Mavi Ekran Hatası (Windows 7)

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben rem taktırdım rem taktırdıktan sonra o resimdeki bgibi oluyor deli etti beni.şimdi açık ama her an aynuı hatayı verecek diye korjkuyorum

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu mavi ekran sorunu cıldırmak üzereydim ne yapsam pat diye kapanıyor bişi acıyorum pat kurcalaya kurscalaya windows klasöründe MİNİDUMP var mavi ekran hatalarını oraya saklar. olmadımı canını hiç sıkma bir arkadasından ödünç RAM al değiştir aynı hatayı veriyorsa mutlaka bir çakışma vardır gerekiyorsa parcaları tek tek sök calıstır yani şöyle .;

işlemciyi sök tak çalıştır. ekrankartını sök calıştır tak calıştır. ram sök calıstır tak calıstır hepsini tek tek dene yine olmadıysa tek cevap ANAKART anlatabildimmi ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim benimde bu sorunum oldu bana yardımcı olur musunuz aynen bu gün başladı samsung rescover galiba aynı hatayı veriyor pc leptop benım açılıp kapanıyor yardım edin ne olur....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende de aynı sorun oluyordu ben ekran kartının sürücüsünü güncelledikten sonra olduğunu farkettim bazı sürücülüer sıkıntı çıkartabiliyor bir süre eski sürüm sürücü kullanacağım artık şimdilik sıkıntı yok bi deneyin bence

kaptann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu hatalar format ile düzelecek haralar değil. donanımsal hatalar. ram yuvasında temssızlık olabilir. ramlerden biri çalışmıyor olabilir. eğer bilgisayarda birden fazla ram var ise bunları teker teker çalıştır. önce birini tak hata devam ederse onu çıkar diğerini tak. hala hata devam ediyorsa ramleri yerine tak ve harici ekran kartı kullanıyorsan onu çıkarıp ekranı anakarttaki bütünleşik ekran kartı slotuna tak. hata zannediyorum ki "ekran kartı"ndadır. olmazsa zaten teknik servise götürmek zorunda kalacaksın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki bilgisayara format atarken windows 7 de en son yükleme tamamlanıyor kısmına %99 kadar yükleme yapmış oluyor windows hata veriyor sonra kapanıyor tamamen .ram yataklarını kontrol ettim harddiski değiştirdim ddr2 ram olmadığı için test edemedim ramları. sanırım ekran kartında sorun oluyor çünkü ekran gelmiyor bazen.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyle Aynı Sorun Bendede Var Oyun Oynarken Ekran Kasıyor Sonra MAVİ Ekran Geliyor Ardından Reset Atıyor Yardımcı Olsanız Sevinirim :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar oyun oynayanlar için 3 şık var ekran kartı ram yada hdd ekran kartı ve ramları çıkarıp takarak kontrol edin eğer sorun çözülmediyse hdd kablosunu çıkarıp tekrar takın belki düzelir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu sorun anakartta oluşan bir sorun ikinci seçenek ise ram in uyuşma sorunu ama asıl sorun anakarttan kaynaklanan sorun ben 3 pc de de aynı sorunu yaşadım bunun nedeni pc nin çok çalışması sonucu ısnmasından kaynaklanıyor sizlere şöyle bir tavsiye sunacağım kullanmadığınız programları ve uygulamaları kapatın çünkü pc niz daha çok yoruluyor o zaman

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar tarih 05.07.2013 bugun bnde ayni hata ile karşilaştim pc yi daha yeni aldim sayilir 1 sene oldu özellikleri mükemmel 4 gb ram işemci 3-0 ghz ekran karti ati nin en iyi ekran kartlarindan hani metin2 açiyorm bota birakiyom pvp de tabi sonra wolfteam açiyom giriyom şarki açiyom face açiyom 0 donma böyle bi pc işte ama bugun nedense bişi oldu ekran birden mavi ekran oldu o üstteki resim gibi yardim edin arkadaşlar ve pc yi resetledim hemen pc beklenmeyen bir hatadan kurtarildi dedi beyler yardimci olun ya !!! Bir daha olursa:( bekliyom cabinizi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşler aynı hatayı bnde alıyorum yaklaşık 6-7 aydır alıyorum ama bnmki şöle diyelim ki pcyi 7 açmada 6 kere kapanıyor 7. açmada hiç kapanmıyor yani 24 saat otursan da pc başında yine kpanmıyor lütfen yardım edin ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eğer bilgisayarını arkadaki düğmeden veya fişi çekerek kapatıyorsan öyle olur ama çözümünü bilmiyorum

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kardeş bu sorunu ben masaüstü bilgisayarımda alıyordum. Kesinlikle çözülmüyor bu problem bunun için baya bir para harcamıştım fakat bir allahın kulu yapamadı. Büyük ihtimal anakartta bir problem var. Ben gidemedim o problemi... Gerçekten giderilmiyor... Donanımsal bir hatadır.

M@STER

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Çıldırıcam ya mavi ekran hatasından kullandığım sadece office programları yüklü birşey de yok ramleride test ettim sıkıntı yok bir dünya raporum var yedek alacak ekstra bir diskim de yok tam işin ortasında patlıyor kırıcam pc yi en sonunda ne yaptıysam olmadı çözülmüyor lanet olası mavi ekranı :cursing:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim ayni hatayi bende aliyorum ama benimkisi 5 aydir sürüyor format attim yine ayni hatayi aliyorum bazende oyun kendi kendine kapaniyor arkadaşlarim bunun ram'inden kaynaklandiğini soyluyor ram i değiştiriyimmi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bende aynı mavi ekran çıktı pc kapattım açma tuşuna bastıgımda pc açılmadı arkasındaki güç kablosunu çıkardım biraz bekledim geri taktım pc açıldı ama ilk çıkan ekranda takılıp kalıyo hiç ilerlemiyo 2 saate yakın bekledim nerdeyse ama hep aynı ne yapmalıyım acaba bilgisi olan

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
ya bende aynı mavi ekran çıktı pc kapattım açma tuşuna bastıgımda pc açılmadı arkasındaki güç kablosunu çıkardım biraz bekledim geri taktım pc açıldı ama ilk çıkan ekranda takılıp kalıyo hiç ilerlemiyo 2 saate yakın bekledim nerdeyse ama hep aynı ne yapmalıyım acaba bilgisi olan

ilk cıkan ekran dedin bios ekranımı yoksa windows ekranındamı takılıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş bu sorun bnm pc dede vardı biri ankart dedi biri ekran kartı dedi yani pc ölmüş dedi biride bn yeni pc aldım pcni 2 yıldan fazla kullanıca sorunlar artıyor bnm pc 5 tıldır kullanıyorum we 2 ker formata gitti daha bence pc ii diyosan anakart,ramikrak kartı alabilirsin tabi bu donımlara verecegine yeni pc al daha iyi...
NOT:pPARANI FORMATA FELAN HARCAMA MAVİ EKRAN HATALARI GENELDE DONANIMSAL OLUYOR...
Kolay Gelsin Şimdiden...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ramraı cıkartıp başka rap tak ramlar cakışa bilir aynı megabayta olmadıgından veya aynı marka müdelerde bile bu sorun cıkar

respec07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[VIDEO]file:///C:/Documents%20and%20Settings/teknikmd/Desktop/09092013027.jpg[/VIDEO bende bu sorunla karşılaşıyorum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

09092013027.jpg

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://vfile:///C:/Documents%20and%20Settings/teknikmd/Desktop/09092013027.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben Bilgisayarcıda Çalıştır Connastör Değiştirmek Kolay İştir Onlar Seni Kandırmak İçin Öyle Söylüyorlar Bendede Aynı Hata Veriyor RAM'dan Yada Harddiskten Kaynaklanan Bi sorun Beyler Haberiniz Olsun Ona Göre Harekt Edin!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu sorunun nedeni sadece bir dosya bendede aynı sorun olmuştu ama çözdüm bilgisayarcılar malesef sadece bilgisayar satıyolar pek bişeyden anlamıyolar sözüm meclisten dışarı . Bendeki sorun Max Payne 3 adlı oyunu yükleyince oldu oyunun yüklü olduğu klasördeki bir dosyanı bu hataya neden olduğunu anladım o dosyayı sildim sorun kalmadı o dosya silinince oyunda çalışmadı bende oyunuda sidim :) yani yakın zamanlarda sorunun ilk çıktığı zamanlarda yüklediğiniz proğram oyun gibi uygulamaların yüklü olduğu klasördeki dosyalar bu hataya neden oluyo genelde onun için hiç bir programı yada oyunu araştırmadan yüklememenizi tavsiye ederim :closedeyes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mavi ekran hatası nı ben çok araştırdım ve teknik servis harddik arızası dedi hardisk degişince arıza giderildi genelde sata harddiskler de bu sıkıntı çok oluyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
BU hata hardiskden kaynaklanoyor hardisk bakım programlarıyla dene olmassa hardisk i degiştirmen lazım bende de vardı mavi ekran servisle irtibata geçerek hardiski degiştirdim ve bir daha olmadı genelde sata hardisklrde oluyor bu hata yani donanımsal format felan işe yaramaz tekrar verir bu hata

marowak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu biraz eskimiş ama bu hata bendede 10-15 gündür var herzaman yapmıyor..bilgisayarı ilk açınca maviekran çıkıp reset atıyor sonrasında normal olark başlat onarma falan filan çıkıyor... bilgisayara format attım formattan sonra bazı programlar kurulunca yenidden baslatma ister her seferinde yeniden başlattım hiç maviekran vermedi ..sabah bilgisayarı açarken o lanet hata yine çıktı karsıma

kaptann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu biraz eskimiş ama bu hata bendede 10-15 gündür var herzaman yapmıyor..bilgisayarı ilk açınca maviekran çıkıp reset atıyor sonrasında normal olark başlat onarma falan filan çıkıyor... bilgisayara format attım formattan sonra bazı programlar kurulunca yenidden baslatma ister her seferinde yeniden başlattım hiç maviekran vermedi ..sabah bilgisayarı açarken o lanet hata yine çıktı karsıma

Mavi ekran çıkıyorsa hata donanımsal hatadır. Ram, Hdd yada Ekran kartında arıza olabilir. Hatalı güncellenen driver'da hataya neden olabiliyor.

muratti58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar çok geç olmuş biliyorum ama sistem başlarken başlatmayı durdurup mavi ekran verip tekrar başa sarıyorsa açılırken f2 tuşuna basın(genelde dizüstülerde f2)bios ayarlarına gidin orda gelişmiş ayarlar vardır,yüklü sistem vista,xp ve other yazar windows 7 veya 8 yükleyenler onu other yapsinlar zira pc içinde wista arayacak bulamayınca başlatamayacak,eğer bundan değilse çok yüksek ihtimal ramlerden hata verir ama onda da pc normal başlar,kafasına göre bişiler yaparken zırt diye gider
herkese iyi günler