Ti (kfa2 GTX 1080 Ti iki ekran kartini ayri ayri denedim normalde sistem sorunsuz calisiyordu bugün sorun yaratti)
image.jpg

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
SSD çıkarıpta çalıştırmayı denedin mi?

vga led ekran kartı hatasımı? Debug Led nedir yanıyor anakartta?

Rapportakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
SSD çıkarıpta çalıştırmayı denedin mi?

vga led ekran kartı hatasımı? Debug Led nedir yanıyor anakartta?
Merhaba denedim ssd cikartip yine olmadi vga led isigi yaniyor ekran karti yaziyor internette debug led nerede yaniyor acaba bilmiyorumda

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
Merhaba denedim ssd cikartip yine olmadi vga led isigi yaniyor ekran karti yaziyor internette debug led nerede yaniyor acaba bilmiyorumda
Debug led işığı ramlerin yaninda yaniyor işte. Altında da debug led yazılmış.

Hiç görüntü yok mu yani? Monitör sönmüş gibi mi sadece?

Rapportakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Hic goruntu yok ekrana goruntuye dagir biseyde yok direk sinyal yok yaziyor kablo kontrol ettim herseyide yine ayni normalde uzun basinca kapanan pc kapama tusuna direk dokununca kapaniyoe genelde pc acilmayinca bu tur seyler oluyordu universitem var yurt disindayim yaptirmayada korkuyorum cok tutar diye yardimlariniz bekliyorum

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,180
Hic goruntu yok ekrana goruntuye dagir biseyde yok direk sinyal yok yaziyor kablo kontrol ettim herseyide yine ayni normalde uzun basinca kapanan pc kapama tusuna direk dokununca kapaniyoe genelde pc acilmayinca bu tur seyler oluyordu universitem var yurt disindayim yaptirmayada korkuyorum cok tutar diye yardimlariniz bekliyorum
Ramlerin girişlerini değiştirip denedin mi?

Yada tek ram olarak çalıştır dene bakalım

Rapportakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Hic goruntu yok ekrana goruntuye dagir biseyde yok direk sinyal yok yaziyor kablo kontrol ettim herseyide yine ayni normalde uzun basinca kapanan pc kapama tusuna direk dokununca kapaniyoe genelde pc acilmayinca bu tur seyler oluyordu

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,541
Aynı sorunu yaşayan bir arkadaşım pc sini getirdi. Aynı işlemleri yaptım açılmadı. Sonra herşeyi çıkarttım, işlemciyi de çıkarttım. Sonra sadece PSU, işlemci, tek 1 ram, ssd ve düşük profil bir ekran kartını taktım. Front Panel konnektörlerini takmadan direk anakart üzerinden pc yi tetikledim ve açıldı. Sonra normal şekilde pc yi geri topladım. Tahminim işlemci soketinin zaman gevşemesi ve 1-2 işlemci pininin tam oturmasının önüne geçmesiydi. Şuan kullanıyor pc yi. Garip :)

Son mesajlar