Laptop dvd yeri sata 2 mi 3 mü

emrekaragol6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben hp marka laptopuma ssd alacağım ama içindeki hadd klavyenin altında çok kötü bir yerde bende onu depolama amaçlama kullanacağım DVD yerinede ssd takacağım tam performans alır mıyım?​

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Merhaba arkadaşlar ben hp marka laptopuma ssd alacağım ama içindeki hadd klavyenin altında çok kötü bir yerde bende onu depolama amaçlama kullanacağım DVD yerinede ssd takacağım tam performans alır mıyım?​

Merhaba.

Eğer laptopunuz da sata portu varsa optik sürücünüzde sata desteklidir. Bazı laptoplar da optik sürücüler pata-sata desteğine de sahiptir. Böyle bir ürün kullanabilirsiniz direkt sata 3 portuna bağlandığı için herhangi bir performans kaybı olmaz.

http://www.hepsiburada.com/liste/ak...etails.aspx?productId=bd131138&categoryId=813

Laptopunuzun marka, modelini yazarsanız chipsetinin sata kaçı desteklediğini anlarız.

emrekaragol6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba.

Eğer laptopunuz da sata portu varsa optik sürücünüzde sata desteklidir. Bazı laptoplar da optik sürücüler pata-sata desteğine de sahiptir. Böyle bir ürün kullanabilirsiniz direkt sata 3 portuna bağlandığı için herhangi bir performans kaybı olmaz.

http://www.hepsiburada.com/liste/ak...etails.aspx?productId=bd131138&categoryId=813

Laptopunuzun marka, modelini yazarsanız chipsetinin sata kaçı desteklediğini anlarız.

Hocam laptop modelim hp pavilion 15-n004st.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47

Chipsetinizin sata 3 desteği var.

vzXnbr.png

Aeolian

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Hocam bilgisayarı 1 ay önce aldım hwinfo64 programına baktığımda 2 tane sata 3 gözüküyor ama emin olamadım.
O destek pek farketmiyor çok arkadaşımın vardı sata III destekli notebooku dvd girişine sata II gidiyordu. Onlar da ssd yi harddisk bölümüne koyup dvdye normal hdd yi bağladılar seninkinde belki hiç sata II girişi yoktur yeni aldıysan ben araştırmadım.

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Öyle birşey yok. Her sata 3 portuna sahip laptopun optik sürücüsü anakarttan gelen sata 3 portuna takılır. Chipsette birden fazla sata portu olması bu yüzdendir. HDD ve optik sürücü sata 3 portuna takılıdır.

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Dvd yerine normal hdd yi tak aparatla, ssd yi hdd yerine tak