Mate 20 lite vs P20 vs Xiaomi mi8 veya mi mix 2

Bu konuyu okuyanlar

Lordes Mordo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar yeni telefon alacağım genellikle telefonda oyun oynarım ama az ,çok video ve film izlerim, bu yüzden ekranı iyi olması terciğim sizce ne almalıyım önerilerinizi bekliyorum şahsen huawei'in arayüzünü daha çok seviyorum ama xiaomi de fena değil.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Mate 20 lite ve P20 hiç düşünme bence o paraya değmez. Mi8 SD845 kullanıyor tercih edebilirsin ama benim önerim V30+ F/P yönünden daha iyisini bulamazsın ekranıda Mi8 den daha iyi.

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Selamlar yeni telefon alacağım genellikle telefonda oyun oynarım ama az ,çok video ve film izlerim, bu yüzden ekranı iyi olması terciğim sizce ne almalıyım önerilerinizi bekliyorum şahsen huawei'in arayüzünü daha çok seviyorum ama xiaomi de fena değil.
Merhaba,
Dostum ilk olarak kamera bakımından Mate 20 lite 20MP kamera çözünürlüğü var.
Mİ8 - MIX2 6GB ram var
Mate 20 Lite ekran çözünürlüğü 1080x2340 (FHD+) Pixel
Video Kayıt Çözünürlüğü 20 Lite hariç hepsi 4K
Mate 20 Lite Batarya Kapasitesi 3750 mAh
Sadece aralarında P20 suya dayanıklı.
Bana soracak olursan ben Huawei P20 > Xiaomi Mi 8 > Huawei Mate 20 Lite > Xiaomi Mi MIX 2

Eğer bütceni 4000 yapabilir isen
LG G7 ThinQ

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy S9

Huawei Mate 10 Pro

LG V30+ Plus

Bunlara da bak derim bütçen var ise.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Pil dışında LG G7 o bütçede alayını döver Snapdragon 845 sayesinde. Ondan sonra ona yakın S9 gelir o bütçede SD845 kalibresinde olmayan bir işlemciye sahip cihaza para verme.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Başlığa tekrar baktım o fiyata Mİ8 de gayet iyi gibi duruyor ben pil dert edilmezse G7'ye yonelirdim gibi Mix 2 dediğin Mix 2S ise o da alınır Mix 2 ise alınmaz.

Son düzenleyen moderatör:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Genellikle oyun oynuyorsan ve performansa önem veriyorsan huawei telefonlarını es geç. Mi8’in sd845’i olsa da uzun süre kullanımdan sonra performansı 835 seviyelerine bile düşebiliyor. Mix 2 ise eski jenerasyon 835 kullanıyor. Ben olsam biraz daha ekleyip mix 2S alırım. Ama elbette sana bağlı.

Ekran konusuna gelince bu da sana bağlı:

Mi 8 amoled kullanıyor. Yani renkler daha canlı görünüyor ve siyah renkler LCD ekrana göre daha karanlık. Hem oledlerde siyah renkler daha az enerji harcıyor. Yani arkaplanı falan siyah yaparak ve karanlık modunu açarak pil gücü kullanımında tasarruf yapabilirsin. Fakat bir çentik var ve o çentik baya bir yer kaplayabiliyor : Videoya bakarken yada oyun oynarken seni rahatsız edebilir.

Mix 2 ise LCD kullanıyor. Kısaca yukarıdaki yazdıklarımın tam tersi...ama lcdnin iyi yanları ise pixel yanması gibi sorunlar çıkmıyor ve ekranı değiştirmek çok daha ucuz. Ekranda çentik yok ama dev bir çene kısmını barındırıyor. Orada da selfie kamerası gibi şeyler barındırıyor.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Mate 20 lite ve P20 hiç düşünme bence o paraya değmez. Mi8 SD845 kullanıyor tercih edebilirsin ama benim önerim V30+ F/P yönünden daha iyisini bulamazsın ekranıda Mi8 den daha iyi.
herkes Mi8 diyor ama ben p20 lite almayı düşünüyorum. Mi8 tasarımı çok kötü geliyor bana ve daha önce neredeyse hiç duymadım.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
herkes Mi8 diyor ama ben p20 lite almayı düşünüyorum. Mi8 tasarımı çok kötü geliyor bana ve daha önce neredeyse hiç duymadım.
Kirin 659 kullanan bir telefona 2400₺ verilmez cidden performans alamazsınız o fiyata 300₺ ekleyip V30+ almak çok daha mantıklı olur

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
LG G7 ThinQ var. Diğer iki cihaz zaten orta segment. 3-4 sene stabil kullanabileceğiniz G7 ve Mi 8 varken P20, Mate 20 lite alınmaz.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,046

Mate 20 lite ve P20 Fiyatını hak etmiyor paranızı çöpe atmış olursunuz, Xiaomi Mi 8 almanız daha mantıklı olacaktır :)

Lordes Mordo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
LG son zamanlarda baya ilgi görüyor gibi neden böyle? v30 da bile sorunlar olduğunu duymuştum.