Kulak Çınlaması

Bu konuyu okuyanlar

Bester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Durumum biraz uzun ama umarım yardımcı olabilecekler vardır. Benim bundan 16 gün önce gece hiçbir ses yokken sol kulağım çınlamaya başladı. Ters bir boyun hareketi vb. yaptım mı hatırlamıyorum ama gece yatmaya hazırlanıyordum, sessizlikti yani. Fark ettikten gün sonra önce gece acile sonra gittim Betaserc verdiler. Ertesi gün Ibnı Sina'ya gittim, işitme kaybı testimde işitme kaybımın olmadığı hatta sol kulağımın sağa nazaran daha iyi olduğu söylendi. Dayanamayıp ertesin gün bir hastaneye gittim ve Betaserc ile Sefal Fort ve bir kortizon iğnesi verdiler. Sonuç şu an hala aynı. Çınlayan bir kulak ve baş. Benim 10 yıldır çenem çok kütler, öyle ki hareketlerimde kısıtlama var. Bir şey yerken kütler vb. Buna ek olarak son 8 aydır doktor kontrolünde her gece 1mg Rivotril kullanıyorum ve bundan 8 hafta önce bıraktım ve bırakmamın 6. haftasında bu sorun çıktı. Son olarak da dün fark ettim ki sol alt 20lik dişim çıkmaya hazırlanıyor ya da gayret ediyor gibi bir şey ama ağrım yok sadece acı var. Sizce neden olabilir? O kadar çok seçenek var ki... Yaşayıp atlatmış arkadaşlar cevap verebilir mi? Sosyal hayatımı çok etkiledi. Şimdiden teşekkürler.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
küçük iken orta kulak iltihabı geçirmişim. köyde büyüdüğümüz için durum müsait değil tabi maddi olarak. fazla derin bir tedavi sürecindne geçememişim.bu nedenle 14 yaşında felan tam anlamıyla idrak ettiğim sürekli kulak çınlaması var. bunun için tekrar bir kulak doktoruna görünmedim. alıştım artık diyebilirim. sadece gece çok sakin iken , uykuya dalmak üzereyken çınlamayı hissedebiliyorum.

Bester

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok geçmiş olsun. Allah şifalar versin. Sizinki biraz daha farklı gibi duruyor. Ama belki hala tedavi olma şansınız olabilir. Belki östaki disfonksiyonuna sebebiyet vermiş olabilir bir şekilde rahatsızlığınız. Kesinlikle doktora gitmenizi tavsiye ederim. Bunun daha yaşlılığı var, hücre ölmesi var.