iPhone 7 Plus Bildirim Ekranı Problemi

Konusu 'iPhone' forumundadır ve konukulas tarafından 30 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. konukulas

konukulas Asistan

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    IST

- iPhone 7 Plus Bildirim Ekranı Problemi

Arkadaşlar merhaba,

Zorlu centerdan 2 gün önce iphone 7 plus 128gb mat siyah ürünü aldım. Test etmeye başladım, biraz kurcalayınca şunu fark ettim; bildirim ekranındayken 5-6 tane aynı anda bildirim gelince piksel patlaması gibi kare şeklinde kayıplar oluyor. Hemen itunes ile 10.1 versiyonunu 2.45 gb olarak güncelledim. Sorunun devam ettiğini gördüm. 14 günlük değişim hakkım olduğu için öbür gün hemen aynı ürünün sıfır kutusuyla değişimini sağlattım. Telefon kuruldu vs devam ettik. Yine aynı problem oluyor. 7 plus u olan varsa deneyebilir mi? Aynı anda 5-6 tanr twitter, whatsapp, mesaj bildirimi örneğim yollanınca ekranda değişiklikler oluyor. Bildirim ekranına dokununca yada ekrandaki bildirimi silince düzeliyor. Apple'- feedback attım. Döküman olarak fotoğrafları paylaşıyorum. Bu sorunu yaşayan yada fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?

Ekli Dosyalar:

2. byserhatt

byserhatt Doçent

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    43
    Sürümle alakalı bu.
    İos 10 aynı ios 8 gibi uzun süre stabil olamayacak bu gidişle.
    Her yerden hatalar çıkıyor

Apocalypse_ bunu beğendi.
  3. konukulas

konukulas Asistan

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    IST
    Sizde sorun yaşanıyor mu?

Birden fazla cihazda denedim.

4. hysahin

hysahin Üyecik

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Bende yok gardaş

5. konukulas

konukulas Asistan

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    IST

Merhaba hocam,

Telefonun rengi nedir acaba ve sürüm ios 10.1 midir? ve bildirimlerin aynı dakika içerisinde en az 5-10 tane gelmesi lazım. Arada dakikalar geçince olmuyor. Bir anda geliyor problem. Kontrol edebilir misiniz?

6. hysahin

hysahin Üyecik

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    İphone7 plus mat siyah 128 gb üst üstede geliyor öyle bir problemle karşılaşmadım
    Sürüm 10.1

7. konukulas

konukulas Asistan

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    IST
    Aynı ürün ve aynı saati kullanıyoruz :) Cihazı sıfır kutu olarak değiştim farklı demo cihazlarda da denedim. Bu problem oluyor. Sizde olmaması biraz garibime gitti. :(

hysahin bunu beğendi.
  8. hysahin

hysahin Üyecik

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Tekrar götürün olmadı iade hakkı varsa iade edin benimde ekran böyle sarımtırak renkte renk tonunda ayarlıyorum ama psikolojikmen rahat edemiyom sanki ekran hep sarı gibbime geliyor

9. konukulas

konukulas Asistan

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    IST
    Bazısı renk problemi, bazısı bildirim problemi, bazısı da şebeke problemi yaşıyor.

Renk problemi çok garip geldi. Benimki de notification problemi. Ama yeni sıfır kutuda cihaz aldım onda da aynı çok garip değil mi? :)

Testi şu şekilde yapıyoruz; karşı taraftaki bir kullanıcıya haber veriyorum bildirim ekranım o an açık oluyor, üst üste 5-10 tane mesaj atıyor ve o görüntü meydana geliyor. Ama aynı saniyelerde atılması gerekiyor :(

10. hysahin

hysahin Üyecik

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    İphone 7 ler sorunlu demekki bende şimdi yolllarım swap cihaz verirler veya daha kötüsü gelir diye çekiniyorum

11. konukulas

konukulas Asistan

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    IST
    Swap cihazlardan hiç bi zaman memnun kalmadım.

Başka tecrübe yaşayan varsa bizim konuyla ilgili yorumlarını almak , istişare etmek isterim.

hysahin bunu beğendi.

12. bekenhalukultav

bekenhalukultav Üyecik

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    istanbul
    Ayni sorunu bende yasadim hatta telefon ilk ciktiginda apple musteri hizmetlerine kaydimi biraktim duzeltilsin diye. Yazi puntosunu en kucuk duruma getirirseniz ve dediginiz gibi 5-6 bildirim gelince oluyor fakat puntoyu en kucuk degil bir buyugune getirin sorun kalmiyor. Butun hepsinde boyle suanda akasya apple'da ki butun hepsini denedim bu sekilde. Yazilim hatasi var.

konukulas bunu beğendi.
  13. konukulas

konukulas Asistan

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    IST
    Hocam merhaba,

Evet bende yazı puntosunu en küçük kullanıyordum. Bir adet büyütünce hiç bir problem kalmadı. Size ayrıca çok teşekkür ederim. Apple Mühendisleri'nin bulamadığını bulmuşsunuz :)

Bu şekilde hiç bir sorun almadım. Yazılım güncellemesi gelecekmiymiş bunla ilgili?

byserhatt bunu beğendi.
  14. bekenhalukultav

bekenhalukultav Üyecik

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    istanbul
    Hic bilmiyorum ben cihazi Turkiyeye ilk geldigi gun aldim bu sorunu benim bir arkadasim kullanirken fark etti hemen akasyaya gidip kendi hattimi digerlerine takip denedim hepsinde var. Musteri hizmetleriyle yarim saat konusup anlattim kayit actilar bildirecegiz dediler ama 10.1de hala ayni. Hatta ilk surumde sadece 3-4 bildirim varken oluyordu simdi 5-6 bildirim varken yapiyor bir ilerleme var Bu hafta icinde bir daha aramayi dusunuyorum ama takmiyorum yazilimsal oldugu ve hepsinde oldugu icin iciniz rahat olsun

konukulas bunu beğendi.
  15. konukulas

konukulas Asistan

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    IST
    Hocam valla helal olsun. O ayar hiç aklıma gelmemişti. Şu an akıyor, hiç bir sorun çıkmadı. Sizde puntoyu büyütünce sorun oldu mu tekrar?

Yalnız bunu fark eden kullanıcı da harbiden psikopattır. 5-6 Tane bildirim 2 saniyede falan gelmesi lazım. O anda sizinde bildirim ekranına bakıyor olamnız lazım. Bi fark eden siz oldunuz :) Bende Apple 'dan Kıdemli Yazılım Mühendisi arkadaşla görüşüyorum. Konu hakkında fotoğraf ve video hazırladım. Finlaniyadaki mühendis arkadaşlara bildirdiler. ve pil performansını da beğenmedim.

16. bekenhalukultav

bekenhalukultav Üyecik

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    istanbul
    Puntu buyuk iken hic bir sorun yok sadece en kucukte oluyor. Bildirim olayi icinde bunu fark ettigimde arkadas yanimda oldugu icin apple'dayken imessage ile mesaj gonderttim kendime arka arkaya. Bildirimler gelincede paneli acip baktim. Zaten bildirimler orda dursun ayarlardan kucultup buyutunce gorebiliyodunuz hep. Yani bildirim panelinde o bildirimler durdugu surece cikiyordu o degisik sekiller pil performansindan memnunum ben onunla ilgili bir sikayetim yok tabi 6s plus ve 6 plus'in ilk ciktigi zamanlarla ayni yani biraz daha iyi olmasini beklerdim ama kotu bir performans gostermedi bana. Umarim cozerler sizdeki fotograflar ve video ve benim soylediklerimle birlikte ben usendim video fotograf cekmeye cunku

konukulas ve hysahin bunu beğendi.
  17. konukulas

konukulas Asistan

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    IST
    Apple'dan yarın akşama kadar yanıt alacağını belirttiler. Çözüm aşamalarını buradan paylaşırım. Yorumlara açığız :)

Düşük pil modunda bile telefon iyi performansta çalışıyor. Fakat wifi kullanımında bile 7 saat kullanım görüyorum. en azından bi 10 saat beklerdim.

Sizde kaç saat gidiyor pil ömrü?
    1)Kullanım
    2)Beklemede

sürelerini de paylaşabilir misiniz?

18. bekenhalukultav

bekenhalukultav Üyecik

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    istanbul
    2 gun once baktigimda 20saat bekleme 7saat kullanim yaziyordu %25-30 gibi sarj vardi daha. Oyun hic oynamam sadece whatsapp,instagram ve tapatalk kullanimi ve yarim saat civari telefonda konusma ile gecer zamanim hep. Sabah 8-9 gibi cikardigimda gece sabaha karsi 2-3e kadar rahat kullaniyorum ama genel olarak oyle soyleyeyim

konukulas bunu beğendi.
  19. konukulas

konukulas Asistan

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    IST
    İyiymiş hocam, bende twitterda oldukça bildirim geliyor kullanım sürem 7 saat bekleme sürem ise 14 saat oluyor.

Kullanım süresi en azından 10 saat olsa bomba olurdu. Belki yeni güncellemede yazılımsal anlamda pil performansı düzelir..

20. bekenhalukultav

bekenhalukultav Üyecik

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    istanbul
    Bende su an bu sekilde dahada gider yani bu. Wifi yeni actim sadece.

konukulas bunu beğendi.
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş