Kalıcı dövmeleri silen krem bulundu mu?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


neet

Guru
Onursal Üye
Katılım
6 Ağu 2008
Mesajlar
20,878
Puanları
83
Konum
Tekirdağ
Kanada'da bir üniversite öğrencisi kalıcı dövmeleri silen 'mucize' krem geliştirdiğini öne sürdü. Alec Falkenham'a göre bu krem kalıcı dövmelerin acısız bir şekilde silinmesini sağlıyor.


Dövmeleri sildirmek, acı veren bir işlem olmasının yanı sıra oldukça pahalıdır. Zaman zaman cilt bu sildirme sürecinde reaksiyon vererek çeşitli alerjilere neden olabilir. Bu alerjik reaksiyon neticesinde dövme sildirme işlemi ciltte kalıcı yanık izi bırakabilmektedir. Bir zamanlar çok beğenerek yaptırdıkları dövmelerden artık kurtulmak isteyenlerin karşılaştıkları bu zorlukları gören Alec Falkenham isimli üniversite öğrencisi, kalıcı dövmelerin silinmesini sağlayan bir krem geliştirdiğini öne sürdü. Falkenham’ın kremi, deriyi aşarak dövme pigmentine sahip hücreleri yok ediyor ve çevredeki hücrelere zarar vermeden ciltte herhangi bir hasar bırakmıyor.

radikal
 

erenberk

Reis
Onursal Üye
Katılım
10 May 2010
Mesajlar
10,735
Puanları
48
Sonradan pişman olan bir sürü kişi var. Ben nedense pek inanmadım bulduklarına ama dövme sildirme işlemini daha uygun bir hale getirecek bir şeye benziyor.
 
Katılım
8 Eki 2011
Mesajlar
53,869
Puanları
113
masal bu imkansız bence dövme nasıl yapılır bunu öğrensin hatta kendine red skull dövmesi yaptırsın...
 

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
Katılım
29 Eki 2013
Mesajlar
8,588
Puanları
113
Konum
Bursa
Bana biraz mantıklı geldi. Deri altına yapıldığı için krem insan dokusuna rollback etkisi yapabilir :D
 
Üst
stat counter