Maxwell Bios Tweaker ve NVFlash

Bu konuyu okuyanlar

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar. Maxwell Tweaker üzerinden düzenlediğim (.rom) uzantılı dosya ile NVFlash çalıştırmak istiyorum. Maksadım GTX970M ekran kartının default değerlerini arttırmak. Neden kaynaklandığını bilmediğim ama az buçuk tahmin ettiğim bir şekilde OC yaparken +135MHZ limitiyle karşı karşıyayım. +135 coe clock, +385 memory clock şeklinde OC yaptım. Oyunlarda ultra grafik ayarlarda +5 FPS gibi bir artış sağladım. Bilgisayarım Monster Tulpar T7 V3.1. Ekran kartında OC sonrasında bariz bir ısınma görmedim. Assassin's Creed Unity ve Syndicate için oyunu ağız tadıyla oynayayım diye düşündüm.
Önce GPU-Z programından bir (.rom) dosyası çıkarıp masaüstüne attım. Maxwell Bios Tweaker'ı yönetici olarak çalıştırıp dosyayı açtım. Common sekmesinden aynen OC yapar gibi core ve memory clock hızları değiştirdim, voltage table sekmesindeki seçenekler aktif değil, power table sekmesinden de anlamadım değişiklik yapmadım, boost table sekmesindeki sayfanın altındaki ''max table clock'' değeri benim yaptığım yükseltmedekiyle aynı olmuştu zaten, boost states sekmesindeki 1037 olan değerleri OC yaptığım değerle değiştirdim ve clock states sekmesinde de değişiklik yapmadım.
MBT programında yaptığım değişikliklerle bir (.rom) dosyası çıkardım (OC.rom) ve NVFlash programının yer aldığı dosyaya attım. Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp ''NVFlash64.exe OC.rom'' yazınca alt kimlik hatası verdi. ''NVFlash64.exe --r OC.rom'' şeklinde denedim aynı hatayı almadım. 3 satır komut istedi program;
>nvflash --licreq=LicenseRequest.bin USER_FW_MOD (Bu komuttan sonra NVFlash klasörüne LicenseRequest.bin dosyası eklendi) ikinci adıma geçtim;
>nvflash --wrhlk=License.hulk (Bu komutu boşluk bırakıp sonuna OC.rom eklameden de denedim ama bu komuttan sonuç alamadım. Ekran anlık kararıp tekrar açılıyor, ''bip'' sesi ve ardından komut istemindeki son yazı dosyanın bulunamadığını söylüyor. Son adıma bunu atlayıp geçmeyi denedim ama tabiki olmadı çünkü son adım, bu adımda eklenmesi gereken dosyayı çalıştıracak. Son adım;
>nvflash --license=License.hulk vbios.rom ( burdaki vbios.rom'u ''kullanacağın bios dosyasını yaz olarak anlıyorum yani OC.rom)
Ayrıca eski bios'u yedekleyin demek GPU-Z'den çıkardığın (.rom) dosyasını yedekle anlamına mı geliyor?
Anlayan arkadaşlar 2. adımda tıkandım. Yabancı forumlara bile baktım bulamadım. Bu konuyu çözerseniz çok iyi olacak. İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim.