Kadını Erkeğin Karşısında Bitiren Şeyler

Bu konuyu okuyanlar

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
500
ilis0073.jpg

• 1. Evden çıkarken bir türlü hazırlanamaması: Büyük klişe ama doğruluk payı bulunduğunu kim inkâr edebilir? Eşinin, sevgilisinin hazırlanmasını beklerken, bir erkek şarkı bile besteleyebilir. Bakınız, Eric Clapton diskografisi. Gelmiş geçmiş en romantik şarkılar listesinde üst sıralarda bulunan Wonderful Tonight, Clapton’ın bir türlü elbise seçemeyen karısı için yazılmıştır.
• 2. Bebek sesiyle konuşup bir de bunun sempatik olduğunu sanması: Bu kadınları benim bile boğasım var, erkekler ne yapmaz. Seveni var mı diye de hep merak etmişimdir. İnsan efendi efendi sohbet ederken niye aniden Miss Daisy veya Mini Mouse sesiyle konuşmaya başlar ki?
• 3. Sürekli rejimden bahsedip, rejim yapması: Yapmayın, etmeyin. Biz anlata anlata kafalarına sokmadan evvel erkeklerin selülitten bile haberi yoktu. Zayıflayacaksanız da sessiz sedasız halledin. Belki adam sizi dünyanın en zayıf kadını olarak görüyor... İllüzyonu bozmanın alemi var mı?
• 4. Yürüyemediği halde topuklu ayakkabı giymesi: Gülünç. Annesinin ayakkabılarını giyen kız çocuklarına benzetiyorum ben bu kadınları. Topuklu ayakkabı, üzerinde durmasını becerenlere seksapel katan bir aksesuvar maalesef. Olmuyorsa, evde çalışmadan sokağa çıkmayın.
• 5. Buluşmaların sayısı bir elin parmaklarını geçmemişken, “Ne olacak bizim durumumuz” diye sorması: Anlayın artık, sevmiyorlar işte! Sizin zekanız aynı soruyu çaktırmadan başka biçimde sormaya, üstelik bir cevap almaya da yeter. Yeni yöntemler bulun.
• 6. Pantolonundan g-string’in görünmesi: Katılıyorum, global bir sorun.
• 7. Durup dururken ve habire, “Ne düşünüyorsun” diye sorması: Taş olsa çatlar canım. Üstelik dürüst bir cevap alma olasılığınız da düşük. “Eski sevgilimi” diyecek hali yok ya, tabii ki, “Seni” diyecek.
• 8. En ufak bir tartışmada bile ağlamaya başlaması: Bir süre sonra ağlarken ciğerinizi patlatsanız, dönüp bakmaz. Yerli yersiz ağlamayın.
• 9. Kötü makyaj yapması: Erkekler nezdinde böyle bir sorun olduğunu ben de yeni öğrendim. Ancak en sık tekrarlanan cevaplardan biri olduğunu söylemeliyim.
• 10. Ayakları çirkin veya bakımsız olmasına rağmen sürekli açık ayakkabı, sandalet giymesi: Böyle bir rahatsızlık olduğunu uzun zaman önce fark etmiş bulunuyorum. Aman dikkat.
• 11. Daha ilk buluşmada hayatına giren adamları sayıp dökmesi: Kendinizi karşınızdakinin yerine koyun, siz duymak ister miydiniz? Ayrıca arkanızdaki yükle karşısına dikilip de adamın içini bari baştan daraltmayın.
• 12. Kelimelerin sonunu uzata uzata, yaya yaya konuşması: 1985 sonrası doğumlarda sıklıkla rastlanan bir durum. Çernobil’den şüpheleniyorum.
• 13. 40 derece sıcakta, alev alev yanan bir yolda yürürken bile sarılmaya çalışması: Havale geçirmenin eşiğinden döndüğünü ifade eden erkekler var, vazgeçin.
• 14. Sık sık saçının rengini, şeklini, uzunluğunu değiştirmesi: Yeni saça alışma zamanı talep ediyorlar. Ayrıca bunun bir depresyon belirtisi olduğunu öğrenmişler, haberiniz olsun.
• 15. Anneanne çamaşırları giyip, bunlarla rahat ettiğini söylemesi: Siz yine arada giyin ama o varken değil.
• 16. Erkeklere taş çıkartırcasına küfretmek, içip içip dağıtması: Bana sorarsanız bizim de hakkımız ama...
• 17. Mağaza vitrinlerini görünce paralize olması: Alışveriş seven kadına itiraz var. Sanki biz onlarla alışveriş yapmaya bayılıyoruz!
• 18. İlişkinin başındayken sürekli erkeğin maddi durumunu anlamaya çalışması, bununla ilgili sorular sorması: Gerçekten ayıp, bari çaktırmadan yapın.
• 19. Hep pahalı ve lüks mekanlara gitme isteği: Bir önceki madde ile aynı kafadaki kadınlara dair.
• 20. Kendisini ve ailesini karşısındakinin içini bayacak kadar övmesi: Kadınları da bu küçük araştırma sayesinde tanıdım desem, yeridir.
• 21. Kendini ağırdan satması: Burada tam olarak kastedilen nedir anlamadım. Sanırım seksle ilgili. Ben yazayım da aklınızda bulunsun.
• 22. Yemek sırasında habire tuvalete gidip makyaj tazelemesi: Bunu bir de yanınıza bir kız arkadaşınızı alıp yapıyorsanız fena. Makyaj tazeleyeceğim yerine, seni çekiştirmeye gidiyoruz deyin de bari, belki dürüst kişiliğinize aşık olur.
• 23. Sık sık “Güzel miyim”, “Beni seviyor musun” diye sorması: Bir gün delirip de “Sevmiyorum işte, var mı diyeceğin” derse, bana gelip ağlamayın.
• 24. Bir yerden birlikte dönerken dolmuşa, otobüse burun kıvırıp taksi istemesi: Anlaşıldı, erkeğin cimrisi, kadının savurganı veya para seveni sevilmiyor. Zaten ikisi de sevilesi şeyler değil de, merak ettim; hiç cimri kadın, para avcısı erkek yok mu hayatta?
• 25. Yolda yürürken yanınızdan geçen kadınları süzmesi, üzerlerindeki her şeyi markasıyla sayması: Aklınızı peynir ekmekle mi yediniz diye sormak isterim.

kaynak

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
2. Bebek sesiyle konuşup bir de bunun sempatik olduğunu sanması: Bu kadınları benim bile boğasım var, erkekler ne yapmaz. Seveni var mı diye de hep merak etmişimdir. İnsan efendi efendi sohbet ederken niye aniden Miss Daisy veya Mini Mouse sesiyle konuşmaya başlar ki?

7. Durup dururken ve habire, “Ne düşünüyorsun” diye sorması: Taş olsa çatlar canım. Üstelik dürüst bir cevap alma olasılığınız da düşük. “Eski sevgilimi” diyecek hali yok ya, tabii ki, “Seni” diyecek.

10. Ayakları çirkin veya bakımsız olmasına rağmen sürekli açık ayakkabı, sandalet giymesi: Böyle bir rahatsızlık olduğunu uzun zaman önce fark etmiş bulunuyorum. Aman dikkat.

13. 40 derece sıcakta, alev alev yanan bir yolda yürürken bile sarılmaya çalışması: Havale geçirmenin eşiğinden döndüğünü ifade eden erkekler var, vazgeçin.

23. Sık sık “Güzel miyim”, “Beni seviyor musun” diye sorması: Bir gün delirip de “Sevmiyorum işte, var mı diyeceğin” derse, bana gelip ağlamayın.
:thumbup: Kesinlikle doğru :D