Klasör Şifreleme Programı | Resimli

Bu konuyu okuyanlar

haşat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bu programı indirdim daha once.. klasorü şifreledim. ama btun resim ve videolar onun içindeydi. program klasoru yedekliyo yedeklediğini de şifreliyo. yani 2 klasor oluyo biri şifreli diğeri şifresiz.. spnra ben bu şifreli klasoru açtım, içi boştu... :( ne olduki şimdi anlamadım..

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
dosyayı gizlemek (sistem dosyası olarak bunu cogu kişi bilmez) etkili bir yöntemdir

ssekerci

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
selamlar,
Ben bir klasörü Dr.Crypt ile şifrelemiştim.Fakat şifreyi unuttum, klasörü tekrar nasıl açabilirim, yardımlarınızı bekliyorum. Teşekürler

gipsymoon01

Asistan
Reaksiyon puanı
2
selam arkadasim bu program vista 64 bit te calisirmi cok tesekkurler emeginize saglik

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
winrar varken böyle proğramları niye kullanırlar hiç anlamam.hem sıkıştırıyorum hem şifre koyuyorum ikisi bi arada..
winrarın dışındakiler hava civa....

danceinthedark

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benimde klasör gizleme programım vaerdı bir tane. Tıklıyorsun kod yazma satırı gibi bir pencere açılıyor küçük şifreni girip enterlıyorsun sonra gizlediğin klasöz açılıyordu. Dadaha sonra tekrar o şeye tıklayıp gizlemek için e veya h vardı e ye basıp enterlıyorduk dosyayı gizliyordu ancak onu açtığım simge silindi. Bu programın adını falan biliyormusunuz ?

okankurubas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam dostum, aşağıdaki programsız dosya şifrelemedir. Çok ta basittir. Saygılar..

Öncelikle Aşağıdaki Kodlamayı Yeni Metin Belgesi Oluşturup İçerisine Yapıştırıyoruz.

cls
@ECHO OFF
title Folder Kilitli
if EXIST Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D} goto UNLOCK
if NOT EXIST Kilitli goto MDKilitli
CONFIRM
echo Klasor kilitlensin mi(eh)
setp cho=
if %cho%==e goto LOCK
if %cho%==E goto LOCK
if %cho%==h goto END
if %cho%==H goto END
echo Invalid choice.
goto CONFIRM
LOCK
ren Kilitli Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}
attrib +h +s Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}
echo Folder locked
goto End
UNLOCK
echo Sifreyi giriniz
setp pass=
if NOT %pass%== BURAYA ŞİFRE YAZILACAK goto FAIL
attrib -h -s Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}
ren Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D} Kilitli
echo Folder Unlocked successfully
goto End
FAIL
echo Invalid password
goto end
MDKilitli
md Kilitli
echo Locker created successfully
goto End
End

Daha Sonra Kodlamanın İçinde Bulunan Şifre Bölümüne Oluşturacağınız Bir Şifre Yazarak Metin Belgesini Farklı Kaydet Seçeneğinden Klasöre İsim Verip .bat olarak istediğimiz bir dizine kaydediyoruz.

Kaydetmiş Olduğunuz Dosya (.bat) Uzantısından Dolayı MS_DOS Dosyasına DÖnüşecektir.Şimdi Kaydetmiş Olduğunuz bu .bat Uzantılı Dosyaya Çift Tıkladığınızda Aynı Dizinde ''Kilitli'' İsminde Bir Klasör Oluştuğunu Göreceksiniz.Daha Sonra Tekrar .bat Uzantılı MS_DOS Dosyasına Çift Tıkladığınızda Aşağıdaki Uyarıyı Alacaksınız.

Şimdi Klasörümüz Hem Bulunduğu Yerden Yok Oldu Hem de Kilitlendi.
Tekrar Dosyamızı Açabilmemiz İçin MS_DOS Dosyamıza Çift Tıklıyoruz.

Artık Dosyamızı Görebiliyoruz.Tekrar Kilitleyip Saklamak İstediğimizde Her Açma-Kapama İşlemi İçin MS_DOS Dosyasına Çift Tıklamanız Yeterlidir.

ALINTIDIR!!

Son mesajlar