Linux Microsoft'u Ezecek, Microsoft teknolojiyi yavaşlatıyor

Bu konuyu okuyanlar

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
banlanma yok
3 günlük tatile çıkmış ALMİ
arada yapar öyle :D

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
MS ezilecek ama boçların altındA ezilecek ve Linux onu presle düzeltecek:clap:

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
görende microsofttan 100 milyon dolar alacağin var sanacak

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
görende microsofttan 100 milyon dolar alacağin var sanacak

Konu AliA tarafından (Bugün Saat 16:53 ) değiştirilmiştir..

Moderatörlerin işi forumda edilen küfürleri bulup, ilgili iletiyi düzeltmek mi? Alenen küfür etmenin hiçbir cezası yok mu?

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Arkadaşlar Haps'ı yanlış tanıyorsunuz
Tamam arada egolarına yenik düşerek saçmalıyor :D
Ancak gerçekten çok bilgili, saygıdeğer bir arkadaşımız

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar Haps'ı yanlış tanıyorsunuz
Tamam arada egolarına yenik düşerek saçmalıyor :D
Ancak gerçekten çok bilgili, saygıdeğer bir arkadaşımız

Forumda gelip küfür ettiğinde, birilerinin onun ceza almasını önlemek için, onun mesajındaki küfrü silmesinden, ona ne kadar saygı duyulduğunu anladık, zaten.

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Küfrettiğini bilmiyorum
eğer öyleyse o zaman yanılmışım

MaviAteş

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Hemen 4-5 ileti yukarıda, AliA tarafından değiştirilmiş ileti var. İşte o iletiden bahsediyorum.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
HapS mesajlarının yarısından çoğunu okudum.Bilgili bir insan ancak çok basit yorumlar yapıyor... Yinede forumda bazen ihtiyacımızın oluyor :)

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
@ALMİ buraya dolu yazsan ne olacakki dinleyen mi var düşmüşler bir penguenin peşine paytak paytak koşuyorlar -40 derecede daha önceki mesajlarımda dedimki adam iyi taktik bulmuş kitabının satması için linux microsoft u ezecekmiş vs. kitabı satar satmaz değil ama mitoloji kitabı olur ileride başka işe yaramaz open source gelecekse bu geleceği microsoft kullanır açar bütün kaynak kodunu olur biter, iş o noktaya gelirse eğer kim durabilecek bunun karşısında söyleyin bakayım codeplex bu aşamaların ön adımlarıdır bu pazarda da varım diyor yarın ne yapacağını kim biliyor microsoft un linux ve diğer sistemler microsoftla olan maça zaten 1-0 yenik başlıyor sebebi tamamen duygusal microsoftta para var ürünler var opensource tarafında ürün var destek yok garanti yok para yok kim kazanır bu maçı şimdi tahmin etmek güç olmasa gerek yahu kullandığınız programdan dolayı doğacak hiçbir sorundan mesuliyet kabul etmiyoruz diyor gpl lisansı gel sen şimdi bunu benim patrona anlat veya git kendi patronuna anlat bakayım anlayacak mı şirketleri programcılar değil patronlar yönetiyor canim kardeşim anlayın şunu artık

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
şimdi bazı cevaplar çok aydınlatıcı olmuş, merak ettim araştıracağım;
linux = opensourge
opensourge = linux mu?
unix-bsd-solaris-linux tabanlı hizmet veren firmalar hizmet veremiyor mu?
bu hizmetler nelerdir,ne işe yarar,son kullanıcı ile bu hizmetlerin ne kadar alakası var?garantisiz mi?ekipleri servisleri yok mu?yoksa arada bir yedekleme ve kontrol için geldiğini gördüğüm sun microsystem-solaris elemanları ne?kurumsal ne demek....

ama bu araştırmayı yaparken kurum-işyeri vs'leri bir modeme bağlı onunla internete açılan,başında msn facebook vs'e giren fal bakan bir eleman oturan,3-5 hesap tablosu tutulan,kasa ile fiyat ayarlaması yapılan 3 bilgisayar olarak algılamadan yapacağım...mesela 17katlı kocaman bir hastanede servisleri birçok veribankalarını printerları,dijital radyoloji cihazlarını vs vs...bir çok şeyi birbirine bağlayarak güvenli istikrarlı bir sistem ağ vs için bu araştırmayı yapacağım....bir de personelin önüne konulan bilgisayar da hangi işletim sistemi olursa olsun bakalım nereye nasıl neyle bağlanıyor...
bakalım sonuç ne çıkacak...

birde elim değmişken evimdeki uydu sisteminden,dvd oynatıcıdan tvye kadar,hatta uydular ve marsa gönderilen araçlara kadar inceleyeyim:)
tabi fanatik futbol taraftarı mantığıyla düşünmeden,alternatif altyapılarla ülkemin parasının dışarı çıkması-çıkmaması,bu parayla ülkem içinde istihdam yaratılması vs konularına da biraz göz atayım...

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
araştırmanın içinde mümkünse ms a ait hiçbir ürün olmasın mesela bütün çözümleri linux ile üret lotusnotes kullanma sharepoint kullanma windows client kullanma ms gavur ya hiçbirşeyini kullanmıyacaz işte linuxda linux diyecez linux herşeye yeter diyecez sekretere kde kur cicili bicili hastane programınıda wine ile çalıştır wine herşeye yeter diyorlar ya yetsin bakayım nasıl yetecek bende merak ediyorum.

hizmet veren firma çok en başında novell redhat ibm var ama neye hizmet veriyorlar ve ne kadara veriyorlar

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
artık bilgisayar kullanıyorum diyen insanlar bir metin editöründe metin hazırlayıp istediğim şekli verebiliyorum demek varken,word kullanıyorum diyorsa...
çocuklar ilkokuldan itibaren yabancı firmalara müşteri olarak yetiştiriliyorken...
en dürüst insan bile "seven" indirdim cracli mis mis al sende kullan diyorken...
niye windows client kullanmayayım ki...
böyle durumda patron altyapıyı crackli seven üstüne kurar:)))

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
linux herşeyi yapıyor windowdan daha sağlam lisans parası ödemeyede gerek yok virusde bulaşmıyor openoffice diye bişey var o yuzden windows client kullanma boşver gerek yok

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
kullandığınız programdan dolayı doğacak hiçbir sorundan mesuliyet kabul etmiyoruz diyor gpl lisansı gel sen şimdi bunu benim patrona anlat

Acaba Microsoft kullanınca ne anlatıyosun patrona? Programdan doğacak mesuliyetleri Microsoft'un kabul ettiğini mi söylüyorsun? Haps, bunu senden beklemezdim, bu kadar aşkla taraftarlığını ve holiganlığını yaptığın Microsoft'un lisans sözleşmelerini okumuyor musun yoksa? :blink: :)

Sanırım hem Microsoft'un lisanlarını hem de açık kaynağın destek olayının nasıl işlediğini bilmiyorsun. Aslında bence biliyorsun da bilmeyenleri kandırmaya çalışıyorsun gibi.

Microsoft da aynı açık kaynak gibi, veri kayıplarına garanti vermez, ayrıca lisansını da sana kiralık olarak verir, yani satın almakla yazlıma sahip olamazsın sadece bir nevi kiralamış olursun. Destek konusunda da madem paradan dem vuruyorsun, açık kaynak bir sistemden de cüzi bir ücretle destek alabileceğini pekala biliyorsun, o yüzden destek yok deyişinin de tamamen bir çarpıtma olduğu görülüyor.

Codeplex'e gelirsek, doğru söylüyorsun Microsoft'un açık kaynak konusundaki adımları bunlar. Ama işin arka planına bakarsak şu görülüyor; "hele ben sizi iyice soyayım insanları salak yerine koyayım da, günü gelip insanlar gözünü açınca yani açık kaynak yayılınca, oradan da voleyi vururum, şimdi ne kazıklarsak kârdır".

Son olarak, "Micirosoft'ta para" olması bizim gözümüzde onu "mükemmel, olağanüstü" apmıyor. Çünkü biz insanlara ve şirketlere parasına göre değer vermiyoruz, hakkı neyse ona göre değer veriyoruz. Her ne kadar Microsoft'un parasına vurulmuş olsan da, henüz sana bir faydasının dokunduğunu da görmedik. :)

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Acaba Microsoft kullanınca ne anlatıyosun patrona? Programdan doğacak mesuliyetleri Microsoft'un kabul ettiğini mi söylüyorsun? Haps, bunu senden beklemezdim, bu kadar aşkla taraftarlığını ve holiganlığını yaptığın Microsoft'un lisans sözleşmelerini okumuyor musun yoksa? :blink: :)

Sanırım hem Microsoft'un lisanlarını hem de açık kaynağın destek olayının nasıl işlediğini bilmiyorsun. Aslında bence biliyorsun da bilmeyenleri kandırmaya çalışıyorsun gibi.

Microsoft da aynı açık kaynak gibi, veri kayıplarına garanti vermez, ayrıca lisansını da sana kiralık olarak verir, yani satın almakla yazlıma sahip olamazsın sadece bir nevi kiralamış olursun. Destek konusunda da madem paradan dem vuruyorsun, açık kaynak bir sistemden de cüzi bir ücretle destek alabileceğini pekala biliyorsun, o yüzden destek yok deyişinin de tamamen bir çarpıtma olduğu görülüyor.

Codeplex'e gelirsek, doğru söylüyorsun Microsoft'un açık kaynak konusundaki adımları bunlar. Ama işin arka planına bakarsak şu görülüyor; "hele ben sizi iyice soyayım insanları salak yerine koyayım da, günü gelip insanlar gözünü açınca yani açık kaynak yayılınca, oradan da voleyi vururum, şimdi ne kazıklarsak kârdır".

Son olarak, "Micirosoft'ta para" olması bizim gözümüzde onu "mükemmel, olağanüstü" apmıyor. Çünkü biz insanlara ve şirketlere parasına göre değer vermiyoruz, hakkı neyse ona göre değer veriyoruz. Her ne kadar Microsoft'un parasına vurulmuş olsan da, henüz sana bir faydasının dokunduğunu da görmedik. :)

+1.................:thumbup1:
Haps gerçekten egolarına yenik düştü
Demek ki neymiş bilgi değil insanlık önemliymiş insanlık:thumbdown:

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235

+1 hatta yarışmayada "gencim, güzelim, iç mimarım"ı aldılar haps'ı almadılar.. :)

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
cevap verecem fakat zamanım yok ama kısaca şöyle söyleyim ticari bir projenin bitmesiyle 3 kişinin geliştirdiği bir projenin son bulması arasındaki farkı düşünün

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Gerçekten de mikro$oft ürettiği işletim sisteminden diğer yazılımlara kadar her ne varsa, bunlardan doğacak olan veri kayıplarının ve zararlarının sorumluluğunu yüklenmez. Sistem en olmadık bir zamanda çöker de önemli bilgilerinizi kaybederseniz arkasından bir bardak soğuk su için. CodePlex dedikleri şey ise açık kaynak yazılım üreten beyinlerden yararlanmak, onları ücretsiz çalıştırmak, bu bağlamda ortaya çıkacak olan yenilikçi fikirlere sahip olmaktır. Yani bir mikro$oft hayratı değildir.

Audyseus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Gerçekten de mikro$oft ürettiği işletim sisteminden diğer yazılımlara kadar her ne varsa, bunlardan doğacak olan veri kayıplarının ve zararlarının sorumluluğunu yüklenmez. Sistem en olmadık bir zamanda çöker de önemli bilgilerinizi kaybederseniz arkasından bir bardak soğuk su için. CodePlex dedikleri şey ise açık kaynak yazılım üreten beyinlerden yararlanmak, onları ücretsiz çalıştırmak, bu bağlamda ortaya çıkacak olan yenilikçi fikirlere sahip olmaktır. Yani bir mikro$oft hayratı değildir.

Yani şunu mu demek istiyor Microsoft:
"siz açın açın, ben kapatırım $$$" ?

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Yani şunu mu demek istiyor Microsoft:
"siz açın açın, ben kapatırım $$$" ?

:scared:

Eee, şey, kem, küm...

Sen böyle deyince bayram öncesi baklava açan ev kadınları geldi aklıma. Baklava hamuru açmak gerçekten zordur. İnsanı çok yorar ve terletir. Sonra çekilmiş cevizden oluşan iç malzemesini de ara katlara serpiştirip baklava deseni oluşturacak şekilde kesim yaparsın. Bu kadar zahmetten sonra ortaya çıkan tatlıyı satıp pazarlamak üzere paketleyerek kapatırsın. Dükkanın tabelasına da micro$oft baklavacısı yazarsın.