Local ağdaki bilgisayarların hangi sitelerde gezdikleri

Bu konuyu okuyanlar

hasanalizxc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Shiftdelete.net ailesine yeni katıldım.Öncelikle hepinizi en içten .. duygularımla selamlıyorum..

Özel bir şirkette bilgi sistemleri uzman yardımcısı olarak çalışmaktayım ve bir yazılıma ihtiyaç duydum fakat bulamadım ve sizden yardımınızı rica ediyorum. Local ağda bulunan kullanıcıların hangi sitelere girdikleri ve ne kadar band genişliği kullandıkları (her site için olsa daha iyi tabi), ve bugün en çok girilen siteler diye bir sort özelliği de olsa olması lazım. İsteklerimi böyle sıralıyorum ama böyle bir yazılımı bulursam eğer o kadar yüküm hafifleyecek ki bilemezsiniz. En kısa zamanda öneri ve çözümlerinizi bekliyorum arkadaşlar...:blink:

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Umarım bulursun. Öyle bir program çok iş görür. Ben de çok istedim böyle bir yazılımı.

hasanalizxc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnşaAllah bulurum da sizlerle paylaşırım..Birkaç tane internet traffic monitoring yazılımı buldum ama sadece kendi bilgisayarınızı izleyebiliyorsunuz.Benim istediğim domaindeki kullanıcıları izlemek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım öyle bir program yok, tüm trafiği izlemek, analiz ve raporlamak istiyorsan tüm internet trafiğinin geçtiği gateway'in üzerinden alabilirsin bu istediklerini o da ancak bir firewall olmalıdır. Sana önerim Fortigate 60C firewall alman ve Forti Analyzer ile hem 5651 sayılı kanunu gereğini yerine getirmen hem de tüm trafiği loglayıp analiz edip istediğin raporları alman...kolay gelsin.

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
tüm domaindeki bilgisayarları izlemek istiyorsan ya hepsine aynı programı kuracaksın ve logları sana gönderecek ya da routerı izlemek için programın olacak. linux işletim sistemli routerlar var piyasada. cisconun direk desteği de var bu konuda. tercih senin.

seablack2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Client tarafında bunu yapmanız mümkün değil, ancak ve ancak Server tarafında "Fortigate" adlı yazılım ile kullanıcılara kısıtlama getirip etkinliklerini izleyebilirsiniz.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
sanırım cain&abel adı program istediğiniz şekilde çalışıyor youtube da nasıl kullanılır bir sürü video mevcut :)

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bildiğim kadarıyla bu tür bir işlem firewall cihazları ve uygulamaları gerekiyor. Şirketimizde 5651 sayılı kanundan dolayı böyle bir sistem kurduk kim nereye girmiş ne yapmış kime ne yazmış hepsini firewall sisteminde logluyoruz.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Client tarafında bunu yapmanız mümkün değil, ancak ve ancak Server tarafında "Fortigate" adlı yazılım ile kullanıcılara kısıtlama getirip etkinliklerini izleyebilirsiniz.

fortigate bir yazılım değil ayrı bir cihaz.
daha doğrusu fortigate cihazı olmadan izleme yazılımı bir işe yaramaz.

hasanalizxc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ben yanlış anlatıyorum ya da yanlış anlaşılıyorum :) şimdi düşünün ki abc.com diye bir domaininiz var ve ağınızda firewall olarak sonicwall cihazınız var ve istediğiniz de kullanıcıların hangi sitelerde dolaştıkları ve en çok girilen siteler diye sıralayabilmeniz ve ne kadar band genişliği kullandığını görebilmek istiyorsunuz. Şimdi düşünün ki bunları yapmak istiyorsunuz ve nasıl yapardınız?

yusher,seablack2,Mert Ahmet,EhemmiyetsiZ ve 7.42 arkadaşlarıma teşekkür ederim yorumlarınız için ama istediğim bunlar değildi. Cain&abel e gelince kullanmasını biliyorum fakat istediğim tam olarak o değil..internet traffic monitoring yazılımları var ama kendi bilgisayarınız için kullanabiliyorsunuz.Benim istediğim ağdaki kullanıcıları sniff etmek için..

useryok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Elinizde Sonicwall firewall cihazı varsa, Logsign yazılımı ile istediklerinizi alabilirsiniz. Bir ara demosunu yapmıştım gayet başarılıydı. Siz de firma ile görüşüp demo isteyebilirsiniz. Ayrıca bu yazılım 5651 yasasına da uygun çalışıyor. Otomatik olarak sizin istediklerinizi yönetime mail gönderebiliyor. Daha birçok özelliği olan bir uygulama.Ücretsiz programlardan uzak durun derim.

http://www.logsign.net/tr/

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ya ben yanlış anlatıyorum ya da yanlış anlaşılıyorum :) şimdi düşünün ki abc.com diye bir domaininiz var ve ağınızda firewall olarak sonicwall cihazınız var ve istediğiniz de kullanıcıların hangi sitelerde dolaştıkları ve en çok girilen siteler diye sıralayabilmeniz ve ne kadar band genişliği kullandığını görebilmek istiyorsunuz. Şimdi düşünün ki bunları yapmak istiyorsunuz ve nasıl yapardınız?

yusher,seablack2,Mert Ahmet,EhemmiyetsiZ ve 7.42 arkadaşlarıma teşekkür ederim yorumlarınız için ama istediğim bunlar değildi. Cain&abel e gelince kullanmasını biliyorum fakat istediğim tam olarak o değil..internet traffic monitoring yazılımları var ama kendi bilgisayarınız için kullanabiliyorsunuz.Benim istediğim ağdaki kullanıcıları sniff etmek için..

İşte dediğim yazılım bu işi yapıyor. Sadece Sonicwall üzerindeki tüm logları Logsign server a yönlendiriyorsunuz. Bu yazılım firewall dan gelen ham logları düzenleyip anlaşılır ve sizin istediğiniz şekilde rapor haline getiriyor. Ayrıca belirttiğiniz saatte digitla imza ile damgalayıp 5651 yasasına uygun hale getiriyor. Sitede videolar var inceleyebilirsiniz. Ayrıca dediğim gibi 1 aylık geçici lisans ile demo imkanınız var..

hasanalizxc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Senin istediklerinin en kısa ve en ucuz çözümü Fortigate cihazıdır.

hasanalizxc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elinizde Sonicwall firewall cihazı varsa, Logsign yazılımı ile istediklerinizi alabilirsiniz. Bir ara demosunu yapmıştım gayet başarılıydı. Siz de firma ile görüşüp demo isteyebilirsiniz. Ayrıca bu yazılım 5651 yasasına da uygun çalışıyor. Otomatik olarak sizin istediklerinizi yönetime mail gönderebiliyor. Daha birçok özelliği olan bir uygulama.Ücretsiz programlardan uzak durun derim.

İşte dediğim yazılım bu işi yapıyor. Sadece Sonicwall üzerindeki tüm logları Logsign server a yönlendiriyorsunuz. Bu yazılım firewall dan gelen ham logları düzenleyip anlaşılır ve sizin istediğiniz şekilde rapor haline getiriyor. Ayrıca belirttiğiniz saatte digitla imza ile damgalayıp 5651 yasasına uygun hale getiriyor. Sitede videolar var inceleyebilirsiniz. Ayrıca dediğim gibi 1 aylık geçici lisans ile demo imkanınız var..

Çok teşekkür ederim useryok..Fakat sitede indirme linkini göremedim ya da ben beceremedim? :S

champion

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler deneyeceğim ama ücretsiz programlara pek güvenemiyorum, nedeni de ağzım yandı bir kere..Sanal bilgisayarda denerim ama bir ara..

Bu program da ücretli benim verdiğim linkteki muhtemelen demo.

http://doctus.org/showthread.php?t=7940
yukarıdaki linkteki konuda programın yazarı epey bilgi vermiş. Şuan programın web sayfasına ulaşılamıyor. Sanırım atıl kalmış program. 2006 yılında geçiyor verdiğim linkteki konuşmalar ve programın o zaman ki fiyatı 299$ imiş.

hasanalizxc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu program da ücretli benim verdiğim linkteki muhtemelen demo.

http://doctus.org/showthread.php?t=7940
yukarıdaki linkteki konuda programın yazarı epey bilgi vermiş. Şuan programın web sayfasına ulaşılamıyor. Sanırım atıl kalmış program. 2006 yılında geçiyor verdiğim linkteki konuşmalar ve programın o zaman ki fiyatı 299$ imiş.

programın resmi sitesini bulamadım :S

Senin istediklerinin en kısa ve en ucuz çözümü Fortigate cihazıdır.

Şimdi fortigate almak için tüm sistemi sonicwall dan çıkarıp ona mı kurayım :S

hasanalizxc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

logsign isosunu indirdim ve dvd bootable yaptım ve dvd den boot ettiğimde birkaç adımı sorunsuz olarak ilerledi fakat select and install software kısmında hata verip duruyor anlamadım :S siz nasıl yüklemiştiniz de denemiştiniz?

atakan96

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler deneyeceğim ama ücretsiz programlara pek güvenemiyorum, nedeni de ağzım yandı bir kere..Sanal bilgisayarda denerim ama bir ara..

Ben nexeye kullandım gayet başarılı hatta msnde ne yazıştıklarınıbile logluyabiliyosun ancak 2 tane ethernet kartın olması gerekiyo ve bunları birbirine köprülemen gerekiyo sonrasında 2.ethernet kartını hub'a bağla yada acces pointe ordan girenler direk loglanmaya başalr...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
logsign isosunu indirdim ve dvd bootable yaptım ve dvd den boot ettiğimde birkaç adımı sorunsuz olarak ilerledi fakat select and install software kısmında hata verip duruyor anlamadım :S siz nasıl yüklemiştiniz de denemiştiniz?

Select and Install Software kısmında hata veriyorsa Logsign'ı yüklemeye çalıştığınız cihazın internete çıktığından emin olunuz. Verdiğiniz DNS'i kontrol ediniz.