Öneri Laptopum için fanlı soğutucu önerisi.

Astali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopum 15.6 inç, tüm bakımları yapılmıştır fakat CS oynadığım zaman çok fazla ısınma oluyor. Laptopun ızgarası fotoğraftaki gibi, birkaç gündür laptop fanlı soğutucu bakıyorum. Genelde pek işe yaramıyor, anladığım kadarıyla, en azından stand için alacağım. Çoğu kişi Zalman NS-2000 modelini öneriyor fakat bütçeme pahalı geldi, 1.8k. Çoğu soğutucu pek işe yaramıyor gibi, bende en azından stand için laptop soğutucu fan arıyorum. Zalman NS-1000 uygun mudur? Laptopun ızgarasına uygun olan bir laptop soğutucu fan önerir misiniz? Tek, büyük fanlılar daha iyi sanırsam.

Ekli dosyalar

• IMG_20240501_180457.jpg
    IMG_20240501_180457.jpg
    230.2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen moderatör:

Mr.kai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Laptopum 15.6 inç, tüm bakımları yapılmıştır fakat CS oynadigim zaman cok fazla isinma oluyor. Laptopun izgarasi fotoğraftaki gibi, birkaç gündür laptop fanli sogutucu bakiyorum. Genelde pek ise yaramiyor anladigim kadariyla, en azindan stant icin alacagim. Çoğu kişi Zalman NS-2000 modelini oneriyor fakat butceme pahali geldi 1.8k. Çoğu sogutucu pek ise yaramiyor bende, en azindan stand için olsun diye laptop sogutucu fan ariyorum. Zalman NS-1000 uygun mudur?Laptopun izgarasina gore laptop sogutucu fan önerir misiniz?Tek, büyük fanlılar daha iyi sanirsam
Sorun, fan da olmayabilir.

Astali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aida64'te CPU normal olarak 57 derece gösteriyor, CS oynadığım zaman ise 75 dereceye çıkıyor. Hard Disk Sentinel ise 33 derece gösteriyor. Furmark testinde laptopumun turbo boost özelliğini kapalıyken 15 dakika test yaptım, minimum 61 derece, maksimum 89 derece, genellikle 85 derecede kaldı. Turbo boost özelliğini açtığımda, 15 dakika test yaptım, minimum 61 derece, maksimum 85 derece, genellikle 75 derecede kaldı. Sonra Aida64'ü açtığımda CPU 75-80 dereceydi ve diğer değerlerde sıkıntı çıkaracak değerlerde değildi. Laptopuma dokunduğumda, CS oynadığımda sıcaklık illa ki oluyor. Standlı olmasını istediğim, fanlı bir laptop soğutucu öneriniz var mı? Gomax Standlı Yükseklik Ayarlı Notebook Laptop Soğutucu iş görür mü? Ya da başka bir laptop ızgarasına uygun laptop soğutucu fanlı öneriniz var mı? Bir de laptop soğutucu fanlı RPM kaç olmalı?