İphone 8 Şarj Soketi Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

kdr92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Tekrar merhabalar arkadaşlar kasım ayında aldığım ve bir türlü yüzümü güldürmeyen cihazın şimdi de şarj soketin de temassızlık olmaya başladı sürekli şarj olmayı kesiyor. Daha önce ki konuda belirttiğim gibi ekranda siyah bir leke çıkmıştı fakat bir türlü randevu alamıyordum apple zorlu yada akasyadan. Bugün randevu mu aldım 1 Şubat Perşembe tam bir hafta sonraya sizce onarım mı olur değişim mi daha önce hiç bir cihazda başıma bi sorun gelememişti 1 aydır randevu almaya çalısıyordum ancak bugün alabildim.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Tekrar merhabalar arkadaşlar kasım ayında aldığım ve bir türlü yüzümü güldürmeyen cihazın şimdi de şarj soketin de temassızlık olmaya başladı sürekli şarj olmayı kesiyor. Daha önce ki konuda belirttiğim gibi ekranda siyah bir leke çıkmıştı fakat bir türlü randevu alamıyordum apple zorlu yada akasyadan. Bugün randevu mu aldım 1 Şubat Perşembe tam bir hafta sonraya sizce onarım mı olur değişim mi daha önce hiç bir cihazda başıma bi sorun gelememişti 1 aydır randevu almaya çalısıyordum ancak bugün alabildim.

Apple’ın randevu alma sıkıntısı biraz sorunlu haklısın. İstanbul’da yaşadığın için de bayağı şanslısın çünkü randevuna zamanında gidersen sorununun kesin olarak çözüleceğinden emin olabilirsin. Müşteri memnuniyetinde bayağı iyiler. Telefon’da onlardan kaynaklanan bir sorun ise yani fabrika çıkışında olan bir sorun ise değiştiriyorlar. Belki düşmüştür bilmeden bir şey olmuş olabilir insanlık hali. Öyle şeylerde değiştirmeyebiliyorlar ama %80-%90 ihtimalle değiştirirler.

By Devvil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Appla cihaz değişimi eskisi gibi kolay değil. Büyük ihtimal onarım yapılacaktır. (Umarım değiştirirler.)

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Appla cihaz değişimi eskisi gibi kolay değil. Büyük ihtimal onarım yapılacaktır. (Umarım değiştirirler.)

1 aylık cihazda soket sorunu olamaz özellikle Apple cihazlarda. Uzun süre kullansaydı sana hak verebilirdim içine toz falan kaçmıştır toz birikmiştir temizleyip verirler ama fabrika çıkışında bi hata varsa değişirler. Onarım sadece ekran kırıldığında ve batarya için yapılıyor.

kdr92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Apple’ın randevu alma sıkıntısı biraz sorunlu haklısın. İstanbul’da yaşadığın için de bayağı şanslısın çünkü randevuna zamanında gidersen sorununun kesin olarak çözüleceğinden emin olabilirsin. Müşteri memnuniyetinde bayağı iyiler. Telefon’da onlardan kaynaklanan bir sorun ise yani fabrika çıkışında olan bir sorun ise değiştiriyorlar. Belki düşmüştür bilmeden bir şey olmuş olabilir insanlık hali. Öyle şeylerde değiştirmeyebiliyorlar ama %80-%90 ihtimalle değiştirirler.
Umarım değiştirirler şimdiye kadar bir kere yere düştü oda ufak bir mesafeden şarj soketi konusunda ne olduğunu bende anlamadım. Cihazı geceden geceye şarj ediyorum, iş yerinde zaten telefonu kullanmaya pek fırsatım olmuyor ekranda ki sıkıntıyı sonradan fark ettiğim için emin değişim düşmeyle mi ilgili yoksa fabrika çıkışımı

By Devvil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Ben de umarım değişir diyorum zaten. Başıma geldi ki konuşuyorum. ?

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Umarım değiştirirler şimdiye kadar bir kere yere düştü oda ufak bir mesafeden şarj soketi konusunda ne olduğunu bende anlamadım. Cihazı geceden geceye şarj ediyorum, iş yerinde zaten telefonu kullanmaya pek fırsatım olmuyor ekranda ki sıkıntıyı sonradan fark ettiğim için emin değişim düşmeyle mi ilgili yoksa fabrika çıkışımı

Gittiğinde zaten bir kişi sadece seninle ilgilenmek üzere seni bekliyor olacak sen durumu anlatırsın. O kontrolleri yapar testini vs. ona göre seni bilgilendirir umarım değişim yaparlar ve memnun kalırsın.

kdr92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hocam dediğim gibi geceden geceye şarja takıyorum telefonu Kasım ayında aldım sokette sıkıntı geçen hafta başladı ben Ekrandaki sıkıntı sebebiyle götürecektim buda eklendi değişim için ısrarcı olacağım bakalım hayırlısı

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Hocam dediğim gibi geceden geceye şarja takıyorum telefonu Kasım ayında aldım sokette sıkıntı geçen hafta başladı ben Ekrandaki sıkıntı sebebiyle götürecektim buda eklendi değişim için ısrarcı olacağım bakalım hayırlısı

Şu batarya şarj etme konusunda, 20’nin altına düşünce şarja tak 80’in üzerine çıkınca şarjdan çıkar ve ayda 1 kere tam bitirip tam doldur bu şekilde bataryanı daha iyi koruyabilirsin. Ve ilk gün ki performansı alabilirsin. Aksi halde bataryanı 500 döngüden sonra yani 500 kere tam boşaltıp tam doldurduktan sonra performansı düşmeye başlıyor tabi her bataryanın farklı ama ortalama 500 civarı oluyor.

kdr92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Gittiğinde zaten bir kişi sadece seninle ilgilenmek üzere seni bekliyor olacak sen durumu anlatırsın. O kontrolleri yapar testini vs. ona göre seni bilgilendirir umarım değişim yaparlar ve memnun kalırsın.
Umarım ev arkadaşımın yılı doldurmak üzere olan 6s cihazı var onun soketi benim telefonumdan daha sağlam sıkıntısız çalışıyor şarjdayken telefonu kullanmıyorum bile öyle bir alışkanlığım yok. 2 yıl sıkıntısız 6 plus kullandım çok memnundum anroid sisteminden geçiş yapan birisi olarak bu cihazda sıkıntılı çıktı kısmetime

By Devvil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
7 Plus (2 hafta sonra) Aşırı ısınma ve ön camın kasayla birleşim yerinde üst tarafta içeriden dışarıya siyah yapışkan çıkıyordu Apple özellikle video kaydı istedi. Sonuç onarım.
Şu an X kullanıyorum bunda da saçma sapan problemler var Apple'da dosya açık bekliyor boş zamanımda onu da bırakcam bakalım X ne olacak..

kdr92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
7 Plus (2 hafta sonra) Aşırı ısınma ve ön camın kasayla birleşim yerinde üst tarafta içeriden dışarıya siyah yapışkan çıkıyordu Apple özellikle video kaydı istedi. Sonuç onarım.
Şu an X kullanıyorum bunda da saçma sapan problemler var Apple'da dosya açık bekliyor boş zamanımda onu da bırakcam bakalım X ne olacak..
Hocam sizin cihazı değiştirmedilerse benim ki hiç değişmez siz sevise mi gönderdiniz yoksa kendiniz mi götürdünüz ? Zorlu veya Akasyada servislerden daha iyi ve olumlu şekilde yardımcı olduklarını söylüyorlar

By Devvil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Apple'ı arayarak dosya açtırıyorum ben. Sonra gönderiyorum. Şu an X'De olan sorunları anlatsam inanmazsın.. :) (apple bile gülüyor) X'e değişim veririz dediler ama zaman bulup gidemiyorum.
Dediğim gibi umarım değişim olur cihazın..

kdr92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Apple'ı arayarak dosya açtırıyorum ben. Sonra gönderiyorum. Şu an X'De olan sorunları anlatsam inanmazsın.. :) (apple bile gülüyor) X'e değişim veririz dediler ama zaman bulup gidemiyorum.
Dediğim gibi umarım değişim olur cihazın..
Umarım ikimizin cihazlarını da değiştirirler hocam :) Apple da sorunlar giderek artmaya başladı bakalım neler olacak

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Geçmiş olsun kardeşim 6s de benim yüzüm gülmemişti o yüzden anlıyorum sizi. Orjinal şarj aleti kullanıyorsunuz umarım appleye mi birşey oldu anlamadım ben yıllardır sorunsuz telefon olarak bilirdim öğle de kullandım hiç modellerinden sıkıntı yaşamadım ama son zamanlar da en çok sıkıntı çıkartan marka haline geldi telefon konusunda

kdr92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Evet orjinal şarj aletini kullanıyorum diğer şarj, zaten sahte kullanmam bende sorunsuz bildiğim markadan devam etmek istedim fakat bu cihazda sorunlar sürekli devam ediyor

appleali0

Asistan
Reaksiyon puanı
17
onarım yaparlar birde bir sorum var iphone 8 in şarzı nasıl gidiyor 1 günü çıkarıyormu

kdr92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
onarım yaparlar birde bir sorum var iphone 8 in şarzı nasıl gidiyor 1 günü çıkarıyormu
Hocam şarjı sürekli kullanmazsan bir günü ucu ucuna çıkartıyor ama yine yetersiz yine yetersiz ekranda da sıkıntı var o yüzden değişim olabili ölü piksel var ekranda iki sorun bakalım ne olacak

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ama ben elimden düşürmüyorum diyorsan eğer bir günde iki kez şarj edersin

Son düzenleme:

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320

iPhone kullanmama rağmen ve Apple’ı da sevmeme rağmen hala Plus modeller ve X hariç batarya konusunda başarılı değiller açıkçası.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Servise baktırın

kdr92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Evet arkadaşlar genius bar randevumdan geldim şarj soketi içindeki pislikten dolayı sıkıntı çıkarmış onu temizledik düzeldi, Ekran konusuna gelince ekran değişimi verdiler yarın alırsınız dediler bende işim olduğu ve telefona ihtiyacım olduğu için haftaya erteledim fakat ekran değişimi yerine cihaz değişimi bekliyordum haftaya gittiğimde ısrar etsem cihazı değiştirirler mi sizce ?

luckyslevın

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar ben de 8 kullanıyorum, bende de şöyle bir sorun var sürekli yapmıyor ama bazen şarj aletini takıyorum telefonda hiçbir tepki yok yani görmüyo sonra çıkarıp bi daha takıyorum yine tepki yok sonra çıkarıp bi daha taktığımda üçüncü seferde görüyo ondan sonra şarj oluyo zaten. İlk zamanlar şarj aletiyle alakalıdır diye düşünmüştüm ama aynı şeye yakın zamanda kulaklığı takınca da yapınca sorun sokette midir diye düşünmeye başladım. Siz ne düşünüyorsunuz, sorun sokette midir ya da böyle bir sıkıntı yaşayanınız oldu mu veya ne yapmalıyım önerisi olan var mı?

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
En iyisi bir teknik servise baktır.

Son mesajlar