Lg G2 lollipop (5.0.2) Root Yapma

Bu konuyu okuyanlar

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar. Başlıktada okuduğunuz gibi lollipoplu g2 yi rootlayacağız.Öncelikle yapacağınız işlemde oluşabilecek hatalar size aittir. Rootlayınca telefonunuz garanti dışıdır. Rootlu cihazınızı unroot için LG MOBILE SUPPORT TOOL ile yükseltme hataları diyerek giderebilirsiniz yada supersu programından rootu kaldır diyerekte silebilirsiniz. Ben supersu programıyla denedim oldu LG MOBILE SUPPORT TOOL ile hiç denemedim.
Gelelim root yapma aşamalarına öncelikle gerekli olan yazılımları indirelim.
Not: Bu işlem G Flex2 ve G3 içinde uygulanabilir
1.Root Dosyası (Açılan sayfada 2 adet download göreceksiniz.Ben mavi olan yani Download Now yazana tıklayarak indirdim)
2.LG Driver

Öncelikle telefonumuzdan geliştirici seçeneklerimize girip usp hata ayıklamayı etkinleştiriyoruz
Geliştirici seçeneği aktif etmek için ayarlar>(genel sekmesinde)telefon hakkında>yazılım bilgileri kısmına gelip Yapım numarası yazan yere artık bir geliştiricisiniz uyarısı gelene kadar ard arda dokunuyoruz(Burada resimli olarak gösterilmiştir.) geldikten sonra yine genel kısıma gelip Geliştirici seçenekleri bölümüne dokunuyoruz.
İndirdiğimiz zipli dosyayı herhangi bir yere klasöre çıkart diyerek çıkartıyoruz ve klasörün içine giriyoruz. Sonra cmd yi açıyoruz ve klasörün içine giriyoruz.(Klasörün içine girebilmek için açık olan klasöre penceresine gelip adres çubuğuna sağ tıklayıp adresi metin olarak kopyala diyip cmd ye gelerek cd boşluk sağ tklayarak yapıştır diyip entere basıyoruz.)
Sonra telefonumuzu pcye kablo ile bağlıyoruz ve telefonumuza gelen uyarıya Bu bilgisayardan her zaman izin vere tik atıp tamam diyoruz.
Cmd ekranına gelip adb devices yada adb.exe devices yazıp entera basıyoruz.
OInYWcj.png

ve böyle bir ekran geliyorsa şimdiye kadar doğru gidiyoruz demektir.
Sonra
Kod:
[COLOR=#454545]adb.exe push busybox /data/local/tmp/ && adb.exe push lg_root.sh /data/local/tmp && adb.exe push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp[/COLOR]
kodu kopyalayıp cmd ye sağ tık yapıştır ve enter diyoruz.(Enter dedikten sonra Error: more than one device or emulator diye bir yazı gelirse bluestacks programı açık demektir ve tamamen çıkış yapmanız gerekmektedir.Gizli simgeleri göster>bluestacks sağ tık çıkış/exit)
SULiARe.png

Bu ekranada başarıyla geldiysek sorun yok devam edebiliriz :)
Sonra usbyi çıkarıp telefonumuzu kapatıp ses açma tuşuna basılı tutarak usbyi takıyoruz download mode yazısı gelince elimizi çekiyoruz Firmware update ekranı gelince
pLyqy02.png

klasörde bulunan ports.bat dosyasına çift tıklıyoruz. Bu ekran gelecektir.
L4iKyVv.png

Bu ekranda bağlı cihazımızın hangi portu kullandığını görüyoruz. \Device\LGANDNETDIAG1 in karşısındaki port numarasını işlem yaptığımız cmd ekranına
Kod:
[COLOR=#454545]Send_Command.exe \\.\COM[/COLOR]
bu kodu yapıştırıyoruz ve COMun yanına cihazımızın kullandığı \Device\LGANDNETDIAG1 in karşısındaki numarayı boşluksuz yazıp entera basıyoruz.
F74dS8L.png

Bu ekran geldiyse sorun yok ve devam ediyoruz.
# bu işaretin yanına bu du
Kod:
[COLOR=#454545]sh /data/local/tmp/lg_root.sh dummy 1 /data/local/tmp/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp/busybox[/COLOR]
yapıştırıp enter diyoruz.
hf4TERx.png

Bu ekran geldiğinde root işlemi bitmiştir ve telefonumuzu usb den çıkarıp güç tuşuna basılı tutuyoruz ve telefonumuzu yeniden başlatıyoruz şayet uzun bastığımızda ekran kapanıp tel açılmazsa parmağımızı çekip tekrar basılı tutuyoruz lg logosundan sonra parmağımızı çekiyoruz. Android yükseltiliyor uyarısı gelince sorun olmamış demektir ve telefonumuz rootlanmıştır demektir. Geçmiş olsun:D
NOT: Rootlu cihazda hangi uygulama root erişimine sahip olmasını istiyorsanız root yönetici programlarından birini yükleyiniz(ÖRN:SUPERSU). Aksi halde cihazınıza istemediğiniz bir uygulama otomatikman root yetkisine sahip olup cihazınızın ayarlarıyla oynayabilir. Tekrar söylemek isterim root sırası ve sonrasında oluşabilecek sıkıntılardan mesul değilim :D
kullanılan kaynaklar
1-XDA
2-Highonandroid

squalltaylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yahu nedir bu G2 hastalıgı elimizde g flex var özellik olara daha iyi ama g2 kadar bilgi yok :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bide dostum şuna bi atsan Lg g flex japonya versiyona ( LGL23 ) D958 rom yüklersen ne olur Antutu da baktıgımda telefon modeli olarak bu telefon LTE D958 (LGL23) diye geçiyor telefonu zor bela root buldum yükledim şuan rootlu ama rom yok L23 diye günlerdir nerede ise japonca öğrendim japon sitelerinde gezmeten bir ara vietnam siteride dahil :)
beni aydınatırsan sevinirim
lg g flex tüm varyantları aynı özellikte peki bölgesel farklılardanki romlarda ne gibi değişikler var misal aynı işlemci aynı ram aynı sitem aynı kamere peki rom farklı olursa ne olur ?

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
yahu nedir bu G2 hastalıgı elimizde g flex var özellik olara daha iyi ama g2 kadar bilgi yok :)

bide dostum şuna bi atsan Lg g flex japonya versiyona ( LGL23 ) D958 rom yüklersen ne olur Antutu da baktıgımda telefon modeli olarak bu telefon LTE D958 (LGL23) diye geçiyor telefonu zor bela root buldum yükledim şuan rootlu ama rom yok L23 diye günlerdir nerede ise japonca öğrendim japon sitelerinde gezmeten bir ara vietnam siteride dahil :)
beni aydınatırsan sevinirim
lg g flex tüm varyantları aynı özellikte peki bölgesel farklılardanki romlarda ne gibi değişikler var misal aynı işlemci aynı ram aynı sitem aynı kamere peki rom farklı olursa ne olur ?
OS 5.0 mı senin yoksa 4.4.2 mi

squalltaylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4.2.2 dir ve KDDI diye geçer bakıldıgında sadece LG japonya resmi sitesinde bulunan bir ürün

http://www.lg.com/jp/mobile-phone/lg-G-Flex-LGL23

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İndirdiğimiz zipli dosyayı herhangi bir yere klasöre çıkart diyerek çıkartıyoruz ve klasörün içine giriyoruz. Sonra cmd yi açıyoruz ve klasörün içine giriyoruz.(Klasörün içine girebilmek için açık olan klasöre penceresine gelip adres çubuğuna sağ tıklayıp adresi metin olarak kopyala diyip cmd ye gelerek cd boşluk sağ tklayarak yapıştır diyip entere basıyoruz.)
Ben burayı anlamadım kardeş ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
allah snden razı olsun kardeş çok güzel olmuş:clap:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş en son adımda kodu yapıştırıyorum bekliyorum ses seda yok. en az 20 dk bekledim kodu yağıştırım enter dedikten sonra
sonra bende kabloyu çekip telefonu kapadım açtım. android yükseltiliyor dedi, root checker yukledim olmamış.
son kod neden olmuyor olabilir?

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Merhaba BU VİDEOYU izlerseniz demek istediğimi anlayacaksınız İyi günler.

kardeş en son adımda kodu yapıştırıyorum bekliyorum ses seda yok. en az 20 dk bekledim kodu yağıştırım enter dedikten sonra
sonra bende kabloyu çekip telefonu kapadım açtım. android yükseltiliyor dedi, root checker yukledim olmamış.
son kod neden olmuyor olabilir?
Yaptığınız işlemleri anlattığım şekilde düzgün olarak yapıp en son da mı hata alıyorsunuz?İşlemler sırasında herhangi bir hata alıyor musunuz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de oluyor admin son adıma geliyorum tık yok telden herşeye baktım driverlar tam güncel , herşey düzğün yapıyorum ve son adımı da yapıyorum hiç ilerleme kat edemiyorum nedense , işlemleri yaparkende hiç hata almıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
işlemleri aynen yapıyorum fakat sonuncu adımda ilerleme olmuyor ve hiçbir hata da oluşmuyor

bloodyslash

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Daha kısa yol yokmu ya kitkatı rootlamak çok kolaydı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
son adımda sorun yaşayanlar CTRL+C ye basıp son iki işlemi tekrarlasın sorun kalkıyor

YusufTan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
son adımda sorun yaşayanlar CTRL+C ye basıp son iki işlemi tekrarlasın sorun kalkıyor

ilave eklemek istiyorum..

son adımda kalan arkadaşlar ctrl+c dediklerinde arkasından H yazarak entere tıklasınlar ve tekrar ctrl+c tıklayarak işlemi bitirsinler cmd ekranı kapatsınlar...

ve sanki yeniden rom yapıyormuş gibi root bat dosyasına tıklayarak işlemleri en başından yapınız ve sonuc olarak bu gördüğümüz takıldıgımız yerleri atlamış olacaksınız :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teşekkürler! Çok güzel. Çok pratik bir şekilde işimi gördü...

bloodyslash

Asistan
Reaksiyon puanı
2

cmd ye cd yazcaksın boşluk bırakıp sağ tıkla adres metnini yapıştırcaksın

bloodyslash

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ha bide cmd yi açarken yönetici olarak mı açmak gerekiyo yoksa normal açsakta olurmu

bloodyslash

Asistan
Reaksiyon puanı
2
adb.exe push busybox /data/local/tmp/ && adb.exe push lg_root.sh /data/local/tmp && adb.exe push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmpbu kodu yazdıktan sonra bu yazılar geliyo

* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
error: device offline

napmalıyım

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
adb.exe push busybox /data/local/tmp/ && adb.exe push lg_root.sh /data/local/tmp && adb.exe push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmpbu kodu yazdıktan sonra bu yazılar geliyo

napmalıyım
https://youtu.be/_GqGWrFE75s
Eğer hala yapamadıysan buna bir gozat işten eve geçtiğimde ilgilenecem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg g2 android 5.0.2 sürümü için root yaptım spirit ul radyo programını kurdum. ve sorunsuz radyo çalışıyor.

teşekkürler

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2

napmalıyım
sorunu halletiniz mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ortadaki şu portu yazma adımında sağ klik yapıp Send_Command.exe \\.\COM10 yazıp enter dediğimde çat diye kapanıyo cmd ve hiç bi tepki vermiyo arkasında, sorun nedir yardımcı olurmusunuz

mohayta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar portu gösterme adımında sağ klik yapıp Send_Command.exe \\.\COM10 yazıp enter a bastığımda cmd çat diye kapanıyor ve hiç bir tepki vermiyor, sorun nedir yardımcı olurmusunuz

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar portu gösterme adımında sağ klik yapıp Send_Command.exe \\.\COM10 yazıp enter a bastığımda cmd çat diye kapanıyor ve hiç bir tepki vermiyor, sorun nedir yardımcı olurmusunuz
Çakışma olabilir usb portlarinda hepsini çıkar sadece telefon bağlı kalsın ole dene

mohayta

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hızlı cevap için çok teşekkürler, fakat bütün bağlı usbleri çıkarıp en baştan denememe rağmen aynı şey devam etti

Son mesajlar