Laptop overclock yapamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Monster Tulpar T7 V3.1 oyuncu laptopum var. Ekran kartı GTX970M, işlemci i7 6720HQ, işletim sistemi windows 8.1 SL, anakartı bilmiyorum.
Msi Afterburner indirip ana klasördeki cfg dosyasında gerekli değişikliği yapıp bilgisayarı yeniden başlattım. Msi Afterburner'ı açıp ekran kartıma overclock yaptım. Core clock +120 memory clock +180. Test için Msi Kombustor 3.50 kullandım. Overclocktan önceki benchmark testinde 9000 civarı puan ve 160 Fps aldım. Overclocktan sonra 11860 puan ve 196 fps aldım. Stress test yaptım ve kayda değer bir ısınma olmadı 70℃-73℃ civarında kaldı.
Sorun şu ki oyunlarda Fps artışı olmadı. Battlefield4, Assassins Creed Unity, Call Of Duty Ghosts oyunlarını denedim.
Yaptığım OC geçerli olmadımı yani Msi Afterburnerda görünen saat hızları gerçek değil mi diyorum ama Kombustor benchmark sonucları ortada. Acaba voltaj mı istiyor diyorum ama voltajı açamıyorum. Msi Afterburner'a ekran kartımı kullanan bir program açık değilken girdiğimde 970m in değil de hd graphics 4000'in değerlerini gösterdi acaba bu durumdan kaynaklı bir sorun mu var bilmiyorum. Overclock yapan bu işten anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.