Milli Piyango 10.000 kazandım

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
Bu arada 1 günde 1.500 kere tıklanmıs konu ;D

---------- saat 19:48 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:45 eklenmişti ----------

Kardeş sabah konumu açıyorum cevabımı alıp gidiyorum aksam geldıgımde bu konuya gırdıgımde huzuru bozacak cevaplar verılmıs, o haram bu haram, yahu arkadas sızene? Bu para bana cıkmıs haram benım haram helal benım helal, sizlerene??????

Her kul kendınden sorumludur bunuda unutmayınız
Güzel kardeşim biz sana birşey demedik sadece tavsiyede bulunduk illa bunu yap diyende olmadı.
Ne yapıyorsan yap ama bunun ahireti de var bunu dikkate alıp ona göre davranmanı söyledik.
Daha doğrusu tavsiyesinde bulunduk .

Sana yemin edebilirim sürekli bir biletçinin yanından geçince içime doğuyor bir bilet al bir bilet al diye.
Belki de alsaydım benzer ikramiye çıksaydı daha sonra altından kalkamazdım diye düşündüm.
Çok şükür ki içimdeki şeytanı alt etmeyi başardım gibi oldu(kendimce) almadım hiç birşey.
He sana çıkmış kendin bildiğin gibi yap.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Yok arkadaşım güle güle harca..Neden bu rahatsızlık anlamış değilim..

Sen bilinçli bir insan olarak neyin haram neyin helal oldugunu biliyorsan neden bileti yakacak derecede sinirleniyorsun.

Hem ben iki yorumumda da haramdır ya da helaldir demedim.

SAdece biraz tahammül dedim
.

Haram diyenlere sataşacağınıza fikrinizi belirtin dedim.

Mesela:''evet arkadaşlar haram bence de ama bu günaha giriyorum''

Ya da ''bence haram değil uyarılarınız için teşekkürler''

diyebilirdin.

Ama sen bileti yakacak kadar sinirlenmişsinn..Enteresan:)

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Gizemli Nerelerdesin Kardeşim Ya Ben amca Oğlu Serhat Evi taşdıınız Bulamıyorum Senı Sımdı :):)

Haha ıyıdır emmi oğlu buralardayım ıste gordugun gıbı :D

Ha bu arada bileti soruyorsan biraz daha üstüme gelirlerse haram diye yakacam kibritçi cevat gibi haberin olsun :4:

---------- saat 20:05 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:03 eklenmişti ----------

Kilit gelsin bu konuya artik lütfen moderator arkadaslar lutfen diyorum?

Yoksa sinirden yakacam bu bileti..

Açtığıma bin pişman oldum konuyu.

Benım cok hacı arkadasım var onlar bıle alıyor bunu, haram olsaydı onlar teşvik etmezdi.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
. Her koyun kendi bacağından asılır..

Hayır efendim..Bu söz kesinlikle müslümana ve Türke yakışır bir söz değildir.

Sonraki söylemlerinde bu sözü kullanmamanı rica ediyorum:)

Her koyun kendi bacağından asılır sözü için önceki yorumumda küçük bir örnek verdim.

ayrıca bu sözle ilgili diyecek çok şey var.küçük bir araştırma ile ne dediğimi anlayabilirsiniz.

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Konu dışına açmıştım bu konuyu keşke din kültürü bölümüne açsaydım :D

Bakınsana burada herkez fetva veriyor.

Saint2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yeter be yaptıklarınız !!!!!

Bu ülke şeriatla yönetilmiyor... Dini kurallara göre de yaşamadığımız için ne yaparsa yapar. Haram veya değil, çocuk kazandı ikramiyesini. İstediği gibi de harcar. Sayenizde mi öğrenecek haram mı değil mi ?

Haram aşağı, haram yukarı... Yemin ediyorum, dinden çıkarırsınız adamı. (Yemin konusunda ciddiyim)

Eğer bu kadar müslümansanız, insanların inançlarını zaafa uğratmaktan vazgeçin. Asıl o zaman gerçek müslüman olursunuz.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Canlar, ödülü kazan benim sizler neden bu kadar yazarak yoruluyorsunuz :D

Haram mış helal miş durumunu kaldıralım ona bakarsanız iddaa oynamakta haram?

Yada sayısal loto, yada tüm şans oyunları, bırakın bu boş işleri.

Sanmıyorumki burada bu paralar haram diye bağıran kişinin en büyük ikramiye çıktıgında buna haram demesini..

Ona'da çıksın bakın nasıl çatır çutur yiyor 7.5 kat trilyonu ;)

Konuya lütfen kilit gelsin.

yani insanları günahlara karşı uyarmak boş iş... :glare:

Bu haram diyen arkadaşların acaba bankada hiç mi paraları yok...?

Bankada vadesiz hesabında para olması FAİZ GELİRİ olmadığı sürece haram değildir...

Yine KREDİ KARTI kullanırken ödemeyi geciktirip FAİZ ödemediğin sürece bir sorun yoktur...

Banka işlemlerin itoptan haram içine dahil etmeni bu konuda bilgisizliğine ya da eksik bilgi vermene bağlıyorum...

Burada bu para günah günah diye yırtınan arkadasa soruyorum sana 7.5 kat trılyon (7.5 mılyon lıra) [çeyrek bilete vurmus] cıksa acaba bu parayı elının tersıyle gerı cevırırmısın?

Lütfen dürüst cevap ver?

Yüzde 100 sanmıyorum. Sızın gıbı dusunenler bızlerden once alırlar bu parayı ;)

Bu 10.000 lirayıda borcuma vermıcem daha vadesine çok var, haram diyenlere gıcıklıgına çatır çatır yicem ;)

Kuran-ı Kerimde bu yazıyormu haramdır diye ?

Diyanet açıkladı diye hemen haram önceden haram değildi ama ??? Madem haram devlet neden bunu düzenliyor, cevap verelim haram diyen arkadaşlar..

Bizi harama teşvik eden o zaman devlet, size göre..

Dürüst cevap veriyorum Ben bu işin HARAM olduğunu bildiğim için bilet almadım yani bana o paranın çıkma ihtimali hiç bir şekilde yoktu...

Devletin Harma Olan bir şeyi yapma olayına gelince...
Arkadaşım komik şeyler yazma...
Türkiye Cumhuriyeti Laik bir devlet...

Yani Devlet işleri Dini hükümler üzerine yürütülmüyor...
O yüzden devlet işlerini yaparken haram helal diye sorgulamaz...

Sorgulayacak olan vatandaşlardır ve o konuda Laiklik insanları serbest bırakır...

Biz iyi niyet ile seni ve diğer piyango oynayanları uyarmak istiyoruz...

Senin para kazanma ya da kaybetmen senin günaha girmen ve ya sevaba girmen bizi etkilemez...

Ama yani kendimizce doğru gördüğümüz düşünceleri söyledik diye de bizi yadırgamayın susturmaya çalışmayın...

aligider22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gerizekalı insanlar Müslümanlığı tercih ettikçe de olmayacağım.

İnternet çıktı mertlik bozuldu vesselam. :hammer:
İnsanların yüzüne söylemeyeceğin şeyleri yazma. Ama "Söylerim,Allah'tan başka kimseden korkum yok" diyebiliyorsan o başka. :4:

Bu konu için sadece iki adet uygulanabilir ve modern çözüm var:

1- Başta CakCak olmak üzere tartışan arkadaşların hemen tenha bi yerde bir araya gelip konuyu yüz yüze görüşmeleri.:devil:
2- Tartışan arkadaşların vatana millete bir hayır yapıp bu sene interneti iletişim amaçlı kullanmamaları. :thumbup:

Haydi herkes yoluna .DAĞILIN ULEEEEEEEEYYYYYN :dil:

-----------------------------
Lüzumsuz Bilgi

İnternete ulaşma imkanı olduğu halde piyangodan kazandığı parayı nereden alacağını birilerine sorma ihtiyacı hisseden kişiye piyango çıkması sadece ilahi adaletle açıklanabilir. :mrgreen:

Enki_

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Hahahahahahaha kocaman bir hahaha.

Ya kardeşim öncelikle haram falan değil ben bugün aldım boğazımdan lıkır lıkır geçti yerim haramını vs . Şimdiye kadar haram almadın ne oldu birşey olmadı git yarın al paranı güle güle kullan. Buraya mesaj yazmazdım ama yırtıcam vs görünce dayanamadım. Haram diyenlere o para çıksaydı k****** ateş çıkararak şubelerin önünde yatardı emin ol.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Yeter be yaptıklarınız !!!!!

Bu ülke şeriatla yönetilmiyor... Dini kurallara göre de yaşamadığımız için ne yaparsa yapar. Haram veya değil, çocuk kazandı ikramiyesini. İstediği gibi de harcar. Sayenizde mi öğrenecek haram mı değil mi ?

Haram aşağı, haram yukarı... Yemin ediyorum, dinden çıkarırsınız adamı. (Yemin konusunda ciddiyim)

Eğer bu kadar müslümansanız, insanların inançlarını zaafa uğratmaktan vazgeçin. Asıl o zaman gerçek müslüman olursunuz.

Dikkat ettim de bu konuda ''haram'' diye uyranlar soğukkanlı ve nazik(genel olarak) ancak karşıt görüş belirtenler zıvanadan çıkmış vaziyettler.

Bu kadar rahatısz olamnızın ve benzer her tartışmadan ''dinden çıkacağız sizin yüzünüzden'' demenizi anlayamıyorum.

sakin olun efendim.Ya da bu kadar köpürmeden veya dinden çıkmayı düşünmeden inandıklarınızı paylaşınız.

imanınız o kadar zayıf mı ki bir tartışmada dininizden vazgeçiyorsunuz?

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
----------------------------- Lüzumsuz Bilgi İnternete ulaşma imkanı olduğu halde piyangodan kazandığı parayı nereden alacağını birilerine sorma ihtiyacı hisseden kişiye piyango çıkması sadece ilahi adaletle açıklanabilir. :mrgreen:[/QUOTE dedi ki:
Niye burada herşey paylaşılmıyormu?

Biliyorsan paylaş bilmiyorsan sor sloganı yokmu burada?

Ben hayatım boyunca 1 tek bilet aldım oda 2010 şansına ıkramıye cıktı her zaman bıze ıkramıye vurmuyor kuzum bılemeyız bu yuzden :thumbup1:

Nazar etme nolur bilet al seninde olur :D

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Güle güle harca, o kadar para verdim bu güne kadar, bi kere bile kazanamadım.Haram konusuna gelirsek beni para verirken zorlamadılar, verdiklerimi hep kaybettim, bi kişinin kazanması da benim için problem oluşturmuyor, sonuçta paramı çalmadı kendisi.

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Tamam şimdi anladım mevzuyu tamam sanada bu paradan bir bol köpüklü kahve ısmarlarım yeterkı gocunma, @aligider22 :D

Enki_

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Dikkat ettim de bu konuda ''haram'' diye uyranlar soğukkanlı ve nazik(genel olarak) ancak karşıt görüş belirtenler zıvanadan çıkmış vaziyettler.

Bu kadar rahatısz olamnızın ve benzer her tartışmadan ''dinden çıkacağız sizin yüzünüzden'' demenizi anlayamıyorum.

sakin olun efendim.Ya da bu kadar köpürmeden veya dinden çıkmayı düşünmeden inandıklarınızı paylaşınız.

imanınız o kadar zayıf mı ki bir tartışmada dininizden vazgeçiyorsunuz?

Bence sen birşey bilmiyorsun. Kim kimin dinini burada tartışşın ki. Sen tartışmak istiyorsan islami web siteler var sakin sakin paylaş.

punisher89

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Haramsa haram, size ne?

Belki adamın ailesi zor durumda. Belki çocukları zor durumda. Baktığı insanlar zor durumda. Adam haram olan parayla borcunu ödeyip ailesini bu dünyada rahat ettirmek için Müslüman bir günahkar olarak ölmeyi göze alıyorsa size ne be kardeşim?

Elalemin namusu, şerefi, ahlâkı, vicdanı size mi kaldı ya? Siz çok mu temiz insanlarsınız?

Müslüman değilim ve gerizekalı insanlar Müslümanlığı tercih ettikçe de olmayacağım.

Bu aciz, Bu karakter ve düşünme yoksunu kızlar dinsizliğe ve Allahsızlığa çok meraklılar. İşlerine gelen rahat ve edepsiz yaşama en kolay böyle kılıf buluyorlar. Ben o'na aman şöyle aman böyle demeyeceğim umrumda değil ama şunları da söylemeden edemeyeceğim.

Müslüman değilim ve gerizekalı insanlar Müslümanlığı tercih ettikçe de olmayacağım

Bu gerizekalılar bilgisayar kullanıyor aynı mantığa göre kullanma o zaman.

Müslüman değilim ve gerizekalı insanlar Müslümanlığı tercih ettikçe de olmayacağım

Bu gerizekalılar senin şehrinde yaşıyor o şehirde yaşama o zaman

Bu gerizekalılar seninle aynı ekmeği yiyip suyu içiyorlar ve senle aynı haklardan faydalanıyorlar madem gerizekalılar müslüman diye sen değilsin bunlardan da feragat et.

Ama hiç biri olmayacak yazdıklarınız düşündükleriniz içinizden geçen değil. Siz müslüman olmayı çarpık yaşamınıza engel diye bırakıyorsunuz saçmalayıp komik olmayın :glare:

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50
iYİLİK YAP DENİZE AT,BALIK BİLMEZSE HALİK BİLİR.

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hahahahahahaha kocaman bir hahaha.

Haram diyenlere o para çıksaydı kıçından ateş çıkararak şubelerin önünde yatardı emin ol.

Bu güzeldi :D

---------- saat 20:33 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:31 eklenmişti ----------

iYİLİK YAP DENİZE AT,BALIK BİLMEZSE HALİK BİLİR.

Bu cumleyı bende cok kullanırım merak etmeyın sızlerden daha ıyı bılıyorum dınımı, ama bu konuda bıraz katıyım.

Düne kadar haram olmayan konu dıyanetın acıklamasından sonra haram oldu buna kızıyorum bende.

Saint2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Dinden tabii ki bu gereksiz tartışmalar yüzünden çıkmam. Ama sayenizde birçok insan belki daha sonra pişman olacağı bazı lafları dilinin ucuna getiriyor. Arkadaşımız bir soru sormuş. Cevabınızı biliyorsanız cevap verin, bilmiyorsanız günahı haramı karıştırmaya gerek yok. Çünkü burada tartışılan şey o değil. Eğer bu konuyu çok önemli görüyorsanız vaktiyle, yani ikramiye ilk açıklandığı zaman bu konu hakkında bir başlık açmanız lazımdı. Ki buna da gerek yok aslında çünkü bu konu birçok platformda belki yüzlerce kez tartışılmıştır.

Eğitiminizi bilmiyorum ama eğer din konusunda uzman değilseniz bu konuda çok fikir beyan etmemekte yarar olduğunu düşünüyorum çünkü çok hassas bir konu.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Basit bir şey soracağım...
Amacım sorgulamak değil...

Para yı kazanan Arkadaş Müslüman mı?
Müslüman değilse zaten haram helal tartışması bitmiştir...

Bir de biz Haram deyince zıvanadan çıkan arkadaşlar var...
Bunlardan bir kısmı açık açık Müslüman olmadıkları söylemişler...

Eeee Kardeşim sen Mülsüman değilsen İslamiyet in Haram hükmü hakkında sana konuşma hakkı düşer mi? Sen Müslüman bile değilken nasıl Haram değil diye hüküm verebiliyorsun ki?

Yani Müslüman olmayan arkadaşların Haram Helal konusunun dışında kalması MANTIK olarak gerekli...

Biz burada bu arkadaşa bir baskı yapmıyoruz...
Zaten yapacak olsak da yapamayız...

Sigara içen bir arkadaşa sigara içme sağlığın için sakıncalıdır demekten bir farkı yok bu söylediğimizin...

Ama Sigarayı bırak dediğimizde tepki görmezken iyi niyetle bu yaptığın din açısından mahsurlu dediğimizde nedense bir takım tepkilerle karşılaşıyoruz...

Yine tekrarlıyorum sen o parayı yiyince biz bir zararı yok...
Tıpkı sen sigara içtiğinde seni uyardığımızda içtiğin sigaranın bize zararı olmadığı gibi...

Son söz dinden soğuttunuz dinden nefret ettik diyen arkadaşlar...
Elbette öyle bi hakkınız var...
Herkes dindar ya da Müslüman olmak zorunda değil...
Ama şu dinden uzaklığınıza bizi kılıf olarak göstermeyin :)
Biz burda Heyt Yawrum Helal Olsun Çatır Çutur götür desek dine yakınlık mı hissedecektiniz?

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50

---------- saat 20:33 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:31 eklenmişti ----------

Bu cumleyı bende cok kullanırım merak etmeyın sızlerden daha ıyı bılıyorum dınımı, ama bu konuda bıraz katıyım.

Düne kadar haram olmayan konu dıyanetın acıklamasından sonra haram oldu buna kızıyorum bende.
Yaw arkadaşım kimsenin sana din öğrettiği falan yok sadece tavsiyede bulundum adamın asabını bozma akşam akşam ne yaparsan yappp.
Madem biz yanlış biliyoruz o zaman sen yanlışsın de bu kadar. Neden hakarette bulunuyorsun .
Ey güzel Allah'ım kimlerin yüzünü güldürüyorsun. Haşa Haşa...

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3

QUOTE]

elhamdülillah müslümanım.

Hatta bugün cuma namazında para çıktıgı için allaha teşekkür ettim. Sıkıntılı zamanımda geldi çünkü.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338

Arkadaşım nasıl düne kadar Haram olmayan konu Diyanetin açıklamasından sonra haram oldu?

Ben beni bildim bileli Piyango için haram denir çünkü bu bir Şan Oyunudur

diyaneti boş ver sadece Kuran'a bak yeter...

Kur'an > Sure Mâide> Ayet 90

Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz.

Enki_

Asistan
Reaksiyon puanı
5

Bir de biz Haram deyince zıvanadan çıkan arkadaşlar var...
Bunlardan bir kısmı açık açık Müslüman olmadıkları söylemişler...

Eeee Kardeşim sen Mülsüman değilsen İslamiyet in Haram hükmü hakkında sana konuşma hakkı düşer mi? Sen Müslüman bile değilken nasıl Haram değil diye hüküm verebiliyorsun ki?

Yani Müslüman olmayan arkadaşların Haram Helal konusunun dışında kalması MANTIK olarak gerekli...

Biz burada bu arkadaşa bir baskı yapmıyoruz...
Zaten yapacak olsak da yapamayız...

Sigara içen bir arkadaşa sigara içme sağlığın için sakıncalıdır demekten bir farkı yok bu söylediğimizin...

Ama Sigarayı bırak dediğimizde tepki görmezken iyi niyetle bu yaptığın din açısından mahsurlu dediğimizde nedense bir takım tepkilerle karşılaşıyoruz...

Yine tekrarlıyorum sen o parayı yiyince biz bir zararı yok...
Tıpkı sen sigara içtiğinde seni uyardığımızda içtiğin sigaranın bize zararı olmadığı gibi...

Son söz dinden soğuttunuz dinden nefret ettik diyen arkadaşlar...
Elbette öyle bi hakkınız var...
Herkes dindar ya da Müslüman olmak zorunda değil...
Ama şu dinden uzaklığınıza bizi kılıf olarak göstermeyin :)
Biz burda Heyt Yawrum Helal Olsun Çatır Çutur götür desek dine yakınlık mı hissedecektiniz?

Kısaca desene benim değilse kimsenin olmasın mantığı var.

GizemliAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yaw arkadaşım kimsenin sana din öğrettiği falan yok sadece tavsiyede bulundum adamın asabını bozma akşam akşam ne yaparsan yappp.
Madem biz yanlış biliyoruz o zaman sen yanlışsın de bu kadar. Neden hakarette bulunuyorsun .

Kim sana hakarette bulunmuş burada yazda herkez okusun ?
Aman senden din öğrenmek istemiyorum senin bilgin kendine kalsın!!

Enki_

Asistan
Reaksiyon puanı
5

Diyorum işte para size çıksa koşarak alırdınız :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Kısaca desene benim değilse kimsenin olmasın mantığı var.

Ben kendim bazı hassasiyetlerim nedeniyle bilet almadım...
Bilet alsaydım belki bana da bir ikramiye çıkabilirdi...
Yani ben ordan Para umsam benim elimi tutan yoktu bilet almamak için...

Yani Arkadaşa çıkmış parayı kıskandığım falan yok...

Bilet alıp bana çıkmadığı için burda ahkam kesmiş olsam haklı olurdun bu söylediğinde...

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
POWER Hay'dan gelen huya gider lafı yanlıştır Hay demek Allah demekdir Allah dan gelen her zaman hayırlıdır bu söz çok yanlış kullanılıyo

Hay değiol Hak dese idim öyle olurdu. Ben sanmıyorum ki "hay" allah olsun .)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...