Kalıcı dövmeleri silen krem bulundu mu?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

neet

Guru
Onursal Üye
Kanada'da bir üniversite öğrencisi kalıcı dövmeleri silen 'mucize' krem geliştirdiğini öne sürdü. Alec Falkenham'a göre bu krem kalıcı dövmelerin acısız bir şekilde silinmesini sağlıyor.


Dövmeleri sildirmek, acı veren bir işlem olmasının yanı sıra oldukça pahalıdır. Zaman zaman cilt bu sildirme sürecinde reaksiyon vererek çeşitli alerjilere neden olabilir. Bu alerjik reaksiyon neticesinde dövme sildirme işlemi ciltte kalıcı yanık izi bırakabilmektedir. Bir zamanlar çok beğenerek yaptırdıkları dövmelerden artık kurtulmak isteyenlerin karşılaştıkları bu zorlukları gören Alec Falkenham isimli üniversite öğrencisi, kalıcı dövmelerin silinmesini sağlayan bir krem geliştirdiğini öne sürdü. Falkenham’ın kremi, deriyi aşarak dövme pigmentine sahip hücreleri yok ediyor ve çevredeki hücrelere zarar vermeden ciltte herhangi bir hasar bırakmıyor.

radikal
 

erenberk

Rektör
Onursal Üye
Sonradan pişman olan bir sürü kişi var. Ben nedense pek inanmadım bulduklarına ama dövme sildirme işlemini daha uygun bir hale getirecek bir şeye benziyor.
 

Seyhoo

Dekan
Yasaklı
Bana biraz mantıklı geldi. Deri altına yapıldığı için krem insan dokusuna rollback etkisi yapabilir :D
 

Son mesajlar

Üst