Kablosuz bağlantı tuhaf bir şekilde yavaş ve kesiliyor

Bu konuyu okuyanlar

ozencyeni

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ZyXEL VMG3312-B10A model modemi yaklaşık 2 hafta önce resetlemek zorunda kaldım. İnternet olduğu gözüksede modem hiçbir şekilde İnternet bağlantısı sağlamıyordu. 1 haftada 2 kez reset attıktan sonra bağlantı normale döndü ama bu sefer de kablosuz bağlantıda sorun yaşamaya başladım. Yaklaşık 10-15 saniyede bir ping mi giriyor hız mı düşüyor bilmiyorum ama İnternet'e kabloyla bağlı olan bilgisayardan girerken hiçbir problem olmamasına rağmen kablosuz bağlantıda böyle bir şey olması beni çıldırtmak üzere. Artık modeme reset atmaktan bıktım. Normalde geniş bant üzerinde kablosuz ayarlarını girdiğimiz arayüzde VDSL başlıklı ayarın 8-35 değerlerine sahip olması gerekiyor. Arayüze baktığım zaman menüde 8-35 gözükmüyor ama sekmeye girdiğim zaman 8 ve 35 i görebiliyorum. Anlayan birisi varsa ve yardımcı olabilirse memnun olurum. Teşekkürler.

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
ZyXEL VMG3312-B10A model modemi yaklaşık 2 hafta önce resetlemek zorunda kaldım. İnternet olduğu gözüksede modem hiçbir şekilde İnternet bağlantısı sağlamıyordu. 1 haftada 2 kez reset attıktan sonra bağlantı normale döndü ama bu sefer de kablosuz bağlantıda sorun yaşamaya başladım. Yaklaşık 10-15 saniyede bir ping mi giriyor hız mı düşüyor bilmiyorum ama İnternet'e kabloyla bağlı olan bilgisayardan girerken hiçbir problem olmamasına rağmen kablosuz bağlantıda böyle bir şey olması beni çıldırtmak üzere. Artık modeme reset atmaktan bıktım. Normalde geniş bant üzerinde kablosuz ayarlarını girdiğimiz arayüzde VDSL başlıklı ayarın 8-35 değerlerine sahip olması gerekiyor. Arayüze baktığım zaman menüde 8-35 gözükmüyor ama sekmeye girdiğim zaman 8 ve 35 i görebiliyorum. Anlayan birisi varsa ve yardımcı olabilirse memnun olurum. Teşekkürler.
Hocam faturalar ödendi?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Telefondan wifi bağlanınca problem oluyormu yada başka bir bilgisayarla deneme şansın varmı..

ozencyeni

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Telefondan wifi bağlanınca problem oluyormu yada başka bir bilgisayarla deneme şansın varmı..
Telefondan yada pc den fark etmeksizin kablosuz ile bağlandığım zaman belirli sürede bir internet bağlantısı duruyor ancak pcden sadece kabloyla bağlanınca böyle bir sorun olmuyor. Aksine internette ping olmuyor ve hız oldukça artıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam faturalar ödendi?
Henüz ödenmemiş fatura gözükmüyor

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
O zaman modemle alakalı bir durum eğer sağlayıcının verdiği modemse değişim talep edin kendiniz aldıysanız garantisi varsa gönderin..

JellyMiner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende bilgisayardan bağlanınca sıkıntı çıkıyor(İnternet en fazla 1 diş çekiyo ve çoğu zaman "sınırlı" oluyo?), telefondan çok kolay girebiliyorum.