Kalıcı dövmeleri silen krem bulundu mu?

Bu konuyu okuyanlar

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Kanada'da bir üniversite öğrencisi kalıcı dövmeleri silen 'mucize' krem geliştirdiğini öne sürdü. Alec Falkenham'a göre bu krem kalıcı dövmelerin acısız bir şekilde silinmesini sağlıyor.
fft81_mf3551821.Jpeg

Dövmeleri sildirmek, acı veren bir işlem olmasının yanı sıra oldukça pahalıdır. Zaman zaman cilt bu sildirme sürecinde reaksiyon vererek çeşitli alerjilere neden olabilir. Bu alerjik reaksiyon neticesinde dövme sildirme işlemi ciltte kalıcı yanık izi bırakabilmektedir. Bir zamanlar çok beğenerek yaptırdıkları dövmelerden artık kurtulmak isteyenlerin karşılaştıkları bu zorlukları gören Alec Falkenham isimli üniversite öğrencisi, kalıcı dövmelerin silinmesini sağlayan bir krem geliştirdiğini öne sürdü. Falkenham’ın kremi, deriyi aşarak dövme pigmentine sahip hücreleri yok ediyor ve çevredeki hücrelere zarar vermeden ciltte herhangi bir hasar bırakmıyor.

radikal

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Sonradan pişman olan bir sürü kişi var. Ben nedense pek inanmadım bulduklarına ama dövme sildirme işlemini daha uygun bir hale getirecek bir şeye benziyor.

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Böyle bir şey olabileceğini sanmıyorum, mantıksız

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
masal bu imkansız bence dövme nasıl yapılır bunu öğrensin hatta kendine red skull dövmesi yaptırsın...

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bana biraz mantıklı geldi. Deri altına yapıldığı için krem insan dokusuna rollback etkisi yapabilir :D